نسخه چاپي
1397/04/16 :: ٠٥:٣٢ 

عفاف و حجاب در سطح جامعه رعایت شود

امام جمعه موقت تبریز گفت: عفاف و حجاب در سطح جامعه رعایت شود.

عفاف و حجاب در سطح جامعه رعایت شود

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی  آیت‌الله سیدمحمدتقی آل‌هاشم  در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز در مصلای اعظم امام خمینی(ره) در اعلام مناسبت‌های تقویمی کشور، به روز قلم اشاره و اظهار کرد: قلم سالم به قدری با ارزش است که خداوند در سوره نون والقلم به آن اشاره کرده و قسم یاد کرده است.  

وی افزود: این موضوع اهمیت زیادی دارد که حرف درست و راستی زده شود و آن چیزی که برای دین و اسلام است، نوشته و منتشر شود.  

آل‌هاشم با تاکید به اینکه قلم، آینده و گذشتگان را به هم وصل می‌کند، افزود: با این این امر، آیندگان از تجارب گذشتگان بهره‌مند می‌شوند.

امام جمعه موقت تبریز به قلم‌هایی به ارزش خون شهدا اشاره کرد و گفت: این قلم‌ها در رابطه با اسلام، دین، شهدا و انقلاب است که باید رعایت شود و مدنظر باشد.

وی با بیان اینکه علما فقط افراد معمم نیستند بلکه هر کسی وظیفه‌ای دارد، افزود: اساتید، پزشکان، مهندسان و هر فرد دارای هنر باید وظیفه خود را شناخته و بداند صاحبان قلم شاید روزی از نباشند ولی اثرشان باقی است.  

خطیب موقت نماز جمعه تبریز اذعان کرد: اکتشافات و اختراعات سالم ماندگار است و جزو اثرات صاحبان قلم و هنرمندان آنهاست.

وی خاطرنشان کرد: امروز سالگرد درگذشت عالم جلیل‌القدر حاج سیدجواد حسینی خامنه‌ای، پدر رهبر معظم انقلاب است که در سال ۱۳۶۵ رحلت کردند که  پناهگاه مومنان در مشهد مقدس بودند.  

امام جمعه موقت تبریز در ادامه به سالگرد درگذشت فقیه نامدار، میرزا جواد تبریزی اشاره کرد و گفت: این عالم مدت‌ها مورد توجه علما و شعیان بودند و در سال ۱۳۸۵ رحلت کرد.  

وی هفته عفاف و حجاب را در این هفته مورد اشاره قرار داد و گفت: این روز یادآور کشف حجاب توسط رضا شاه قلدر است که بعد از انقلاب هفته عفاف و حجاب نامگذاری شد و امیدواریم دختران و زنان ایران اسلامی عفاف و حجاب را بیشتر رعایت کنند و حضرت زهرا(س) را الگو قرار دهند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 16

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335647

  • بازديدکنندگان امروز : 2051

  • کل بازديدکنندگان : 702575

پیوندها