نسخه چاپي
1397/05/13 :: ٠٩:٥٩ 
نصرت الله لطفی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران:

مسؤولان باید پاسخ مطالبات مردم را بدهند/ ملت تحت تأثیر القائات دشمن قرار نمی گیرد

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه ملت تحت تأثیر القائات دشمن قرار نمی گیرد،خواستار انجسام، وحدت و همدلی در راستای حفظ جمهوری اسلامی شد و افزود: حفظ حمهوری اسلامی یعنی حفظ اسلام، قرآن و آموزه های دینی که برای بارور ساختن آن خون پاک دهها هزار جوان این مرز و بوم ریخته شد.

مسؤولان باید پاسخ مطالبات مردم را بدهند/ ملت تحت تأثیر القائات دشمن قرار نمی گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نصرت‌الله لطفی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران که به مناسبت 12 مرداد؛ سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سخن می گفت، با اشاره به مشکلات اقتصادی اظهار داشت: این مشکلات ناشی از توطئه دشمن و بعضا همکاری نااهلانی در داخل و اخلالگران است و مردم سلحشور و ولایت مدار ایران تحت تاثیر این فشارها قرار نخواهند گرفت ،

وی با اشاره به نقش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد خادم اضافه کرد: در غائله سال 78 هجمه ای متوجه نظام دینی شد که با هوشیاری و تشخیص شورای تبلیغات اسلامی فراخوانی جهت راهپیمایی مردمی اعلام شد و حضور پرشور مردم در 23 تیر سال 78، آن غائله را خنثی کرد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به طراحی دشمن و آمریکای جهان خوار و ایادی رژیم های کودک کش در سال های متمادی گفت: فتنه بسیار پیچیده ای در سال 88 با ساختارشکنی ها، آتش زدن ها و اغتشاشات طراحی شد که با تشخیص به موقع و فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای راهپیمایی یوم الله 9 دی، خلق حماسه ای بی بدیلی را توسط مردم رقم زد و در تاریخ ثبت شد که باعث در هم پیچیدن آن فتنه شد.

لطفی با اشاره به اینکه کار اصلی را مردم انجام دادند، گفت : شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نقش یک موذن در گفتن اذان و اقامه بموقع را توسط اقشار مختلف مردم ایفا می کند.

وی گفت: آنچه در گذشته مایه مباهات و افتخار است،لحظه شناسی و اقدام عمل به موقع و ناشی از بصیرت و شناخت و دشمن شناسی بود.

لطفی با اشاره به حساسیت های موجود در سال جاری اضافه کرد: امسال به فضل الهی لحظه شناسی و حضور پرشورتر از همیشه مردم ولایت مدار در صحنه، موجب برگزاری یک بزرگداشت زیبنده برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و خلق حماسه ای دیگر خواهد شد.

وی ادامه داد: استکبار و نظام سلطه در تقابل تمام عیار با نظام اسلامی اعلام کرده است که اجازه نخواهد داد مراسم چهل سالگی انقلاب برگزار شود بنابراین امسال تقابل با استکبار برای همه ما به مثابه حضور در یک جبهه و سنگر دفاع مقدس بوده و وظیفه ای مضاعف است.

لطفی افزود: در طول ماه های آتی با دست پر، بیان مستدل، منطقی و باور پذیر، برنامه هایی را به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تدوین و مشخص خواهیم کرد، چرا که چهل سال گذشته سراسر نور و مایه مباهات و افتخار در عرصه های مختلف بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با نگاه به آینده و با شور و نشاط و فضل الهی پرچم این نظام مقدس، با دست های رهبر معظم انقلاب به صاحب اصلی آن ، امام زمان(عج) تقدیم خواهد شد.

قائم‌ مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به طراحی اخیر دشمن در فشار اقتصادی، روانی و عملی گفت: قطعا مسئولان مکلف هستند مطالبات مردم را پاسخ دهند، مطالبات مردم به حق است و شکی نیست.

وی با اشاره به ولایت مدار بودن مردم گفت: با وجود هجمه های بیگانگان با تمام تبلیغات گسترده ای که دیروز برای فراخوانی مردم داشتند اما مردم خاطرشان هست که امام فرمودند حفظ جمهوری اسلامی از اوجب واجبات است و از نماز هم واجب تر است نمازی که  'ان قبلت قبل ما سواها و ان ردت ردت ما سواها'، امام راحل می فرمایند حفظ جمهوری اسلامی از نماز هم واجب تر است چون بحث حفظ اسلام است.

لطفی با بیان اینکه حفظ جمهوری اسلامی، حفظ قرآن و اسلام است افزود: در فتنه سال  88 دیدیم که شعار 'نه لبنان، نه غزه' سر داده شد که هجمه به یک آرمان انقلاب اسلامی بود و در دی ماه سال 96 نیز، شعارها در تقابل با نظام و اسلام بود و بدیهی است که حفظ جمهوری اسلامی یعنی حفظ قرآن و اسلام و اگر قرآن و اسلام نباشد، قطعا نمازی هم به پا نخواهد شد.

وی، عامل بسیاری از مشکلات را داخلی عنوان کرد و با اشاره به اثرگذاری فشار روانی بر تشدید این مشکلات افزود: درست است که مسئولین باید پاسخگوی مشکلات باشند، امّا مردم سلحشور و ولایتمدار ما، تحت تأثیر القائات دشمن قرار نخواهند گرفت و خط خود را در مسیر اخلال‌گران قرار نخواهند داد و علی‌رغم هجمه و فراخوان گسترده‌ دشمن برای دامن زدن به فتنه ها و اغتشاشات، مردم در راستای فرمایش حضرت امام(ره) مبنی بر اینکه حفظ نظام از اوجب واجبات و از نماز هم واجب تر است عمل کرده اند.

قائم‌ مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: بنابراین وظیفه همگان ان شاء الله بصیرت روزافزون، حضور پرشورتر از قبل در صحنه و زدن مشت محکم به استکبار و ایادی داخلی است که به فضل الهی با آینده ای درخشان و با هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری محقق خواهد شد.

 

 

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 404609

  • بازديدکنندگان امروز : 1227

  • کل بازديدکنندگان : 806266

پیوندها