نسخه چاپي
1397/04/11 :: ١١:٤٢ 
11 تیر و حقوق بشر آمریکایی:

کشورهای استکباری جهان از مفهوم «حقوق بشر» تفسیر یک‌جانبه و انحصارطلبانه دارند

در 11 تیر ماه سال 1361 مطابق با دهم ماه مبارک رمضان پس از نماز جمعه توسط منافقین کوردل چهارمین شهید محراب نیز شربت شهادت را نوشید وبه آرزوی دیرین خود رسید

 کشورهای استکباری جهان از مفهوم «حقوق بشر» تفسیر یک‌جانبه و انحصارطلبانه دارند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد   آیت‏ اللَّه محمد صدوقی در سال 1287 ش برابر با 1327 قمری در یزد دیده به جهان گشود. خانواده شهید صدوقی از نواده ‏های مرحوم شیخ صدوق می‏باشند و پدر او یکی از روحانیون معروف یزد بود.

آیت‏ اللَّه صدوقی مقداری از تحصیلات خود را در یزد و اصفهان گذراند و سپس برای ادامه تحصیل به قم مهاجرت نمود. وی به مدت 21 سال در قم به فراگیری علوم اسلامی پرداخت و از محضر عالمان نامداری همچون شیخ عبدالکریم حائری یزدی، سیدصدرالدین صدر، سیدمحمدتقی خوانساری، سیدمحمد حجت کوه‏ کَمره‏ای و حضرت امام خمینی(ره) بهره برد. پس از درگذشت آیت‏ اللَّه شیخ عبدالکریم حائری، مؤسس و مدیر حوزه علمیه قم، اداره قسمتی از حوزه علمیه به شهید صدوقی واگذار شد. با رسیدن سال 1330 ش و فوت عالم بزرگ دینی یزد، با درخواست مردم و توصیه حضرت امام و بزرگان به آیت‏ اللَّه صدوقی، ایشان به یزد بازگشت و به انجام وظایف دینی و انقلابی پرداخت. این عالم ربانی از آغاز مبارزات حضرت امام خمینی(ره) چه پیش از قیام 15 خرداد و چه پس از آن، همواره از یاران و مروّجان افکار متعالی حضرت امام محسوب می‏شد. این شخصیت والامقام پس از پیروزی انقلاب اسلامی، از طرف مردم یزد، برای تدوین قانون اساسی راهی مجلس خبرگان شد و در راه تثبیت اصل ولایت فقیه، تلاش فراوانی از خود نشان داد. ایشان همچنین به عنوان نماینده امام و امام جمعه یزد برگزیده شد و به روشنگری و ارشاد مردم همت گماشت. سرانجام آیت‏ اللَّه محمد صدوقی در روز 11 تیر 1361 مطابق با دهم ماه مبارک رمضان سال 1402 ق، پس از ادای نماز جمعه در حالی که جایگاه را ترک می‏کرد، منافقی با به آغوش کشیدن آن بزرگوار و منفجر کردن نارنجکی که در دست داشت، ایشان را در خون خود غوطه‏ ور ساخت. در این ترور که در ادامه سیاست و روش پلید منافقین کوردل جهت حذف فیزیکی چهره‏ های فعال، مؤثر و شاخص انقلاب اسلامی صورت گرفت آن شهید بزرگوار که به حق، شیخ الشهداء و چهارمین شهید محراب نامیده شده است، به آرزوی دیرین خود رسید و به معراج خود که شهادت بود، دست یافت.

 

در ادامه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد به مناسبت سالگرد شهادت سومین شهید محراب – حضرت آیت الله صدوقی ره وهمچنین هفتمین سالگرد ارتحال امام جمعه فقید یزد اطلاعیه ای صادر کرد


اسلام خدمتگزاری متعهد ، ایران فقیهی فداکار و استان یزد سرپرستی دانشمند را از دست داد . فرزند خدوم این عالم ربانی – شیخ محمد علی صدوقی – نیز در طول عمر پر خیر و برکت خود در راه پدر بزرگوارش قدم برداشت و برای مردم دارالعباده¬ی یزد همچون پدری دلسوز و مسئولی پر تلاش خدمتگزاری کرد و با کولی باری از خدمت به خلق به دیدار پروردگارش شتافت. 

