نسخه چاپي
1397/06/17 :: ١٥:٣٥ 

توافق سه جانبه؛ پايان مداخله امريکا و صهيونيست‌ها

در اجلاس سه جانبه ايران، روسيه و ترکيه، عدم مداخله امريکا و رژيم صهيونيستي مورد توافق قرار گرفت.

توافق سه جانبه؛ پايان مداخله امريکا و صهيونيست‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از خبرگزاري آريا، آقاي روحاني در نشست خبري پس از نشست سه جانبه کشور‌هاي ايران، ترکيه و روسيه افزود: در حالي اين اجلاس تشکيل شد که امريکا به فکر اتهام جديد به سوريه است و با اين اتهامات به دنبال مداخلات جديد در سوريه است که امروز در اين اجلاس عدم مداخله امريکا و رژيم صهيونيستي مورد توافق سه جانبه ايران، ترکيه و روسيه قرار گرفت.

وي گفت: موضوع ادلب هم بسيار حساس است چرا که از يک طرف چندين هزار تروريست داعش و جبهه نصره در اين شهر حضور دارند و عليه مردم سوريه اقدام تروريستي انجام مي‌دهند و براي از بين بردن تروريست‌ها بدون آسيب ديدن اين شهر بين سه کشور در اجلاس اتفاق نظر به دست آمد که تروريست‌ها تشويق شوند که سلاح هايشان را رها کنند.
آقاي روحاني افزود: همچنين روند تدوين قانون اساسي در سوريه نيز بايد تسريع شود و اين امر مهمي براي برقراري صلح و ثبات و سوريه است.
رئيس جمهور تاکيد کرد: بازگشت آوارگان سوري به کشورشان هم بسيار مهم است و بازسازي سوريه هم از اهميت بالايي برخوردار است که در اين اجلاس توافقات خوبي در اين مورد به دست آمد.
اقداماتي که در سوريه انجام مي‌گيرد با هدف مبارزه با تروريسم و بازگشت آرامش به اين کشور و اقتدار دولت مرکزي بر سراسر خاک سوريه است.
روحاني تاکيد کرد: ملت سوريه به پيروزي‌هاي نهايي نزديک شده و دولت قانوني سوريه در سرزمين خود استقرار پيدا کرده و در کل منطقه اين اميد پيدا شده است که صلح بر کل سوريه حاکم شود و اين مهم دور از دسترس نيست و همکاري‌هاي سه کشور ايران، ترکيه و روسيه نيز بايد ادامه پيدا کند و تا پايان راه که همان بازگشت صلح به سوريه است بايد ادامه دهيم.
رئيس جمهور گفت: بسيار خوشحاليم که سومين اجلاس سران سه کشور ايران، ترکيه و روسيه امروز به ميزباني تهران تشکيل شد و دو اجلاس قبلا در سوچي و آنکارا بود و امروز در حالي اجلاس سوم را به پايان برديم که بسيار مفيد بود و همفکري و هماهنگي خوبي درباره آينده سوريه مشاهده شد.
وي خاطرنشان کرد: نشست بعدي در فدراسيون روسيه است و تلاش‌ها براي صلح و امنيت ادامه پيدا مي‌کند.
رئيس جمهور گفت: اقداماتي که در سوريه انجام مي‌گيرد با هدف مبارزه با تروريسم و بازگشت آرامش به اين کشور و اقتدار دولت مرکزي بر سراسر خاک سوريه است.
ادلب از حساسيت ويژه‌اي برخوردار است، زيرا تروريست‌ها در اين منطقه از مردم عادي به عنوان سپر انساني استفاده مي‌کنند و لابه لاي مردم مخفي شده اند.
آقاي روحاني در نشست خبري در پاسخ به سؤال خبرنگار صداوسيما افزود: يکي از قدم‌هاي مهم در اين راستا پاک سازي منطقه ادلب از تروريست هاست، کل سوريه بايد از وجود تروريست‌ها پاک سازي شود و اين امر مورد اتفاق مجامع بين المللي است.
وي گفت: ادلب از حساسيت ويژه‌اي برخوردار است، زيرا تروريست‌ها در اين منطقه از مردم عادي به عنوان سپر انساني استفاده مي‌کنند و لابه لاي مردم مخفي شده اند.
رئيس جمهور افزود: تلاش مي‌کنيم تروريست‌ها را در ادلب از مردم عادي جدا و از مردم حفاظت کنيم همچنين در شرق فرات هم گام‌هايي بايد برداريم، زيرا مداخلات غيرقانوني امريکا باعث بروز مشکلاتي در آنجا شده است، خواسته ما خروج فوري نيرو‌هاي امريکايي از سوريه است.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 16

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 476650

  • بازديدکنندگان امروز : 849

  • کل بازديدکنندگان : 939934

پیوندها