نسخه چاپي
1397/05/30 :: ١٣:٠٩ 

نصرت الله لطفی: بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یک امتحان الهی است

دومین نشست کارگروه های تخصصی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح امروز سه شنبه 30 مرداد با حضور نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان دستگاه ها و ارگان های مختلف برگزار شد.

نصرت الله لطفی: بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یک امتحان الهی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در ابتدای این جلسه ضمن خیر مقدم و تبریک اعیاد قربان و غدیر با اشاره به لزوم همدلی و همکاری همه ارگان ها و دستگاه های مختلف در برگزاری هر چه باشکوهتر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: هدف از تشکیل این جلسات، هم افزایی و همفکری کارگروه های 21 گانه تخصصی و استفاده از ظرفیت ارگان ها و نهادهای مختلف برای برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در ستادهای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سراسر کشور و به ویژه در استان ها گفت: اولین کار تشکیلاتی را از استان ها شروع کردیم و در هر هفته سفری به دو استان داشتم که شاهد شکل گیری این هم افزایی،صمیمیت و همدلی بودیم که به فضل الهی  در همه استان های کشور در حال شکل گیری است و اقدامات مطلوبی با حضور مستقیم مدیران استانی، ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در استان ها اتفاق افتاده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: برگزاری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کار یک ارگان نیست و همه دستگاه ها و نهادها و شخصیت های حقیقی و حقوقی باید ید واحده باشند تا این کار به نحو مطلوب به سرانجام برسد.

 وی خاطرنشان کرد: برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یک مراسم آیینی و وظیفه سازمانی نیست، بلکه یک تکلیف و امتحان الهی و ادای دین به آرمان های امام راحل و شهداست و ماموریت بسیار حساسی است که بر عهده همه بخش های نظام است و به منزله عبور با افتخار از یک پیچ تاریخی حساس در مقطعی که نظام اسلامی با چالش های مختلفی روبرو شده است محسوب می شود و لذا فراتر از یک مراسم آیینی و وظیفه سازمانی برای ما خواهد بود.

لطفی با اشاره به تقارن دهه فجر امسال با ایام فاطمیه گفت: در طول سال جاری با تدوین و اجرای برنامه های تبیینی می توان بستر مناسبی را برای حضور آگاهانه مردم در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فراهم کرد و مشارکت و حضور آگاهانه در این مراسم یک وظیفه دینی و انقلابی و یک امتحان الهی در این مقطع حساس برای همه مردم و ملت ایران است.

وی با بیان اینکه معاندترین فرد با نظام جمهوری اسلامی، اعلام کرده که اجازه نمی دهیم 40 سالگی انقلاب اسلامی برگزار شود، تاکید کرد: نظام استکباری به زعم شیطانی خود این سخن را که یک آرزوی سلطه طلبانه است مطرح می کند اما مردم عزیز ایران امسال با شکوهتر و مقاوم تر از گذشته و همانند آنچه که در 8 سال دفاع مقدس شاهد بودیم، قدرت و اتحاد خود را در عرصه بین الملل به نمایش خواهند گذاشت و نظام استکباری بار دیگر در تقابل با نظام اسلامی به فضل الهی شکست خواهد خورد.

نصرت الله لطفی با بیان اینکه بسیاری از ارگان ها کار را از مدت ها قبل آغاز کرده و با قوت و قدرت کارها را پیگیری می کنند، اظهار داشت: شأن کارگروهای تخصصی بزگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید رعایت شود و تصمیم گیری توام با عمل اتفاق بیفتد و درخواست ما از رؤسای کارگروه ها این است که  خودشان مستقیما کارها را بر عهده بگیرند و به عنوان نماینده تام الاختیار ارگان و سازمان خود به صورت مستقیم در جلسات حضور داشته باشند و پیگیر انجام این رسالت خطیر و حساس باشند تا ان شاالله برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح ملی و کشوری به نحو شایسته و مطلوب برگزار گردد.

لطفی در ادامه گفت: هر یک از کارگروه های تخصصی یک دبیر به عنوان رابط به دبیرخانه ستاد، معرفی نمایند تا گزارش جلسات، مصوبات و فعالیت های کارگروه به نحو مطلوب به دبیرخانه ستاد منعکس شود.

وی اضافه کرد: همه فعالیت ها و مصوبات کارگروه ها در این دبیرخانه مستند سازی و به صورت مکتوب در خبرنامه ای که با همکاری دبیرخانه ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تهیه می شود، منتشر خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به برگزاری نشست تخصصی با اصحاب رسانه در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت همه رسانه های کشور اعم از مکتوب و غیرمکتوب استفاده کرده و همه رسانه ها به صورت هفتگی یک مطلب در خصوص چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی داشته باشند.

