نسخه چاپي
1397/04/19 :: ١٠:٢٢ 

استفاده سعودي‌ها از سلاح‌هاي اسرائيلي در يمن

اسرائيل، عربستان را در حمله به يمن به سلاح‌هايي مجهز کرد که استفاده از آن ممنوع است؛ هدف اسرائيل آزمايش آن‌ها بر انسان است.

استفاده سعودي‌ها از سلاح‌هاي اسرائيلي در يمن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تیلبغات اسلامی پايگاه اينترنتي الخليج آنلاين نوشت: برخي منابع در کنگره آمريکا با اشاره به استفاده عربستان سعودي از سلاح هاي ساخت رژيم صهيونيستي در جنگ ضد يمن گفتند رياض به خريدن سامانه موشکي "گنبد آهنين" اسرائيل تمايل دارد.
برخي منابع نزديک به کميسيون اطلاعات کنگره آمريکا فاش کردند نيروهاي سعودي در حمله نظامي خود به يمن _ که آخرين آن حمله به شهر حديده بود _ از سلاح هاي اسرائيلي استفاده مي کنند. اين منابع به شرط فاش نشدن نام خود به خليج آنلاين گفتند اسرائيل نيروي هوايي عربستان را در حمله به استان هاي يمن به بمب ها و موشک هايي مجهز کرد که از نظر جامعه بين المللي استفاده از آن ممنوع است و هدف اسرائيل آزمايش اين سلاح ها و اطلاع از قدرت ويرانگري و تاثير آن بر انسان است.
اين منابع اعلام کردند نيروي هوايي عربستان سعودي از ترس فاش شدن خبر و درز کردن آن در رسانه ها اين سلاح هاي اسرائيلي را به عنوان سلاح هاي آمريکايي تحويل گرفت. اطلاعات به دست آمده از منابع خليج آنلاين با برخي گزارش هاي رسانه ها مطابقت دارد که نشان مي دهد عربستان سعودي مايل است به برخي سلاح هاي ساخت اسرائيل از جمله سامانه موشکي گنبد آهنين دست يابد.
با اينکه عربستان سعودي و اسرائيل روابط مستقيم ديپلماتيک يا تجاري با يکديگر ندارند اما تحولات اخير که محمد بن سلمان وليعهد عربستان ايجاد کرده است نشان مي دهد در روابط ميان اين دو همپيمان جديد تحول ريشه اي ايجاد خواهد شد. روزنامه صهيونيستي جروزالم پست در ماه ژانويه گذشته به نقل از روزنامه "باسلر زايتونگ" چاپ سوئيس نوشت دولت عربستان براي مقابله با حملات يمني ها ضد اين کشور به خريدن سامانه موشکي گنبد آهنين اسرائيل مايل است.
اين روزنامه به نقل از يک تاجر اروپايي سلاح که در رياض مقيم است فاش کرد سعودي ها در حال بررسي خريدن تجهزات نظامي اسرائيلي هستند. روزنامه باسلر زايتونگ نوشت برخي کارشناسان نظامي سعودي پيشتر فناوري نظامي اسرائيل را در ابوظبي پايتخت امارات بررسي کرده بودند.
روزنامه "مارکر" چاپ فلسطين اشغالي هم اواخر ماه مه سال 2017 فاش کرد شرکت هاي تسليحاتي اسرائيلي از سود قراردادهاي بزرگ تسليحاتي که دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا در سفر به رياض با عربستان سعودي امضا کرده بود سهم بزرگي خواهند داشت.

خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335614

  • بازديدکنندگان امروز : 2002

  • کل بازديدکنندگان : 702526

پیوندها