نسخه چاپي
1397/04/20 :: ١٢:٥٦ 

چهلمین سالگرد انقلاب، سال پختگی، به ثمر رسیدن دستاوردها و تکامل نظام اسلامی است

نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سال پختگی، به ثمر رسیدن دستاوردها و تکامل نظام اسلامی است.

چهلمین سالگرد انقلاب، سال پختگی، به ثمر رسیدن دستاوردها و تکامل نظام اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، جعفر پور نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در نخستین نشست کارگروههای ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که روز یکشنبه 17 تیرماه در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت:40 سالگی، سال پختگی انقلاب، به ثمر رسیدن دستاوردها و تکامل نظام اسلامی است و باید به مراحل 5 گانه ای که مقام معظم رهبری تحت عنوان شکل گیری انقلاب اسلامی، شکل گیری نظام اسلامی، تشکیل دولت اسلامی، تشکیل کشور اسلامی و بحث تمدن نوین اسلامی در دنیاست، توجه کنیم و برنامه ریزی ها به صورتی باشد که این اهداف محقق شود.

وی افزود: وزارت علوم بر اساس رسالت علمی و فرهنگی که بر عهده دارد، کارگروه تخصصی خود را با مشارکت 10 مجموعه دانشگاهی و علمی تشکیل داده و دانشگاه‌های مختلف در تمام استان‌ها نیز فعالیت‌های خود را ارائه کرده اند. این کارگروه ها بیشتر رویکرد خود را بر حوزه دستاوردهای انقلاب اسلامی و بازتاب انقلاب اسلامی در جهان و منطقه متمرکز کرده و برگزاری نشست هایی را با موضوع  آینده پژوهی انقلاب و همچنین آسیب شناسی انقلاب در دستور کار دارد.

جعفر پور با اشاره به ذهن نقّاد و پرسش گر دانشجویان گفت: در بحث آسیب شناسی انقلاب اسلامی، کرسی های آزاداندیشی برای پاسخ به شبهات دانشجویان و نسل جوان با حضور اساتید در مراکز آموزشی و دانشگاه ها پیش بینی شده است و همچنین نشست‌های تخصصی در حوزه انقلاب اسلامی همزمان با 40 سالگی انقلاب برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: اغلب این برنامه ها، معطوف به تبیین دستاوردهای علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی و بحث بیداری اسلامی است و ضمن تبیین دستاوردهای حوزه های مختلف از چهره ها‌ی موثر و پیشکسوت در این برنامه ها دعوت و تجلیل خواهد شد. همچنین پایان‌نامه‌های دانشجویی با موضوعات مرتبط با حوزه انقلاب اسلامی نیز مورد توجه قرار دارد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 404492

  • بازديدکنندگان امروز : 1058

  • کل بازديدکنندگان : 806097

پیوندها