لطفی در بخش دیگری از سخنانش به سه مناسبت تقویمی پیش رو از جمله هفده شهریور، سیزده آبان و نهم دی اشاره کرد و گفت: کارگروه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید برای این سه مناسبت مهم برنامه ریزی و از این ظرفیت استفاده کنند.

وی اضافه کرد: هفدهم شهریور و جمعه سیاه یادآور به خاک و خون کشیده شدن مردم بیگناه توسط رژیم پهلوی است و از ظرفیت مراسم 17 شهریور برای تبیین جنایات و ددمنشی نظام طاغوتی برای تقابل با شیطنت های برخی رسانه های معارض و فضای مجازی که سعی در تطهیر رژیم پهلوی دارند، می توان بهره گرفت و این جنایات را بازخوانی و برای جوانان تشریح کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اهمیت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در سال جاری افزود: روز 13 آبان امسال روز ویژه ای است و پیام ویژه و مهمی خواهد داشت. این روز، روز بازگشت تحریم های شیطان بزرگ است و ظرفیت گسترده ای برای تقویت روح استکبارستیزی ملت ایران است.

وی اظهار داشت: مناسبت 9 دی امسال نیز فرصت مناسبی برای تجدید میثاق با ولایت است که همزمان با 40 سالگی انقلاب اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید برای این مناسبت ها برنامه ریزی گسترده و ویژه ای صورت گیرد.

لطفی همجنین به اهمیت تولید محتوای متناسب با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: کارگروه ها و زیرمجموعه های آنها با تولید محتوا و ارسال به زیرمجموعه های استانی با دسته بندی مناسب از همه ظرفیت های کشور استفاده کنند و با ارتباط تنگاتنگ با استانها این محتوا را به صورت مستدل، منطقی و باورپذیر ارائه نمایند تا کسی نتواند خدشه ای به آن وارد کند.

 

تدبیر و بصیرت مردم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را بیمه می کند

سید عباس صالحی در دومین نشست کارگروه های ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،چهلمین سالگرد انقلاب را با توجه به تهدیدها و خیال خام دشمنان مبنی بر اینکه این دوره را به عنوان ضربه کاری و آخر تلقی می کنند، حساس و مهم عنوان کرد.

صالحی گفت: باید این دوره را با حفظ شعائر و تکریم مناسبتی به عنوان تجدید قوای انقلاب اسلامی تلقی کنیم. 

به گفته وزیر ارشاد باید در این دوره و در ایستگاه چهلم انقلاب، به عنوان فرصتی با نگاه به دوره های قبلی هرچه قدرتمندتر، توانمندتر و کارآمدتر با استفاده از همه از همه ظرفیت ها حرکت کنیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه انقلاب اسلامی را همچون یک اقیانوس بیکران توصیف کرد و گفت: انقلاب را نباید به چشم جویبار دید و دل به آب باریکه ها بست چرا که اگر در اقیانوس باشیم زنده و پویا و ماندگار خواهیم ماند.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود کودکان ،نوجوانان و جوانان جامعه که انقلاب را ندیده و لمس نکرده اند به عنوان جامعه مورد هدف در این دوره عنوان کرد و گفت: باید برنامه ها و فعالیت ها را به زبان و ادبیات آنها نزدیکتر کرده و مورد توجه قرار دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مساله چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را باید با دو نگاه دنبال کرد، افزود: نخست حوزه هایی که به اعداد خاص می رسند و نگاه مناسباتی و تکریم دارند که نیکوداشت آنها به جای خود ضروری است.

وی نگاه دوم را مربوط به سطح بالاتر دانست و گفت: این نگاه را باید ایستگاه تجدید قوای انقلاب اسلامی تلقی کنیم .

به گفته صالحی با توجه به تهدیدات، تحریم ها و یاوه گویی های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب باید بسیار کارآمد تر و قدرتمندتر در صحنه حاضر شده و این مقطع را فرصتی دوباره برای انرژی سازی انقلاب تلقی کنیم.

