نسخه چاپي
1397/06/20 :: ١٤:٣٨ 

نصرت الله لطفی در استان مرکزی: ایران؛ عامل دست نیافتن آمریکا به ذخایر آسیا

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: چهلمین سالگرد انقلاب نسبت به سال‌های گذشته باید باشکوه‌تر انجام شود، زیرا دشمن به دنبال اختلاف و فاصله بین دولت و ملت است.

نصرت الله لطفی در استان مرکزی: ایران؛ عامل دست نیافتن آمریکا به ذخایر آسیا

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفي قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در جلسه شوراي راهبردي و سیاستگذاری چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان مركزي اظهار داشت: ستاد چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي گرچه دهه فجر را در خود مستتر دارد، اما به عنوان ستاد بزرگداشت دهه فجر نيست. 

وي با بيان اينكه اين ستاد تجديد بيعت مجدد با آرمان هاي امام راحل و انقلاب را دنبال مي كند، بر برنامه ريزي ويژه و نگاهي فراتر از نگاه ستاد دهه فجر تاكيد كرد.

نصرت الله لطفي با اشاره به اينكه درگير يك جنگ تحميلي تحليلي و با ميدان كارزار پيچيده و متفاوت از دوران هشت ساله جنگ تحميلي روبرو هستيم، افزود: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامي خرمشهرها در پيش است، اما نه با خرابي بلكه با آباداني و بيشرفت ها و در اين شرايط و كارزار و جنگ خاص و سياست هاي خصمانه امريكا هركس در اين شرايط كاري كرده است در واقع جهاد كرده است' حركت ستاد چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را بايد جهاد قلمداد كرد.

وي با بيان اينكه تحقق اهداف اين ستاد منوط به اقدامات و پيگيري هاي جهادي است، عنوان كرد: براي ورود به اين عرصه بايد باور كنيم كه شرايط استثنايي و خاص در كشور حاكم است و همچنين باور داشته باشيم كه براي دفاع از انقلاب اسلامی و كارنامه اين نظام دستمان پر است و عليرغم فراز و نشيب ها احساس كمبود نداريم.

نصرت الله لطفي با تاكيد بر اينكه حساس ترين مقطع تاريخ بشريت را پشت سر مي گذاريم، گفت: امروز دشمنان با ابزارهاي مختلف و با نگاه شبهه افكني در بين جوانان وارد شده اند و معاندترين معاند اسلام شيطنت ها و توطئه هاي خود را تشديد كرده است، امريكا رسما به ناكامي راهبردها و سياست هاي خود در جهت براندازي نظام اسلامي اذعان دارد و از نظريه جنگ نظامي نااميد است به همين دليل تمامي ابزار خود را در قالب جنگ هوشمندانه و تركيبي به كار گرفته است تا بين نظام و مردم شكاف ايجاد كند.

وی با بیان اینکه با هر توان تسلیحاتی و مالی می توان درافتاد، اما با نظام مردمی نمی توان مقابله و مواجهه کرد، تصریح کرد: دشمن امروز سیاست شکاف افزایی بین حکومت و مردم را در پیش گرفته است و تنگناها و مشکلات را ناشی از نظام و حاکمیت می داند، امروز اگر نسبت به وضعیت داخلی کشور با عقلانیت، بصیرت و اطلاع رسانی و تبیین افکار جامعه عمل نشود قطعا آسیب خواهیم دید، مباحث اقتصادی، گرانی، تورم، بیکاری و مشکلات در حال سوءاستفاده توسط دشمن است و اهداف اغتشاشگرایانه و ایجاد فضای امنیتی را دنبال می کند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور  بیان کرد: استکبار دنیا را به یک دهکده تبدیل کرده است و برای دستیابی به ذخایر آسیا خود را کدخدای این دهکده می نامند به طوری که هفت تریلیون دلار برای تسلط در غرب آسیا هزینه کرده که به اذعان خودش دستاوردی هم نداشته است و علت این عدم دستیابی به اهداف را نفوذ ایران در منطقه می داند و درصدد شکستن این قدرت و نفوذ است.

وی با اشاره به برخی صحبت های امریکا مبنی بر اینکه اجازه ورود جمهوری اسلامی به 40 سالگی را نخواهیم داد که این هدف را به گور خواهند برد، گفت: این موضع گیری امریکا نشان از سیاستگذاری در این عرصه است و باید همگام با یکدیگر در جهت برگزاری جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی تلاش کنیم.

نصرت الله لطفی با بیان اینکه این ستاد تنها محدود به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیست بلکه تمامی مدیران و ادارات عضو آن هستند و به فراخور شرایط از ظرفیت آنها استفاده می شود، افزود: این بار سنگین را همگی باید به دوش بگیریم و با نگاهی فراجناحی پا به میدان بگذاریم، آمریکا امروز در تقابل با اسلامی است و باید در مقابل آن برای حفظ اسلام ید واحده باشیم.

