نسخه چاپي
1397/04/12 :: ١٤:٢٤ 

مردی که از مرگ زندگی می سازد

از نخستین لحظات شروع راهپیمایی های بزرگ بازگشت در 10 فروردین توانسته ام بیش از 2500 قطعه کپسول گازهای اشک آور و بمب های دودزای سمی جمع آوری کنم و این تعداد در برابر آنچه که نظامیان صهیونیست به سوی مردم شلیک کرده اند، هیچ است.

مردی که از مرگ زندگی می سازد

فقط چند متر آن سوتر از موانع مرزی در شرق غزه با فلسطین اشغالی «احمد ابوعطایا» مرد چهل ساله فلسطینی بقایای گلوله های شلیک شده نظامیان صهیونیست را جمع می کند تا با هنرمندی خود آن ها را به ابزار واشیای مختلف تبدیل کند.

احمد هر هفته در راهپیمایی های مسالمت آمیز بازگشت که از دهم فروردین امسال در طول مرزهای شرقی غزه با سرزمین های اشغالی برگزار می شود، شرکت می کند و چند بار هم در جریان حمله وحشیانه نظامیان صهیونیست آسیب دیده است.

وی در کنار جوانان دیگر بر حق بازگشت فلسطینیان به سرزمین و خانه هایشان تاکید دارد و در یاری به آنهایی که چشم در چشم دشمن پشت سیم های خاردار می ایستند، لحظه ای درنگ نمی کند.
این مرد فلسطینی همچنین با جمع آوری هرآنچه که سربازان اسرائیلی به سوی فلسطینیان شلیک می کنند، تلاش دارد تا برای نشان دادن ایستادگی مردم مقاوم غزه، آنها را به اشیای هنری یا ابزارهایی تبدیل کند.
ابوعطایا، پس از یک روز طولانی، به خانه خود در مرکز نوار غزه باز می گردد و با خود ده ها مخزن گاز اشک آور و دودزا می برد.
او روی یک میز گرد سیمانی در حیاط خانه خود، این مخزن ها را قرار داده، اضافات آن را جدا و تمیزشان می کند و سپس با آنها اشیایی مانند تسبیح و عصا می سازد.
احمد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در غزه، مراحل این کار را این گونه شرح داد: این مخزن ها و کپسول ها را برای شست و شو، دو روز در حوض آب قرار می دهم، تا مواد سمی و مضر آن پاک شود و از بین برود، بعد از آن، نگاه می کنم که برای کدام یکی از شکل هایی که مد نظرم هستند، به کار می آید.
وی افزود: من با این کپسول های گاز اشک آور، گلدان یا تسبیح های بزرگ می سازم که خیلی ها دوست دارند روی دیوار آویزان کنند.
این مرد فلسطینی این کار را دارای سختی هایی دانست و گفت: جمع کردن این بمب های گازی کاری بس دشوار توصیف کرد، چرا که غیر از تنفس گازها و رنج زیاد بر اثر خطر مواد سمی، خطر این وجود دارد که مورد اصابت گلوله صهیونیست ها هم قرار بگیرید.
ابوعطایا همچنین می گوید: از نخستین لحظات شروع راهپیمایی های بزرگ بازگشت در 10 فروردین توانسته ام بیش از 2500 قطعه کپسول گازهای اشک آور و بمب های دودزای سمی جمع آوری کنم و این تعداد در برابر آنچه که نظامیان صهیونیست به سوی مردم شلیک کرده اند، هیچ است.
این مرد 40 ساله فلسطینی تاکید می کند: دشمن به سوی ما مرگ شلیک می کند و ما با آن زندگی می سازیم.
ابوعطایا گفت: ما این راه مسالمت آمیز خود را ادامه می دهیم و به جهانیان می گوییم که به سلاح های ممنوعه بین المللی که اشغالگران علیه ما استفاده می کنند، توجه کنند.
نخستین مجروحیت وی به انتفاضه اول در سال 1987 باز می گردد که نظامیان اسرائیلی با گلوله جنگی او را هدف قرار دادند.
وی در پایان گفت: ملت فلسطین، نسبت به سرزمین خود که بوسیله دشمن از روزگار نکبت در سال 1948 اشغال شده است، حق دارد و از طریق این راهپیمایی ها می خواهد پایبندی به این حق را اعلام کند و بگوید بر بازگشت به سرزمین و خانه پدری و اجدادی اش اصرار دارد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 341435

  • بازديدکنندگان امروز : 620

  • کل بازديدکنندگان : 710850

پیوندها