نسخه چاپي
1397/06/20 :: ١١:٣٠ 
نصرت الله لطفی در کارگروه تشکل های مردمی

هدف دشمن ایجاد شکاف میان مردم و نظام مقدس دینی است

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت:هدف دشمن بی‌اعتمادی و ایجاد شکاف و جدایی میان مردم و حاکمیت است.

هدف دشمن ایجاد شکاف میان مردم و نظام مقدس دینی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت‌الله لطفی در نشست کارگروه تشکل‌های مردمی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) و سالگرد وفات آیت‌الله طالقانی اولین امام‌جمعه تهران با اشاره به کلیاتی در خصوص اهمیت وظیفه خطیر ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال جاری و کارگروه‌های 21 گانه آظهار داشت: امروز با توجه به شرایط خاص حاکم بر کشور، مراسم و برنامه‌های مرتبط با بزرگداشت 40 سالگی انقلاب اسلامی، باید به‌صورت ویژه و پرشورتر از گذشته برگزار شود.

لطفی خاطرنشان کرد: نظام سلطه یک جنگ ترکیبی را به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی تحمیل کرده و راهبرد جدایی مردم از نظام و حاکمیت را در دستور کار قرار داده است و ما باید به همان نسبت، قوی‌تر از گذشته برای مقابله با این توطئه تلاش و برنامه‌ریزی کنیم.

وی افزود: نظام سلطه در 39 سال گذشته همه راهبردها را برای مقابله با انقلاب اسلامی به‌کاربرده اما به فضل الهی ناکام مانده است و اکنون با ارزیابی‌هایی که از توانمندی نظام اسلامی داشته، حمله نظامی را حتی به ذهن خود نیز راه نمی‌دهد، به همین جهت، مردم را هدف قرار داده و بهترین ابزار را ایجاد شکاف و جدایی میان مردم و حاکمیت دانسته است.

وی گفت: یکی از اهداف دشمن، مأیوس کردن مردم از آینده است و برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، باید در راستای مقابله با این هدف باشد.

  • آمریکا به‌عنوان محور نظام سلطه، همواره دشمن ملت ایران بوده است

لطفی در ادامه به حادثه 17 شهریور سال 57 اشاره کرد و افزود: آمریکا همیشه ایام به‌عنوان محور نظام سلطه دشمن ملت ما بوده و کشتار مردم در 17 شهریور نیز پس از نامه رئیس‌جمهور وقت آمریکا به دیکتاتور حاکم بر ایران و با مداخله آمریکا اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اینکه مردم عزیز، بصیر و ولایت مدار ایران همواره همراهی خوبی با نظام داشته‌اند گفت: همه قائله‌ها و توطئه‌ها یکی پس از دیگری با حضور مردم خنثی شد و این جنگ ترکیبی نیز به فضل الهی، احساس تکلیف و عمل به هنگام مردم، خنثی خواهد شد و نظام مقدس از این پیچ تاریخی با سرافرازی خارج خواهد شد.

لطفی با اشاره به اینکه طبق آمار واصله، در چند ماه گذشته تعداد 90 شبکه ماهواره‌ای ضدانقلاب فارسی‌زبان به شبکه‌های مشابه قبلی اضافه‌شده است گفت: در حال حاضر300 شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان با سیاه نمایی و شبهه افکنی، ناامید کردن مردم و بی‌اعتمادی آن‌ها نسبت به‌نظام اسلامی را پیگیری می‌کنند و وظیفه ما بیان دستاوردها و اقدامات مایه مباهات نظام مقدس و پاسخ به این شبهات است.

وی اضافه کرد: 17 شهریور، فرصت بسیار خوبی برای تبیین ددمنشی و افشای چهره سفاک رژیم پهلوی و مقابله با جریانی است که سعی در تطهیر نظام دیکتاتوری و طاغوتی شاه را دارد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در بخش دیگری از سخنانش،به شعار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تحت عنوان' افتخار به گذشته و امید به آینده ' اشاره کرد و افزود: برنامه‌های 40 سالگی انقلاب اسلامی تنها معطوف به ایام دهه فجر و جشن و مراسم نیست، بلکه برنامه های تبیینی و با هدف روشنگری و بیان دستاوردها و برکات انقلاب و نظام مقدس دینی است و مراسم دهه مبارک فجر به‌عنوان بخشی از این ایام، در آن مستتر است.