وی تاکید کرد: امروز کشور نیازمند وحدت است، در این شرایط اعتراض و اغتشاش جایی ندارد و باید همگام با هم تبیین و اطلاع رسانی در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی و درک حساسیت فعلی را اولویت کار قرار دهیم، 39 سال تمامی فراز و نشیب ها را با حضور مردم خنثی کرده ایم و امروز نیز فتنه کنونی را با الهام از قیام عاشورا پشت سر میگذاریم و نسبت به این پیروزی نیز شکی نیست.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور  لازمه پیروزی و پشت سر گذاشتن این فتنه را شناخت دشمن، شناخت و مواجه با توطئه ها دانست و گفت: انقلاب اسلامی از عاشورا نشات گرفت و امسال نیز عاشورا مبدا و مبنای شکست سلطه و استکبار خواهد بود و در این عرصه باید ماموریت خود نه فقط در حد برگزاری جشن 40 سالگی انقلاب، بلکه ماموریت ها را باید به عنوان مدیریت جنگی بدانیم.

وی با بیان اینکه ستاد راهبردي و سیاستگذاری چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي بر استفاده از ظرفیت مردمی تاکید بسیار دارد و نباید از این پتانسیل غفلت شود، افزود: در این شرایط، همدلی عملی دولت و ملت لازمه کار است چراکه کیان انقلاب و اسلامی مورد هدف است و در این راستا باید تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی طی 40 سال اخیر، ارائه کارنامه 40 ساله نظام برآمده از انقلاب اسلامی و احصا و پاسخ به شبهات جوانان با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

نصرت الله لطفی اظهار کرد: امروز اگر جوانی صحبت از طاغوت و دوران سفاکان به میان می آورد نشان از عدم شناخت اوست که این ناآگاهی منجر به آدرس غلط شده است و باید این شبهات و ناآگاهی ها رفع شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: بخش اعظمی از جمعیت جوان امروز کشور پس از انقلاب متولد شده اند و شرایط قبل از انقلاب را ندیده اند و این امر رسالت ما را سنگین تر می کند، 51 درصد جمعیت کشور نیز دوران دفاع مقدس را نیز درک نکرده اند تا قدردان رشادت ها و تلاش های به ثمر نشسته امروز مانند ساخت موشک توسط سپاه باشند، باید در این مسیر تلاش کرد و تمام امور نیز باید مستدل، منطقی و باورپذیر انجام گیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی :

دنیا بداند جمهوری اسلامی با قدرت ایستاده است/انسداد راه نفوذ سوءاستفاده گران از محرم و صفر

 به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی   آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در ادامه  جلسه شوراي راهبردي و سیاستگذاری چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان مركزي با تاکید بر برگزاری ضابطه مند، باشکوه و به دور از احساسات برنامه های فرهنگی، اخلاقی، سیاسی، تربیتی و ... بیان کرد: حضور آگاهانه و با بصیرت مردم قطعا هیچ گاه زمینه حضور سوءاستفاده گران را فراهم نمی کرند و باید آگاهانه وارد میدان شد.

وی تاکید کرد: باید راه نفوذ دشمنان جهت سوءاستفاده از محرم و صفر را ببندیم چراکه متصورند می توانند از این فرصت برای نفوذ در جامعه استفاده کنند.

امام جمعه اراک با تقدیر از حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر تروریست‌ها در کردستان عراق که در 65 کیلومتری خاک ایران لانه کرده بودند، تصریح کرد: دنیا بداند و بفهمد که ایران با قدرت ایستاده است و توان مقابله با امریکا را نیز دارد.

وی عنوان کرد: مصداق نهی از منکر و مرگ بر آمریکا حضور در عرصه تولید کشور است و قطع وابستگی ها مهمترین امر به معروف قلمداد می شود، با نگاهی به دوران قبل از انقلاب و پس از انقلاب می توان آثار اثربخشی و اثرگذاری انقلاب اسلامی را به صورت مشهود یافت، به عنوان مثال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه شازند چیزی به عنوان صنایع بزرگ وجود نداشت، اما امروز شاهد فعالیت صنایع عظیمی مانند پتروشیمی، پالایشگاه، نیروگاه و احداث شهر مهاجران و ... هستیم.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه باید قدردان این زحمات و خدمات صورت گرفته در دوران عمر 40 ساله انقلاب اسلامی بود، افزود: اگر امروز شاهد برخی بدرفتاری ها هستیم، به فردی اعتماد کردیم، اما دزدی کرد، گناه انقلاب چیست؟ 

