نسخه چاپي
1397/06/14 :: ١١:٣١ 

ابراز نگرانی کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ از تشدید درگیری‌ در ادلب

کمیته‌ بین‌المللی صلیب‎ سرخ با انتشار بیانیه‎ای از تشدید درگیری‎ها در ادلب ابراز نگرانی کرد و خواستار رعایت حال غیرنظامیان شد.

ابراز نگرانی کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ از تشدید درگیری‌ در ادلب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبیلغات اسلامی «فابریزیو کاربونی» مدیر منطقه‌ای خاور نزدیک و میانه‌ کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ، با انتشار بیانیه‌ ای گفت درگیری‌ها در ادلب نباید باعث به وجود آمدن رنج گسترده‌ ای برای غیرنظامیان شود.

وی در این‌باره گفت: بدینوسیله نگرانی خود را نسبت به اینکه تشدید درگیری ها ممکن است فلاکت ناشی از یأس و استیصال را دامنگیر تعداد وسیعی از غیرنظامیان کند، ابراز می‌دارم.

وی با اشاره به بیش از ۷ سال تجربه‌ درد و رنج مردم سوریه گفت کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ اکنون نگران است که از سرگیری درگیری‌ها در ادلب ممکن است رنجی مشابه آنچه در حلب، غوطه شرقی و رقه وجود داشت، پدید آورد.

کاربونی افزود: شرایط زندگی برای آوارگان و خانواده‌های میزبان هم‌اکنون بسیار سخت شده است خصوصاً اینکه در کمپ های موقت آوارگان، دسترسی به اساسی‌ترین نیازها کفایت نمی‌کند.

مدیر منطقه‌ای این سازمان بشردوستانه همچنین افزود: تشدید درگیری ها در منطقه‌ وسیع ادلب جابجایی دهها هزار یا شاید هم صدها هزار انسان را در پی خواهد داشت. غیر نظامیانی که فرار می‌کنند همانند آنهایی که می‌مانند باید از حملات مصون باشند. کسانی که محل را ترک می‌کنند باید به امکانات درمانی، غذا، آب و بهداشت دسترسی داشته باشند.

کاربونی در ادامه گفت: کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ خواستار حفاظت از مجروحین و بیماران، پرسنل درمانی، امداد رسانان و زیرساخت‌های ضروری برای بقای انسان‌ها – مانند امکانات پزشکی، مدرسه، تأسیسات آبی، نانوایی‌ها و مزارع – در همه‌ زمان‌ها و منطبق با حقوق بین‌المللی بشر دوستانه است.

وی در پایان تاکید کرد که نهادهای بشردوستانه باید مجاز به فعالیت باشند. این نهادها لازم است به نواحی جنگ‌زده دسترسی داشته باشند تا نسبت به ارائه‌ کمک‌های نجات‌بخش اقدام نمایند. کمک‌های بشردوستانه باید به صورت منظم و بدون هیچ پیش‌ شرطی به کلیه‌ نیازمندان ارائه شود.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 476698

  • بازديدکنندگان امروز : 898

  • کل بازديدکنندگان : 939983

پیوندها