نسخه چاپي
1397/06/13 :: ١٣:١٤ 

نصرت الله لطفی: امروز دشمن با جنگ اقتصادی در صدد مأیوس کردن مردم از نظام اسلامی است

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان این‌که دشمن مأیوس از ابزار نظامی برای براندازی انقلاب اسلامی است، گفت: امروز دشمن با جنگ هوشمندانه کاملا ترکیبی اقتصادی و البته روانی به دنبال مأیوس کردن مردم از انقلاب اسلامی است.

نصرت الله لطفی: امروز دشمن با جنگ اقتصادی در صدد مأیوس کردن مردم از نظام اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلغات اسلامی استان آذربایجان شرقی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور امروز در همایش شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سال انقلاب اسلامی که در دفتر امام جمعه تبریز برگزار شد، اظهار داشت: چرایی نگاه ویژه به بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ مسأله ای است که باید همگان بدان واقف باشیم.

وی ادامه داد: بزرگداشت انقلاب تنها صرفاً برگزاری یک جشن نیست، بلکه مدیریت یک جنگ فرهنگی و تمام عیار خواهد بود.

لطفی افزود: واقعیتی غیرقابل انکار وجود دارد که استکبار و نظام سلطه با رهبری آمریکای جنایتکار با پیچیده‌ترین ترفندها به دنبال اجرای توطئه های مختلف علیه نظام اسلامی و نهایتاً براندازی این نظام چه به صورت ساختاری و چه به صورت رفتاری است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: باورمان بشود که پس از قرن‌ها به برکت نهضت امام خمینی(ره)؛ نظام اسلامی تحقق یافت و امروز سرنوشت اسلام به معنای واقعی کلمه به سرنوشت نظام اسلامی ایران گره خورده است، همانگونه که امام راحل نیز به این مسأله سفارش کرده و فرمود؛ حفظ نظام از اوجب واجبات است.

لطفی با اشاره به توطئه های مختلف دشمنان در سال‌های اخیر افزود: در جریان فتنه 88 توطئه‌گران شعار نه غزه و نه لبنان سر دادند؛ این شعار در فتنه اخیر تبدیل به شعار 'نه اسلام و نه قرآن' فتنه‌گران شد، این امر نشان می دهد که دشمنان آرمان ها و اصول بنیادین انقلاب اسلامی را هدف قرار داده اند.

وی ادامه داد: در مقطع فعلی حضور در صحنه یک آزمون مهم است، باید در راستای بصیرت‌افزایی مردم به ویژه جوانان همت داشته باشیم، باور داشته باشیم که ما برای دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و کارنامه چهل ساله با همه فراز و نشیب‌ها دست پر هستیم، درست است که مشکلاتی داریم اما در مقایسه با خدمات چهل ساله و نگاهی به دوران قبل از انقلاب خواهیم یافت که اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: در حال حاضر بیش از 300 شبکه فارسی‌زبان ماهواره‌ای علیه انقلاب اسلامی ایران، سیاه‌نمایی می کنند و اینکه می بینیم با ذلت اعلام می کنند که اجازه نخواهیم داد جشن چهل ساله انقلاب اسلامی در ایران برگزار شود، نشان از اوج فتنه‌انگیزی آنان برای براندازی نظام است.

لطفی با بیان این‌که دشمن مأیوس از ابزار نظامی برای براندازی انقلاب اسلامی است، گفت: امروز دشمن با جنگ هوشمندانه کاملا ترکیبی اقتصادی روانی به دنبال مأیوس کردن مردم از انقلاب اسلامی است، تا فشارها را منجر به مذاکره و مذاکره را منجر به گرفتن امتیاز از ایران بکند.

وی آسیب‌پذیری افکار عمومی، آماده شدن بستر برای پذیرش ادعاهای دشمنان، تنزل اعتماد اجتماعی مردم و همچنین رایج شدن احساس فساد در جامعه را از جمله اهداف دشمنان در ماه‌های اخیر برشمرد و خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی هر کسی بتواند کاری برای نظام انجام دهد، جهاد کرده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در پایان با اشاره به تشکیل ستادهای بزرگداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی در همه استان ها و شهرستان های کشور، تأکید کرد: در این مهم، همه اعم از دولت، مجلس و همه مسئولین و دلسوزین انقلاب اسلامی باید ید واحده بوده و از صحبت های جناحی و حزبی بطور جدّ پرهیز شود.

 

 

 

امام جمعه تبریز: تحریم‌ها با تلاش جوانان دانشمند به فرصت تبدیل شده اند

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه همایش شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سال انقلاب اسلامی اظهار داشت: امسال باید نگاه ویژه‌ای به برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب داشته باشیم.

وی با تأکید بر این‌که نباید صرفا نگاه تکریمی و شعاری داشته باشیم، خاطرنشان کرد: امسال باید شعار همه ساله را تبدیل به شعور کنیم، با توجه به تهدیداتی که علیه نظام اسلامی ایران وجود دارد؛ امسال نه تنها در ایام دهه فجر بلکه در کلیه ایام سال دستاوردهای چهل ساله انقلاب را مطرح کنیم.