وی توسعه دانشگاه ها، حوزه های علمیه، بیمارستان ها و شبکه بهداشت و درمان، نیروگاه ها و تولید برق، باسواد شدن بیش از 90 درصد جامعه و ... را بخشی از خدمات انقلاب اسلامی طی 40 سال اخیر دانست و بر لزوم قدردانی از این برکات و خدمات انقلاب تاکید کرد و گفت: فشارهای اقتصادی را باید فرصت دانست و برخی از امور را نیز از ابتدا شروع کرد، به عنوان مثال خودروسازی ما باید کار خود را از صفر آغاز کند، بازار جهانی را به دست گیرد و با قیمت و کیفیتی مناسب در بازارهای جهان رقابت کند و حتی در زمینه کشتی سازی و هواپیماسازی، تولید دارو و تجهیزات پزشکی نیز باید ورود و همت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: هیچ ملتی با تنبلی آقا نمی شود، عزت در سایه قناعت، کار و تلاش حاصل می شود و باید قدردان انقلاب و فرصت ایجاد شده بود، تاکنون در برخی شرایط فرصت سوزی کرده ایم درصورتی که باید تلاش کرد و با تقویت جایگاه کشور امکان نفوذ به کسی را نداد، باید با اراده محکم کار کرد، امکانات را به مناطق محروم برد، در جهت رفع بیکاری و کارآفرینی و توانمندسازی تلاش کرد، نباید گداپروری داشت، باید روحیه پشت میزنشینی از جامعه برچیده شود و با انگیزه زایی ملت را به عزت رساند.استاندار مرکزی:

لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در تمامی ایام سال


در ادامه این جلسه  سید علی آقازاده در جلسه شوراي راهبردي و سیاستگذاری چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي استان مركزي با حضور نصرت الله لطفي قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: 40 سالگی انقلاب اسلامی با شدیدترین تحریم ها مقارن شده است.

وی با بیان اینکه طی 40 سال اخیر تحریم هایی این چنینی علیه کشور وضع نشده است، گفت: امروز رای دهندگان به رئیس جمهوری امریکا نیز از رای خود ترامپ و حماقت های این فرد در سیاست داخلی و خارجی امریکا که هر روز یک فساد در کاخ سفید، هیات حاکمه جاهل و امریکا سر بر می آورد، اظهار ندامت می کنند.

آقازاده با اشاره به اینکه این تقارن شاید حکمتی را در پس خود دارد، افزود: جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی تنها منحصر به دهه فجر نیست بلکه در همه روزهای امسال باید سیاست تبیین دستاوردهای انقلاب دنبال شود.

وی تصریح کرد: امروز اروپاییان با زبان دیپلماسی نقض معاهده بین المللی را ظلم می دانند و این حرکت را باعث سرافکندگی و خجالت دنیا می داند که این نشان از حرکت درست انقلاب اسلامی در مسیر حقانیت است.

استاندار مرکزی با بیان اینکه استان در هفته دولت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی را آغاز کرد و در ایام محرم نیز باید شکوه و معنویت بیشتری در جامعه تسری یابد، گفت: به گفته امام راحل هر آنچه داریم از برکت محرم و صفر است و امسال باید این واقعه تاریخی و مذهبی باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شود.

وی با تاکید براینکه باید در کنار برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه های ابتکاری نیز ترتیب داده شود و روح امید و اعتماد به جامعه تزریق شود، گفت: کشور در شرایط خاصی قرار دارد و باید همه به فکر انقلاب و ایران باشیم، اختلافات سلیقگی و تفکرات سیاسی را کنار گذاشت و کیان انقلاب اسلامی را مورد توجه و حمایت قرار داد که خوشبختانه به واسطه انسجام موجود در استان مرکزی این روحیه حاکم شده است.

آقازاده عنوان کرد: خوشبختانه شاخص های اقتصادی استان مرکزی در سال جاری علیرغم مشکلات موجود بهتر از سال گذشته بوده است و حتی در شاخص های فرهنگی و اجتماعی نیز مانند کاهش نرخ طلاق روند به بهبود را شاهد هستیم و صادرات غیرنفتی استان در 6 ماهه نخست سال نیز 10 درصد رشد داشته که نشان از پویایی صنعت و اقتصاد استان است.

وی با تاکید بر اینکه امنیت موجود در کشور زمینه فعالیت در بخش های مختلف را میسر کرده است، گفت: در همه عرصه ها ضعف مدیریتی، سوءمدیریت ها و مفسده وجود دارد و غیرقابل کتمان نیست، اما باید بپذیریم که مسئولان بلندپابه کشور با تمام وجود و صادقانه کار می کنند و برای کاهش تخلفات باید نظارت را افزایش داد.

استاندار مرکزی از تلاش جهت افتتاح فاز نخست موزه دفاع مقدس و برگزاری کنگره 6 هزار شهید استان مرکزی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 373570

  • بازديدکنندگان امروز : 1358

  • کل بازديدکنندگان : 759045

پیوندها