نسخه چاپي
1397/06/11 :: ١٥:٠١ 

آزادسازی «ادلب»به معنای شکست پروژه آمریکا و صهیونیسم در سوریه است

«احمد مرعی» ضمن تشریح اهمیت و ابعاد شکست داعش در ادلب تاکید کرد که عملیات پیروزی بر داعش روند مقابله و درگیری با صهیونیست ها را تسریع می کند و دمشق در حال ارزیابی آغاز این نبرد است.

آزادسازی «ادلب»به معنای شکست پروژه آمریکا و صهیونیسم در سوریه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از مهر، درحالی که ارتش سوریه خود را مهیای نبرد ادلب و آزادسازی آن از لوث گروههای مسلح و تروریستی می کند، تحرکات حامیان تروریستها نیز شروع شده است.

مشابه آنچه در هنگام عملیات ارتش سوریه در جنوب این کشور رخ داد و تلاش های زیادی از سوی صهیونیستها و حامیان منطقه ای و بین المللی تروریستها برای متوقف کردن عملیات ارتش سوریه انجام شد با نزدیک شدن عملیات آزادسازی ادلب نیز این تحرکات شروع شده است.

سناریوی تکراری که تاکنون آمریکا و غربی ها با دستاویز قرار دادن آن به سوریه حملاتی انجام دادند، هشدار درباره استفاده از سلاح شیمیایی از سوی ارتش سوریه در جریان این عملیات ضد تروریست هاست.

در همین رابطه خبرگزاری مهر با «احمد مرعی» نماینده پارلمان سوریه گفتگو کرده است که شرح آن از نظر می گذرد.

*به عنوان سوال نخست درباره اهمیت عملیات آزادسازی ادلب توسط نیروهای ارتش سوریه و نابودی کامل تروریست های تکفیری توضیح دهید.

روند آزادسازی تمامی اراضی و سرزمین های سوریه از چنگ تروریسم از همان ابتدا که تروریست ها و کشورهای حامی آن در صدد اشغال این اراضی برآمدند، آغاز شد و در ابتدا نیز عملیات آزادسازی ادلب و حلب و القلمون صورت گرفت. پس از آن نیز مسیر غوطه شرقی و بعد از آن درعا در جنوب سوریه را در پیش گرفتیم.

در طول این مدت شاهد استقبال مردم و شهروندان سوری از نیروهای ارتش و نابودی تروریست ها بودیم. اکنون عملیات آزادسازی ادلب در دستور کار است. زیرا تروریست ها در این منطقه تجمع کرده اند و ایران و روسیه و سوریه و ترکیه تحمل حضور این تعداد بالا از تروریست ها را در این منطقه ندارند.

این تروریست ها خطری برای تمام بشریت هستند. بر همین اساس نیز دولت سوریه نسبت به آزادسازی اراضی خود از این تروریست ها حریص است و ادلب از این جهت حائز اهمیت است که با آزادسازی آن خبر پیروزی بزرگ سوریه و متحدانش بر تروریسم جهانی مخابره خواهد شد.

*همزمان با آمادگی ارتش سوریه برای عملیات ادلب، گمانه زنی ها و اخبار از حمله احتمالی کشورهای غربی به ویژه آمریکا به سوریه برای حمایت از تروریست ها حکایت دارد. امکان وقوع این حمله و اهداف پشت پرده آن را چگونه ارزیابی می کنید؟

معتقدم که آمریکایی ها برای ایجاد تنش کار می کنند. زیرا ارتش سوریه و متحدانش یعنی ایران و روسیه فاصله اندکی با اعلام پیروزی دارند و این پیروزی نیز به معنای شکست پروژه آمریکا و صهیونیست ها در سوریه و آغاز روند بازسازی کشور است که آمریکایی ها آن را نمی پسندند.

واشنگتن نمی خواهد به عنوان شکست خورده از سوریه خارج شود. به همین دلیل نیز هر زمان ارتش سوریه و متحدانش پیشروی می کنند، شاهد تنش زایی از سوی آمریکایی ها هستیم. آمریکایی‌ها نیز به دنبال دولتی در سوریه هستند که در جهت منافع آنها کار کند.

*ترکیه در برهه کنونی در چه فضایی ایفای نقش می کند؟ به نفع سوریه یا علیه آن؟

بر این باورم که ترکیه نقش مثبتی در جهت هدف قرار دادن تروریست ها ایفا می کند. زیرا عملیات بازسازی جبهه النصره سخت شده است و ترکیه امروز فقط می تواند در کنار ایران و سوریه در عملیات هجوم به جبهه النصره و دیگر گروه ها مشارکت داشته باشد.

ما از ابتدا اعلام کردیم که هر کس در ادلب سلاح در دست داشته باشد، تروریست محسوب می شود؛ مگر در صورتی که سلاحش را بر  زمین بگذارد. جبهه النصره نیز گروهی تروریستی-وهابی است که پیش از سوریه، تهدیدی برای ترکیه به حساب می آید. بنابراین ترکیه به صورت مثبت ایفای نقش می کند و چاره ای جز مشارکت در عملیات علیه تروریست ها ندارد.

*برنامه دمشق برای بازسازی سوریه چیست؟ ایران تا چه میزان در این عرصه قادر به ایفای نقش است و سفر وزیر دفاع ایران را در این چارچوب چگونه ارزیابی می کنید؟

روند بازسازی کشور به مسیر اصلی تبدیل شده است. دولت سوریه برنامه هایی را با متحدانش طراحی و آغاز کرده است. پیش از این غربی ها اعلام می کردند که بازسازی کشور فقط منوط به انجام انتقال سیاسی است اما امروز این سخن آنها هیچ ارزشی ندارد.

سوریه به همراه متحدان خود یعنی روسیه یا ایران یا چین در مسیر بازسازی کشور گام نهاده و غرب را کنار گذاشته است. غربی ها امروز با دمشق در ارتباط هستند تا در روند بازسازی سوریه نقشی داشته باشند.

*نزدیک شدن سوریه به بلندی های اشغالی جولان موجب احساس خطر صهیونیست ها شده است. آیا امکان بروز درگیری جدیدی در این منطقه میان طرفین وجود دارد؟

حقیقت این است که این معرکه و نبرد به تاخیر افتاده است. ما اساسا برای وارد شدن به این نبرد سرنوشت ساز و بزرگ فعالیت می کنیم. زیرا دشمن صهیونیستی سرزمین ما را اشغال کرده است. صهیونیست ها از ۸ سال پیش تاکنون در صدد دور کردن سوریه از این نبرد اساسی بوده اند اما اعلام می کنیم که عملیات پیروزی بر داعش روند مقابله و درگیری با صهیونیست ها را تسریع و زمان و شرایط مناسب برای ورود به این نبرد را سوریه با متحدانش ارزیابی می کند. زیرا ما اجازه نمی دهیم هیچ جزئی از اراضی کشورمان در اشغال اسرائیلی ها باشد و حقوق مردممان را پایمال گرداند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 476673

  • بازديدکنندگان امروز : 873

  • کل بازديدکنندگان : 939958

پیوندها