امام جمعه تبریز ادامه داد: ویژه برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نباید منحصر در تزئین خیابان ها و معابر باشد، مردم باید بدانند که هدف از انقلاب تنها تغییر رژیم و ساختار نبوده است، صدور فرهنگ انقلاب اسلامی مهم‌ترین هدف امام خمینی(ره) در این نهضت بوده است.

وی با بیان این‌که جوانان کشورهای اسلامی و حتی غربی با اهداف انقلاب اسلامی ایران به واسطه تدابیر رهبر معظم انقللاب اسلامی آشنا هستند، گفت: صیانت از آرمان‌ها، اهداف انقلاب و رفع موانع پیش‌رو مهم‌ترین موضوعاتی است که می توان در بزرگداشت انقلاب اسلامی داشته باشیم.

امام جمعه تبریز افزود: باید دستاوردهای انقلاب به مردم تبیین شود، تا بدانند به لحاظ فرهنگی در کجا بودیم و امروز کجا هستیم، علیرغم تمامی مشکلاتی که داشته ایم؛ ما در آغاز انقلاب چند دانشجو و دانشگاه در کشور داشتیم، روستاها در چه وضعیتی بودند، نظام اسلامی چگونه در طول چهل سال همه تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده است؟ همه این مسائل باید تبیین شود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: از آغاز جنگ تحمیلی دشمنان هدف نهایی براندازی انقلاب اسلامی، تصرف و تجزیه خاک ایران اسلامی را پیگیری می کردند، اما این تهدید به فرصت تبدیل شد و در سایه جنگ خودکفا شدیم، این مسائل را باید دوست و دشمن بدانند، تحریم‌های ظالمانه دشمنان امروز با تلاش جوانان دانشمند به فرصت هایی تبدیل شده اند که دشمنان را حیرت زده کرده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: همه بدانند چگونه تهدید فتنه داعش را به فرصتی برای وحدت امت اسلامی و آشکار شدن چهره پلید وهابیت تبدیل کردیم، همه این مسائل یکی پس از دیگری باید در ویژه برنامه های دهه فجر بیان شود.

 

متاسفانه نسل جوان با تاریخ انقلاب آشنایی زیادی ندارد

رحیم شهرتی‌ معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی در پایان این همایش با اشاره به برخورد مردم نسبت به عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت :خدا را شاکریم اکثر مردم مقید به نظام بوده و پایبند آرمان‌های انقلاب هستند؛ ولی باید قبول کرد اکثر مردم منتقد به عملکرد برخی دستگاه‌ها و سه قوه هستند

وی اظهار کرد: باید از این جلسه رهنمود و برنامه عملی اتخاذ کنیم و به دنبال یک برنامه‌ریزی و هدف اساسی خود که گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب است، برسیم..

وی با اشاره به انتقاد سازنده توضیح داد: در ادبیات دینی امر به معروف و نهی از منکر یک واجب است و ای کاش انتقاد سازنده را به سمت امر به معروف سوق دهیم.

شهرتی‌فر خاطرنشان کرد: هر چه به مناسبت دهه فجر نزدیک می شویم، باید در سطح ملی به دنبال پاسخ‌های منطقی به این نوع گلایه ها و امر به معروف‌ها باشیم چراکه اگر مردم قانع نشوند یعنی ابتدا به این سوالات پاسخ نداده و کوتاهی کرده‌ایم.

وی بیان کرد: بخش دیگری از مردم اعتراضاتی دارند و شکل اعتراض آنها صنفی است؛ اعتراض کارگران در محیط صنعتی، فرهنگیان و صنوف مختلف می‌تواند مصداق آن باشد از این‌رو باید شنیدن حرف معترض در برنامه باشد.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: گاهی اعتراض وارد و گاهی وارد نیست و اگر اعتراضی وارد است، باید در کارهای خودمان تجدید نظر کرده و مشکل را حل کنیم.

وی با بیان اینکه شعار تمرکززدایی خیلی داده می‌شود ولی در عمل همه تصمیمات در تهران گرفته می‌شود، گفت: گاها حل اعتراضات در حیطه استان نیست و باید به تهران ارجاع شود.

شهرتی‌فر افزود: ما وظیفه داریم همه اعتراضات را شنیده و در راستای حل آن تلاش کنیم چراکه با پاک کردن صورت مسئله هیچ چیزی حل نمی‌شود.

وی با اشاره به معاندان مزدبگیر از استکبار گفت: تکلیف ما در مقابل آنها روشن است و باید قاطعانه جلوی آنها ایستاد و اجازه سوءاستفاده به آنها داده نشود..

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: باید چهلمین سال پیروزی انقلاب به تبیین درست و مستند اوضاع انقلاب به دور از شعار منتهی شود.

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 405883

  • بازديدکنندگان امروز : 1696

  • کل بازديدکنندگان : 808211

پیوندها