نسخه چاپي
1397/06/13 :: ١٢:٣٥ 
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در اردبیل:

در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی توطئه استکبار با حضور مردم خنثی خواهد شد

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، جنگ هوشمندانه و ترکیبی را علیه انقلاب اسلامی تدارک دیده که در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی این توطئه را با حضور مردم خنثی خواهیم کرد.

در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی توطئه استکبار با حضور مردم خنثی خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در استان اردبیل، نصرت الله لطفی در همایش ستاد عالی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در اردبیل اظهار کرد: ستاد از سال گذشته فعالیت خود را با محوریت برگزاری باشکوه جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی شروع کرده است که ما در گام اول با حضور مسئولان ارشد کشوری، نمایندگان سه قوه، وزرا و استانداران جلسات خود را برگزار کردیم تا با همدلی و صمیمیت به دور از سلایق و گرایش‌های مختلف بتوانیم این آئین را با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار کنیم.

 

وی با بیان اینکه استان اردبیل به عنوان استان شهیدپرور و ولایتمدار با داشتن نماینده ولی فقیه و امام جمعه فرزانه و استاندار سختکوش یکی از استان‌های مهم در برگزاری بانشاط جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی است که با جلب مشارکت مردم این جشن‌ها برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: ما متفاوت از سال‌های گذشته دهه فجر امسال را گرامی می‌داریم و به شکرانه نعمت انقلاب اسلامی از مهرماه برنامه‌های عملیاتی با رویکرد افزایش نشاط و امیدواری مردم به نظام اسلامی برگزار خواهد شد.

 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: هر چند ایام دهه فجر امسال با ایام فاطمیه قرین شده است اما تلاش خواهیم کرد تا به دور از سلایق سیاسی، حزبی و جناحی با محوریت خود مردم جشن‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را برگزار کنیم تا توطئه دشمنان را که به صراحت اعلام می‌کنند اجازه نخواهیم داد تا ایران اسلامی جشن چهل سالگی حاکمیت اسلام را برگزار کند خنثی کنیم.

 

لطفی بیان کرد: ما از فرصت پیش آمده باید استفاده کنیم تا دستاوردهای بی‌بدیل انقلاب اسلامی را در این چهل سال با همه فراز و نشیب‌ها به مردم اطلاع‌رسانی کنیم تا باور و اعتماد عمومی ارتقا یابد.

 

وی ادامه داد: در این مقطع حساس و استثنائی از تاریخ کشور، ما باید به نحوی در حوزه تبلیغ و اطلاع‌رسانی ورود پیدا کنیم تا تلاش دشمنان از طریق شبکه‌های اجتماعی و مجازی ناکام بماند چرا که آنها تلاش می‌کنند تا اذهان جوانان ما را مخدوش کرده و در مسیر انقلاب اسلامی شبهه‌افکنی کنند.

 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: برخلاف فتنه پیچیده 88 که در تهران و چند شهر برپا شد در فتنه دی ماه سال گذشته دشمنان و معاندان نظام اسلامی سعی کردند تا در 92 شهر مردم را با خیابان‌ها بکشانند تا با هدف قرار دادن اصل انقلاب اسلامی و نظام ارزشی یک فتنه‌گری تمام عیار به راه اندازند.

 

لطفی تصریح کرد: دشمن تلاش می‌کند تا در یک جنگ هوشمندانه و ترکیبی و افزایش فشار اقتصادی، روانی و عملی انقلاب اسلامی را به زانو درآورد اما همانطوری که در دو دهه اخیر در خاورمیانه به رغم هزینه 7 میلیارد دلاری ناکام مانده است در این جنگ هوشمندانه و ترکیبی نیز ناکام خواهد ماند.

 

وی اضافه کرد: به رغم همه توطئه‌ها امروز فرهنگ انقلاب اسلامی به یک فرهنگ برتر در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام و در بین مستضعفان عالم تبدیل شده است و ما باید بیش از این انقلاب اسلامی را با همه الگوها و پیام‌های اصیل خود به دنیا معرفی کنیم.

 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور اظهار کرد: استکبار با تغییر رفتار و نگرش به دنبال سقوط نظام اسلامی است ولی از این اصل غافل است که هر نظامی که متکی به رای و اعتماد مردم باشد هرگز سقوط نخواهد کرد و بدان دلیل که نظام ما متکی به مردم است همواره پابرجا و منسجم به مسیر ارزشی خود ادامه خواهد داد.