 کشورهای استکباری جهان از جمله آمریکا و اسرائیل از مفهوم «حقوق بشر» تفسیر یک‌جانبه و انحصارطلبانه داشته و از این واژه پرجاذبه، ابزاری برای سلطه بر دیگر کشورها و تأمین منافع استعماری خود ساخته‌اند. کشورهای سلطه‌طلب و استعمارگر غربی نه‌تنها به مقوله حقوق بشر معتقد نیستند بلکه ثابت کرده‌اند که همواره با جنگ‌افروزی و کشتار زنان و کودکان بی‌گناه در پهنۀ گیتی به‌ویژه در خاورمیانه، بزرگترین دشمن بشریت بوده و به هیچ یک از موازین حقوق بین‌المللی در قبال انسان‌ها به‌ویژه در کشور‌های فلسطین، سوریه، لبنان، عراق، یمن، بحرین و حتی شهروندان کشورهای خود پایبند نیستند. آمریکا از سراب خودساختۀ «حقوق بشر» دستاویزی برای استثمار مردم جهان و تامین منافع شیطانی، نامشروع و ضد حقوق بشری خود ساخته است تا پوششی بر جنایات و عملکرد ضدانسانی همچون کشتار سیاه‌پوستان، حمایت کورکورانه از جنایات و کودک‌کشی رژیم منحوس صهیونیستی، حمایت از گروهک‌های تروریستی همچون سازمان منافقین خلق، القاعده، داعش و سکوت در برابر جنایت‌های آل‌‌سعودی‌ خائن در یمن و بحرین ایجاد کند.

تاریخ چهل سالۀ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سندی گویا و معتبر بر اثبات دشمنی آمریکا، اسرائیل و دولت‌های استکباری هم‌پیمان آنان با بشریت است. آمار ۱۷ هزار نفری شهدای ترور ایران اسلامی و از جمله به شهادت رساندن شهیدآیت الله شیخ محمد صدوقی (ره) سومین شهید محراب گواه آن است که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خود بزرگترین قربانی تروریسم جهانی بوده وهمواره از سوی آمریکا، شیطان بزرگی که مدعی دروغین حقوق بشر است تهدید شده وهزینه های بسیاری را متحمل گشته است .آیت الله حاج شیخ محمد صدوقی (ره) از یاران دیرین نهضت اسلامی بود که به دلیل تأثیر گذاری فراوان در جریان انقلاب به شدت مورد خشم دشمنان انقلاب اسلامی قرار داشت وچندین بار نیز مورد سوء قصد قرار گرفت وسرانجام درماه مبارک رمضان مصادف با یازدهم تیر 61 «هجری شمسی » بعد از نماز پرشکوه جمعه مورد حمله انتحاری مزدور منافقین قرار گرفت ودر سن 75 سالگی به فیض عظیم شهادت نائل آمد وبه شیخ الشهدای محراب ملقب گردید . این حادثه برای امام راحل (ره) به قدری سنگین بود که ایشان در رسای شهادتش گفتند : اسلام خدمتگزاری متعهد ، ایران فقیهی فداکار و استان یزد سرپرستی دانشمند را از دست داد . فرزند خدوم این عالم ربانی – شیخ محمد علی صدوقی – نیز در طول عمر پر خیر و برکت خود در راه پدر بزرگوارش قدم برداشت و برای مردم دارالعباده­ی یزد همچون پدری دلسوز و مسئولی پر تلاش خدمتگزاری کرد و با کولی باری از خدمت به خلق به دیدار پروردگارش شتافت.  

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد ضمن گرامیداشت هفته بازخوانی وافشای حقوق بشر آمریکایی وسی و ششمین سالگشت شهادت سومین شهید محراب – حضرت آیت الله صدوقیرحمت الله علیه وهمچنین هفتمین سالگرد ارتحال امام جمعه فقید یزد -  – مرحوم حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد علی صدوقی و والده مکرمه ایشان از عموم مردم متدین استان به ویژه خانواده های معظم و معزّز شهدا و ایثارگران و همچنین کارکنان دولت،  کارگران و دیگر اقشار جامعه دعوت بعمل می آورد تا در مراسمی که در پایگاه انقلاب  مسجد روضه محمدیه و در جوار تربت پاک شهید محراب و فرزند برومندشان و با سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین راشد یزدی  برگزار می­شود شرکت نمایند  .

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 25

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335698

  • بازديدکنندگان امروز : 2111

  • کل بازديدکنندگان : 702635

پیوندها