  • ارکان مختلف نظام و همه احزاب و گروه‌ها ید واحده باشند

وی تأکید کرد: در برگزاری بزرگداشت 40 سالگی انقلاب اسلامی و برنامه‌های آن، سلیقه، جناح و حزب مطرح نیست و تمام ارکان نظام باید ید واحده باشند و در جلسات ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب نیز از همه قوا دعوت‌شده و مقامات کشوری و لشکری شرکت دارند. در استان‌ها نیز همه شخصیت‌های بانفوذ استان‌ها از جمله ائمه جمعه و جماعت و فرماندار و استاندار از برنامه‌های 40 سالگی انقلاب اسلامی استقبال خوبی کرده و در جلسات مربوطه حضور دارند.

وی افزود: لازمه بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کار جهادی و انقلابی است بنابراین باید بگوییم دهه فجر و 40 سالگلی انقلاب اسلامی ایام جهاد است . مطلوب است از ظرفیت ماه محرم و صفر نیز بهره بگیرم تا به فضل الهی امسال یک تجدید میثاق پرشورتر از هرسال را با آرمان‌های نظام اسلامی و مقام ولایت، شاهد باشیم.

لطفی همچنین تأکید کرد: به برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با نگاه جهادی و به‌عنوان یک تکلیف و آزمون الهی نگاه کنیم نه یک وظیفه سازمانی واداری.

  • با توجه به ماهیت مردمی بودن نظام،کارگروه تشکل‌های مردمی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد با توجه به این‌که یکی از مشکلات جدی امروز، شبهه افکنی توسط دشمنان است، یکی از وظایف مشترک همه کارگروه‌ها، علاوه بر تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، احصاء و پاسخ به شبهات پیش رو، بابیانی مستدل، منطقی و باورپذیر است.

لطفی در پایان یادآور شد: امام راحل و مقام معظم رهبری همواره تأکید داشتند که بزرگداشت ایام‌الله و مناسبت‌های انقلابی باید توسط خود مردم انجام شود و خودشان احساس مسئولیت کنند، بنابراین از این منظر، کارگروه مردمی نسبت به سایر کارگروه‌ها، از رسالت و مسئولیت خطیرتری برخوردار است.

  • سردار افشار: بازخوانی نقش گسترده و بی‌بدیل مردم در انقلاب و تداوم آن ضروری است

در ادامه این نشست، سردار افشار رئیس کارگروه تشکل‌های مردمی طی سخنانی به‌نظام های غربی و شرقی در کشورهای مختلف جهان اشاره کرد و گفت:نقش گسترده و بی‌بدیل مردم در انقلاب اسلامی و تداوم آن به شایستگی و آن‌طور که باید، بیان‌نشده است.

وی افزود: نظام‌های غرب و شرق همگی ادعای مردمی بودن دارند، اما دنیا شاهد بود که نظام‌های کمونیستی در شرق و سرمایه‌داری در غرب چه بلایی سر مردم آورد و شکست خورد.

سردار افشار اضافه کرد: این نظام‌های متکی به سرمایه‌داری و منسوب به کمونیست و غیره پاسخگوی خواسته‌ها و نیازهای مردم نبود. تنها نظامی که در دنیا مبتنی بر حرکت و آراء مردم شکل‌گرفته و تداوم‌یافته جمهوری اسلامی ایران است و در عبور از همه چالش‌ها و مشکلات، مردم در کنار دستگاه‌های اجرایی راهگشا بودند و نقش‌های بی‌بدیلی ابقا کردند. اما این نقش گسترده به‌طور کامل تبیین نشده است. امروز باید این نقش‌آفرینی را به‌صورت گسترده و هنرمندانه در قالب‌های زیبا به تصویر کشید و بازخوانی کرد.

وی در ادامه به جنگ نرم دشمن علیه ملت و نظام ایران اشاره کرد و گفت: در این جنگ نرم روانی و رسانه‌ای همه‌جانبه،  نوک پیکان به سمت مردم نشانه رفته و بی اعتمادسازی و مأیوس کردن جامعه نسبت به آینده نظام را هدف قرار داده است. باید با این استراتژی مقابله کرد و این خودباوری را به وجود آورد و مردم باید به‌نظام و کارآمدی آن اعتماد داشته باشند.

سردار افشار در ادامه جلسه 37 مورد از نقش‌آفرینی مردم در شکل گیری انقلاب اسلامی و پس‌ از آن را مورد بررسی قرار داد و گفت: حدود 40 مورد از نقش‌آفرینی های مردم در عرصه‌های مختلف در کارگروه تشکل‌های مردمی احصاء شده که همزمان با چهلمین سال پییروزی انقلاب ضروری است با استفاده از زبان هنر و در قالب کلیپ تهیه و به مردم ارائه گردد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 4

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 405839

  • بازديدکنندگان امروز : 1611

  • کل بازديدکنندگان : 808126

پیوندها