نسخه چاپي
1397/04/20 :: ١١:٤٧ 

تبلور انسجام ملی در برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

نماینده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: برنامه های 40 سالگی انقلاب موجب انسجام و حدت ملی شده و ضروری است ابعاد بین المللی، بومی، قومی و مردمی این برنامه ها تقویت شود.

تبلور انسجام ملی در برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، عامری نماینده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ضمن تشریح برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی معجزه قرن بود و شایسته است که به اندازه منزلت و قدر انقلاب برای آن تلاش و برنامه ریزی کنیم و فعالیت های خود را به دهه فجر محدود نکنیم.

وی که در نخستین نشست کارگروههای تخصصی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب سخن می گفت، افزود: نگاه بین المللی این برنامه ها نیازمند تقویت است و همچنین برنامه های بومی، قومی و مردمی این ستاد باید پررنگ تر و با مشارکت حداکثری مردمی برگزار گردد.

عامری خاطرنشان کرد: ما نیاز داریم در حوزه وحدت و انسجام ملی گام های مهم‌تری برداریم و استفاده از ظرفیت‌های نهادها و گروه های مردمی خودجوش و انقلابی می تواند در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: ما با همکاری 7 سازمان، 30 اداره کل و 15 مرکز فرهنگی، برنامه های خود را از ابتدای سال آغاز کرده و تلاش داریم تا پایان سال بنا بر وظایف و ظرفیت های خود این برنامه ها را به صورت میدانی و عملیاتی برای 40 سالگی انقلاب اسلامی، اجرایی نمائیم.

عامری با اشاره به نقش دفاع مقدس در تحکیم و پایداری انقلاب اسلامی گفت: تاثیر و نقش 8 سال دفاع مقدس در حفظ و پایداری ارزش های انقلاب اسلامی می تواند یکی از محورهای اصلی برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باشد و این نگاه باید تقویت شود.

وی افزود: برای امسال 40 برنامه شاخص به مناسبت 40 سالگی انقلاب اسلامی پیش بینی کرده ایم که  8 برنامه به صورت بین المللی و ملی برگزار می شود.

عامری ادامه داد: همایش بین‌المللی گفتمان اسلامی و دفاع مقدس با حضور 40 شخصیت بین المللی و تاثیر گذار در تهران برگزار می شود و همچنین 40 مرکز اکادمی و فرهنگی در 40 نقطه کشور تشکیل شده که در حال احصاء دستاوردهای انقلاب هستند.

مشاور عالی رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از برگزاری جشنواره هنری فانوس در حوزه فیلم و سینما خبر داد و افزود: امسال کنگره 40 سال ادبیات مقاومت و پایداری را به صورت بین المللی در تهران برگزار می کنیم و در حاشیه آن از هزار و صد کتاب رونمایی خواهد شد که حدود 110 کتاب به موضوع دستاوردهای انقلاب اختصاص دارد. همچنین کنگره 40 سال مقاومت و پایداری در چند کشور جهان به صورت بین المللی برگزار می شود و چندین کنکره شعر و ادبیات نیز تحت عنوان ترنم انقلاب با حضور شاعران بین المللی در استان های مختلف برگزار می شود.

عامری در ادامه با بیان اینکه 6 مرکز فرهنگی و موزه انقلاب اسلامی همزمان با دهه فجر در کشور افتتاح می شود اظهار داشت: برنامه نکوداشت پیشکسوتان انقلاب و دفاع مقدس طی 14 نشست ملی در تهران و استان های مختلف با حضور اجتماعات بالای ۱۰ هزار نفر از پیشگامان انقلاب و دفاع مقدس برگزار می شود .

وی در ادامه به برگزاری گردهمایی مجمع فیلم سازان جهان اسلام در تهران به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: امسال 2 بسته فرهنگی با مشارکت دستگاه های مختلف و همکاری 8 وزارت خانه و 11 سازمان تهیه شده که یک بسته در هفته دفاع مقدس و یک بسته همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی رونمایی خواهد شد.

سردار عامری با بیان این که برای برگزاری این برنامه ها همه باید دست به دست هم بدهیم خاطرنشان کرد: بسیاری از این برنامه ها توسط کمیته های مردمی پیگیری می شود.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 24

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 404505

  • بازديدکنندگان امروز : 1072

  • کل بازديدکنندگان : 806111

پیوندها