نسخه چاپي
1397/04/17 :: ١١:٥٩ 

بهبود کيفيت و کميت آب آبادان و خرمشهر

احداث بند خاکي بر روي رودخانه کارون به منظور جلوگيري از نفوذ آب شور خليج فارس به اين رودخانه به اتمام رسيد.

بهبود کيفيت و کميت آب آبادان و خرمشهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از سپاه نيوز؛ احداث بند خاکي بر روي رودخانه کارون به همت جهادگران قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء(ص) به اتمام رسيد.
به منظور کنترل جريانات جزر و مدي و جلوگيري از نفوذ آب شور خليج فارس به رودخانه کارون، اجراي بند خاکي بر روي رودخانه کارون و در دهانه بهمنشير به همت جهادگران قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء(ص) انجام شد که بهبود کيفيت و کميت آب آبادان و خرمشهر را در پي خواهد داشت.
با اجراي اين طرح که شامل احداث سد و سرريز و قفل کشتيراني بر روي رودخانه کارون در پايين دست ورودي کانال مارد است و توسط موسسه عمران صنعت قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء(ص) اجرا شده است، کمبود آب شرب آبادان و خرمشهر از طريق ايستگاه پمپاژ و کانال مارد آبادان بهبود مي‌يابد.
همچنين اين بند به طول 123 متر و عمق يازده متر، ظرفيت مناسبي براي ارتقاي کيفيت آب مورد نياز محصولات کشاورزي منطقه ايجاد مي‌کند و باعث اشتغال‌زايي و توسعه صيادي و بهبود اقتصاد شيلاتي خواهد شد.
براي اجراي اين بند، 42 هزار متر مکعب مصالح سنگي و 6055 متر مکعب مصالح خاکي مورد نياز بود که مصالح سنگي اين پروژه از فاصله 300 کيلومتري پروژه تأمين شد.
طبق قرارداد، زمان اجراي اين پروژه پنج ماهه بود که بنا بر اضطرار و شرايط آب منطقه، اين پروژه به صورت شبانه‌روزي و در کمتر از دو ماه انجام شد.

خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335723

  • بازديدکنندگان امروز : 2144

  • کل بازديدکنندگان : 702668

پیوندها