 

لطفی خاطرنشان کرد: همانطوری که دشمنان ما در جنگ هشت ساله تحریم‌های اقتصادی و شبیخون فرهنگی ناکام مانده است در این مرحله نیز در فشار معیشتی به مردم و نا امید کردن آنها به نتیجه نخواهد رسید و هرگز اهداف آنها در ایجاد فضای امنیتی و اغتشاش و درگیری در این کشور سرانجام نخواهد داشت.

 

وی گفت: دشمن تلاش می‌کند تا در برابر نظام دینی ذهنیت مردم را نسبت به نظام و مسئولان مخدوش و بدبین کرده و در سایه مذاکره، آمریکائی‌ها سعی می‌کنند تا از جمهوری اسلامی امتیاز بگیرند.
 
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: متاسفانه در داخل کشور نیز عده‌ای خواسته یا ناخواسته به پیاده‌نظام دشمن تبدیل شده‌اند به طوری که با احتکار کالا و افزایش قیمت مایحتاج مردم به این خواسته دشمن جامه عمل می‌پوشانند در حالی که در این شرایط خطیر حفظ نظام از اوجب واجبات است.

 

لطفی به فضای داخلی کشور و برخی واقعیت‌های تلخ اشاره کرد و افزود: مسئولان ما باید با تدبیری مناسب اجازه ندهند تا بیش از این به خاطر برخی نابسامانی‌های داخلی به مردم فشار وارد شود و یا عده‌ای بخواهند در این اوضاع احوال به دنبال سیاه‌نمایی باشند.

 

وی گفت: 80 درصد جمعیت کشورمان از نظام دیکتاتوری و استبدادی پهلوی خبری ندارند و بیش از نیمی از جمعیت کشور دوران جنگ را به یاد ندارند که در چنین شرایطی باید به نسل جوان و نوجوان سختی و دشواری دوران سیاه پهلوی را گوشزد کنیم و به آنها یادآوری کنیم که این نظام به این سادگی به دست نیامده است.

 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور جایگاه کشورمان را در بسیاری از حوزه‌های پیشرفت استثنائی و بی‌نظیر خواند و اضافه کرد: باید در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی همه در میدان حاضر باشند تا هر کس به قدر توان و وسع خود از این کشور و دستاوردهای آن صیانت کرده و آنها را به نسل‌های بعدی بازگو کنند چرا که دشمن تلاش می‌کند تا مردم را رودرروی نظام قرار داده و به نوعی از این ملت انتقام بگیرد.

 

لطفی بیان کرد: ما در جلسات توجیهی و هماهنگی که برای برگزاری باشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی داشتیم به این نتیجه رسیدیم که متناسب با ذائقه مردم برنامه‌های دهه فجر برگزار شود تا با ایجاد یک همدلی در بین آحاد مردم بتوانیم برنامه‌های این ایام را با شکوه هر چه تمام تر برگزار کنیم.

 

وی افزود: در استان‌ها نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه با همراهی استانداران و فرمانداران مسئولیت و ماموریت اصلی را برعهده دارند و شایسته است کارها با نگاه واقع‌بینانه بر مبنای پایگاه مردمی تدارک دیده شود.

 

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور به غفلت مسئولان در قبال هشدارها و تذکرات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اشاره و تصریح کرد: هم در بحث شبیخون فرهنگی و هم اقتصاد مقاومتی متاسفانه فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مورد بی‌توجهی و غفلت قرار گرفت و با وجود اینکه معظم‌له گفتند که خرمشهرهایی در پیش است که باید خود را مجهز کنیم اما به نظر می‌رسد برخی‌ها پیام و حقیقت این بیانات ژرف‌اندیشانه را درک نکردند.

 

لطفی تبیین عملی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و اطلاع‌‌رسانی در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی را به همراه تبیین کارنامه چهل سالگی انقلاب اسلامی و پاسخگو بودن به شبهات مطرح شده در جامعه را در همه حوزه‌ها ضروری خواند و اظهار کرد: باید مردم ما بدانند که در این 40 سال با وجود همه شیطنت‌های استکبار این کشور در مسیر رشد و بالندگی قرار گرفته که نظیر آن رتبه هیجدهم اقتصاد دنیا، کاهش فقر مطلق تا 95 درصد و همچنین توسعه زیرساخت‌ها در همه بخش‌هاست که مسئولان باید به صورت مستدل و منطقی آن را اطلاع‌رسانی کنند.