وی ادامه داد: برنامه ریزی ترکیب سازی در کمیته های مختلف این کارگروه ( ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسامی ) در حوزه اقتصادی نیز یکی دیگر از ضرورت هاست از این رو ما مسوولیت داریم این رویکردها را تقویت و در جهت انسجام داخلی و وحدت هر چه بیشتر برای استمرار انقلاب داشته باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جوهره انقلاب از آغاز تا به حال وحدت، یکپارچکی، انسجام، همگرایی و همزبانی بوده است،به کلام امام اشاره کرد و گفت: وحدت کلمه کانون نگاه امام بود، اینکه چگونه انسجام داخلی را در همه سطوح جامعه ارتقا دهیم خود حائز اهمیت است که عزم همگان را می طلبد.

صالحی تصریح کرد: با جذب انرژی های قوی می توان با بیمه سازی انقلاب از این پس به دهه پنجم انقلاب نزدیکتر شد.

وزیر ارشاد در عین حال تاکید کرد: هر چقدر بتوانیم اختلافاتی را که انسجام وحدت را کاهش می دهد کنار بگذاریم در واقع به بیمه سازی انقلاب در دهه پنجم کمک خواهیم کرد .

صالحی در ادامه ارتقای اعتماد بین مردم و مسوولان را رویکرد اساسی دیگری عنوان کرد و افزود: آنچه انقلاب را پدید آورد در واقع اعتماد بین مردم و مسوولان بود چرا که رمز ماندگاری و بقای آن در این حوزه نهفته است.

وی تاکید کرد: باید گسل های کم اعتمادی را کاهش و خطوط ارتباط مردم و مسوولان را ارتقا دهیم پس چهلمین سالگرد انقلاب گامی برای توانمندسازی آن محسوب می شود.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید در ادامه مقابله با فساد های اداری و اقتصادی به عناوین مختلف فردی، خوشه ای و شبکه ای را مورد تاکید قرارداد و گفت: رهبر معظم انقلاب همواره تاکید دارند که 'فساد خوره نظام های مردمی است ' از این رو حتی نظام های دیکتاتوری هم در صورت داشتن فساد بعد از مدتی به طور حتم پاشیده می شود .

صالحی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی از ریشه بر مبنای رای و اراده مردم برخاسته و هیچگاه فساد را در خود جا نداده است چون ملت ما معتقد است فساد خوره ای است که نظام را به هم می ریزد .

به گفته وی در نظام جمهوری اسلامی مسوولان و افراد پاکدست کم نیستند اما با مساله فساد نیز باید به صورت جدی مقابله شود.

وزیر ارشاد تاکید کرد: اگر در چهل سالگی انقلاب پاک زیستی اداری را ارتقا دهیم این تلقی خواهد شد که جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با فساد جدی است .

وی یکی دیگر از رویکردهای چهلمین سالگرد انقلاب را مقابله با جنگ روانی دشمنان عنوان کرد گفت: دشمنان این نظام در تلاش هستند که به زعم خود آن را به خط پایان برسانند و در واقع فرصتی به عنوان ضربه کاری و آخر تلقی کنند.

صالحی تاکید کرد: ما باید دست در دست هم به حول و قوه الهی به پشتیبانی خون شهدا، با رهبری معظم انقلاب و حضور همیشه در صحنه مردم چهلمین سالگرد انقلاب را فرصتی برای مقابله با جنگ روانی همه جانبه دشمنان تلقی کنیم.

وی افزود: از طرفی نیز فرصتی است برای ارتقای سطح آگاهی های اجتماعی از پیدایش روند و استمرار انقلاب برای حدود 80 درصد جامعه ما که انقلاب را از نزدیک ندیده و یا لمس نکرده اند .

عضو کابینه دولت دوازدهم در ادامه گفت: حرکت هایی که در چهلمین سالگرد انقلاب انجام می دهیم باید با نگاه ترکیب سازی و نه نهاد سازی باشد ؛ دولتی زدایی را باید سرلوحه فعالیت ها قرارداده و هرچقدر که می توانیم به فضای مردمی شدن فعالیت ها و اقدامات نزدیک تر شویم و برچسب حاکمیتی و حکومتی را در فعالیت ها کمترکنیم چرا که مردم پایگاه این انقلاب هستند .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان حوزه تنوع سازی قالب فعالیت های کاری جدید و موثر، چند رسانه ای کردن آنها ، توجه به فضای مجازی و فضای کودکان نوجوانان و جوانان را در چهلمین سالگرد انقلاب مورد تاکید قرار داد.

در ادامه این نشست نمایندگان دستگاه های مختلف کشور به ارایه گزارش فعالیت ها و اقدامات خود پرداختند.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 14

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 405885

  • بازديدکنندگان امروز : 1698

  • کل بازديدکنندگان : 808213

پیوندها