نسخه چاپي
1397/04/17 :: ٠٨:٥٨ 

طرح' از خرداد تا بهمن' به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار می‌شود

رییس حوزه هنری همدان گفت: به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی طرح 'از خرداد تا بهمن' به همت حوزه هنری همدان برگزار می‌شود.

طرح' از خرداد تا بهمن' به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان  محمدباقر حسینی سیر اظهار داشت : این جلسه به مناسبت فرارسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب و معرفی تولیدات حوزه هنری استان همدان در این عرصه  برگزار شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح 'از خرداد تا بهمن' افزود:  با توجه به اینکه حرکت انقلاب اسلامی  ایران رسماً  از خردادماه سال 42 به رهبری امام خمینی (ره) آغازشده و در بهمن ماه سال 57 به پیروزی رسید ما نیز نام طرح خود را 'از خرداد تا بهمن نام‌گذاری کردیم.

رییس حوزه هنری همدان بیان کرد: امسال که چهلمین سال انقلاب اسلامی است تصمیم داریم هرماه یک برنامه را با ابعاد و جزییات آن اعلام و اجرا کنیم که شامل  فعالیت‌ها و برنامه‌های 15 ساله حوزه هنری همدان( تیرماه)، اجرای پروژه بزرگ تاریخ شفاهی( مردادماه)، معرفی تولیدات تاریخ شفاهی  انقلاب اسلامی و دفاع مقدس(شهریورماه)، دانشنامه فرهنگ، تمدن ومشاهیر استان( مهرماه)، رویش‌های انقلاب(آبان ماه)، انقلاب اسلامی در آینه همدان(آذرماه)، آینده همدان از دریچه هنر و ادبیات(دی‌ماه) و برپایی نمایشگاه و شب‌های هنر انقلاب( بهمن‌ماه) می‌شود.

وی با اشاره به اینکه  اگرچه حوزه هنری همدان 15 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده، ولی حوزه هنری کشور فعالیت خود را همزمان با  پیروزی انقلاب اسلامی آغاز کرده است گفت: در طول این سال‌ها حوزه هنری تلاش کرده است نیازهای انقلاب اسلامی در حوزه هنر و ادبیات را با انجام برنامه های مختلف و یا پرورش و رشد استعدادهای هنری  برآورده کند.

حسینی سیر با بیان اینکه حوزه هنری در تمام این سال‌ها توانسته به سهم خود در انقلاب اسلامی تأثیرگذار باشد ابراز کرد:  ما نیز در همدان تلاش کردیم برای معرفی و بیان اقدامات حوزه هنری کشور کاری انجام دهیم به همین منظور نیز طرح 'از خرداد تا بهمن' را ارائه دادیم.

وی ابراز کرد:  در طرح 'از خرداد تا بهمن' که 9 ماه از سال را شامل می‌شود فعالیت‌هایی مانند، معرفی و فروش آثار مکتوب، آلبوم لوح فشرده فیلم آثار تجسمی، همراه با معرفی مؤلفان جوان و موفق آثار مذکور، معرفی کارگاه‌ها و سایر فعالیت‌ها با رویکرد توجه به نسل جوان از ابتدای آغاز به کار حوزه هنری استان تا امروز ، ایجاد بانک اطلاعات و آرشیو انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ثبت پژوهشی خاطرات بیش از 130 مبارز انقلاب، معرفی افتخارات و دستاوردهای نخبگان استان ، معرفی هنرمندانه انقلاب درزمینهٔ‌های مختلف در استان و غیره انجام می‌شود.

وی درباره اقدامات این نهاد در بخش اجرای پروژه بزرگ پژوهشی تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی اظهار داشت: تا امروز لیستی از 139 مبارز انقلاب در استان همدان، تهیه‌ شده و قرار است یک گروه 15 نفره کار اخذ مصاحبه از این افراد را انجام دهد.

رییس حوزه هنری همدان با اعلام اینکه در نظر داریم در پروژه تاریخ شفاهی علاوه بر اخذ مصاحبه و تهیه آرشیوی مناسب از مصاحبه‌ها، با استفاده از مصاحبه‌ها آثار هنری مختلفی را تولید کنیم گفت: در عرصه تولیدات تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی،6 بخش تک‌نگاری، روزشمار، دانشنامه، دایره المعارف مصور و غیره طراحی کرده‌ایم که در زمان اعلام‌شده جزییات کار را اعلام می‌کنیم.

وی با تشریح مراحل نگارش و چاپ دانشنامه فرهنگ، تمدن و مشاهیر همدان نیز بیان کرد: علاوه بر معرفی و چاپ بخش‌های آماده‌شده این پروژه بزرگ، در بهمن‌ماه  با همکاری دستگاه‌های اجرایی نمایشگاهی از برنامه‌های اجراشده توسط حوزه هنری همدان مانند شب نخبگان، شب شاعران، شب نویسندگان و غیره بر پا می‌کنیم.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335606

  • بازديدکنندگان امروز : 1993

  • کل بازديدکنندگان : 702517

پیوندها