 


امام جمعه اردبیل: استکبار با تحریم ایران نمی‌گذارد حقانیت انقلاب روشن شود


در ادامه‌ی همایش ستاد عالی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان اردبیل نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به ۴۰ سالگی انقلاب و هجمه‌های روانی سنگین دشمنان برعلیه نظام اسلامی گفت: مظاهر اقتدار کشور در ابعاد مختلف باید تبیین شود.

 آیت الله سیدحسن عاملی  افزود: امسال در آستانه چهل سالگی انقلاب و با توجه به تشدید فشارها و هجمه های روانی غرب برعلیه جمهوری اسلامی به منظور ایجاد یاس در جامعه سال بسیار حساسی است.

وی با بیان اینکه امروز ۱۶۰ کانال و سایت در کنار اتاق های فکر و استراتژی دشمنان در راستای تضعیف نظام و انقلاب فعالیت می کنند، ادامه داد: آنها تلاش می کنند با تحریم ها و تبلیغات روانی ناشی از آن بازار و اقتصاد کشور را که همیشه معطوف به خارج بوده متهلب کنند و با این حربه به نارضایتی مردم دامن زنند.

نماینده ولی فقیه در استان با تشریح توطئه های دشمنان در زمینه فرهنگی و اجتماعی و سایر حوزه ها یادآور شد: انقلاب اسلامی یک پدیده است چراکه در طول ۴۰ سال گذشته در مقابل همه هجمه ها ایستاده است.

وی با اشاره به حساسیت بالای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی یادآور شد: ایجاد شبهه و عدم پاسخگویی مسئولان در این شرایط می تواند گران تمام شود، بنابراین لازم است در محورهای رهبریت صالح، تمامیت ارضی و اقتدار علمی و فنی فلسفه انقلاب بازگویی و تبیین شود.

عاملی با اشاره به اهمیت تبیین دستاوردهای علمی در کشور تصریح کرد: کشوری که در دانش فنی پیشرفت نداشته باشد محکوم به فروپاشی است، چنانچه در چهل سال قبل تنها دانشی که به ما داده شده بود تولید پیکان بود.

مظاهر اقتدار علمی در انقلاب اسلامی تبیین شود

وی با اشاره به دانش جمهوری اسلامی در بحث دفاعی برلزوم تبیین مظاهر اقتدار علمی در تمام ابعاد فنی، علمی، دفاعی، نظامی و.. تاکید کرد و بیان داشت: اینها باید از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تبیین و بازتعریف شود و در اختیار ائمه جمعه قرار گیرد.

امام جمعه اردبیل به ضرورت مقایسه انقلاب و دستاوردهای آن در تمام زمینه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... با گذشته کشور شد و با تاکید بر اهمیت این بحث متذکر شد: در عین حال تبلیغ انقلاب و نظام باید مردمی شود.

وی در این خصوص به اهمیت مشارکت جوانان در اینگونه بحث ها شد و اضافه کرد: گره های ذهنی جوانان باید در زمینه انقلاب و نقش آن در توسعه کشور باید باز شود، برای این منظور باید بدانیم چطور با نسل جوان کار کنیم و آنها در مسایل مختلف مشارکت دهیم.

عاملی با اشاره به نقش سنگین آموزش پرورش در این زمینه، به آسیب های فضای مجازی و تبلیغات روانی دشمن در این بخش اشاره کرد و افزود: باورهایی که در فضای مجازی می سوزند آینده مبهم و تاریکی را ترسیم می کند، لذا لازم است سرمایه گذاری مطلوبی در این راستا صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید دستاوردهای نظام و انقلاب را در قالب کلیپ و فیلم و تصویرسازی مناسب ارائه داد، فشارهای روانی تحریم ها و تبلیغات سنگین دشمن در این زمینه را تشریح کرد و یادآور شد: در برابر تحریم ها برخی از مسئولان خودشان وارفته اند که این بسیار بد است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه باید همه به دستاوردهای انقلاب باور داشته و امید به آینده را تزریق کنند، عنوان کرد: باید اقدامات و کارهای بزرگ انقلاب معرفی شود.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 405854

  • بازديدکنندگان امروز : 1649

  • کل بازديدکنندگان : 808164

پیوندها