نسخه چاپي
1397/04/19 :: ١٠:١٥ 

نقش استراتژيک ايران و بن بست راهبردي آمريکا در منطقه

آمريکا به پايان دوره يکجانبه گرايي رسيده و تلاش هايش در منطقه غرب آسيا به نتيجه نخواهد رسيد.

نقش استراتژيک ايران و بن بست راهبردي آمريکا در منطقه

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از خبرگزاري آريا، الکساندر دوگين نظريه پرداز کرملين و مشاور پوتين گفت: آمريکا به پايان دوره يکجانبه گرايي رسيده و تلاشهايش در منطقه غرب آسيا به نتيجه نخواهد رسيد.

دوگين که در برنامه اين هفته بدون مرز شرکت کرد، افزود: اتحاد ايران، ترکيه و روسيه در سوريه گامي مهم در بر قراري صلح در منطقه و سوريه است به گونه اي که اين اتحاد و همکاري اجراي طرح هاي توطئه آميز آمريکا در سوريه و منطقه را عقيم کرده است.
پرفسور دوگين تشکيل اتحاديه اوراسيا را مهندسي جديد استرتژيک براي خاورميانه دانست و افزود: اين اتحاديه آينده جهان را تغيير خواهد داد زيرا با اجراي موفق طرح اور اسيا جامعه بين المللي از يک نظام تک قطبي به چند قطبي مبدل خواهد شد و نفوذ آمريکا در منطقه افول خواهد کرد.
وي با اشاره به نقش استراتژيک ايران در منطقه گفت: ايران شريک روسيه در جهان چندقطبي است، منافع استرات‍يک ما در آسياي مرکزي و به طور کلي حوزه منطقه‌اي همپوشاني دارد و در اتحاديه اوراسيا تهران نزديکترين شريک مسکو خواهد بود.
نظريه پرداز کرملين همچنين به نقش مهم مقاومت در منطقه اشاره کرد و افزود: ما اکنون از پتانسيل نظامي پنج ارتش روسيه، ايران، سوريه، عراق و حزب الله برخورداريم و اين امر باعث شده است در نبرد با وهابي هاي افراطي مورد حمايت سعودي و آمريکا به پيروزي برسيم.
الکساندر دوگين در ادامه با اشاره به نقش حزب الله در منطقه و سوريه گفت: حزب الله اکنون در لبنان از موقعيت خوبي برخوردار است و انتخابات اخير لبنان جايگاه حزب الله را بيشتر نمايان کرد زيرا مردم لبنان دريافته اند که حفظ تمايت ارضي لبنان به حفظ هويت حزب الله وابسته است.
دوگين حضور ايران را در سازمان همکاري هاي شانگهاي گامي بسيار مهم دانست و گفت: ايران و ديگر اعضاي شانگهاي مي توانند يک قطب اقتصادي مهم تشکيل دهند.
وي تشديد تحريمهاي آمريکا عليه ايران و روسيه را مورد انتقاد قرار داد و گفت: ايران و روسيه بايد بدانند که در اين شرايط بدون همکاري با يکديگر نمي توانند در مقابل اقدامات خصمانه آمريکا مقاومت کنند، بنابر اين براي مقابله با دشمن مشترک بايد در جهت تقويت يکديگر تلاش کنند.

خروج




درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 14

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335630

  • بازديدکنندگان امروز : 2026

  • کل بازديدکنندگان : 702550

پیوندها