نسخه چاپي
1397/04/11 :: ١٠:١١ 

هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی فرصتی برای افشای چهره واقعی این جرثومه فساد در دنیا

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان نیز در این نشست با اشاره به نامگذاری ششم تا دوزادهم تیرماه به عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی گفت: حوادثی که در این مدت در ایران اسلامی رخ داده گوشه ای از جنایات آمریکا به اصطلاح حامی حقوق بشر است.

هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی فرصتی برای افشای چهره واقعی این جرثومه فساد در دنیا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان حجت الاسلام غلامرضا قندهاری، ضمن بیان اینکه هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی فرصت مناسبی برای افشای چهره واقعی این جرثومه فساد در دنیا است اضافه کرد:این هفته فرصت مغتنم و مناسبی بوده تا جنایات ضد حقوق بشری و تروریستی دولت آمریکا بازخوانی شود و رسانه ها با توجه به ظرفیت بالایی که در تولید، تبیین و روشنگری نسبت به این مسئله دارند، می توانند بسیار اثرگذار باشند.

 قندهاری با بیان اینکه باید هریک از رویدادهای هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی جهت شناسانده شدن چهره واقعی آمریکای جنایتکار بطور کامل برای مردم وبویژه جوانان ونوجوانان معرفی شود ادامه داد: آمریکا و هم پیمانان پلیدش بی شرمانه ترین جنایات را در حق بشریت از حمله و کشتار مردم بی دفاع تا پشتیبانی از گروه های تروریستی را به بهانه حمایت از حقوق بشر انجام داده اند.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان باز تولید وباز تعریف مبانی اساسی انقلاب اسلامی در دو محور استکبار شناسی واستکبار ستیزی،تقویت روحیه ظلم ستیزی ودفاع از حقوق واقعی مظلومان و عمق بخشیدن به درک وشناخت مردم در زمینه اقدامات وسیاست های خصمانه آمریکا علیه انقلاب اسلامی را مهمترین اهداف نامگذاری این هفته عنوان کرد.

 وی با اشاره به سیاست های خصمانه آمریکا بر علیه ایران و جنایاتی که در بسیاری از کشورهای جهان مرتکب شده است، گفت: برافراشته نگه داشتن پرچم مبارزه با آمریکا به عنوان بخشی از هویت انقلاب اسلامی محسوب می شود و لذا چه بخواهیم و چه نخواهیم آمریکا مظهر جرم و جنایت و کفر است و تقابل انقلاب اسلامی با آمریکا اجتناب ناپذیر است.

 قندهاری اذعان داشت: آگاهی‌بخشی درخصوص سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه انقلاب اسلامی، شناسایی و معرفی مجاری و بستر‌های نفوذ دشمنان و تبیین ابعاد اقتدار نظام اسلامی در مواجهه با تهدیدات، از رویکرد‌های محتوایی برنامه‌های این هفته بوده است.

مبنای وجودی آمریکا بر خون انسان های بیگناه بنیان شده است

امام جمعه سمنان، با اشاره به جنایات عدیده آمریکا در جهان گفت: کشور آمریکا از اساس و بنای وجود بر خون انسان های بیگناه و کشتار مردم مظلوم بنیان گذاشته شده است.

 آیت الله سیدمحمد شاهچراغی در نشستی صمیمی با تعدادی از جانبازان شیمیایی سمنان به مناسبت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، با اشاره به اینکه تشکیل کشور آمریکا جز تجاوز و جنگ و خونریزی چیز دیگری برای جهان نداشته است، افزود: کشوری نیست که از شیطان بزرگ زخم نخورده باشد.

وی تیر را ماه ترورهای آمریکایی دانست و با تجلیل از جانبازان به ویژه جانبازان شیمیایی گفت: جانبازان و شهدای ایران اسلامی نمونه ای از حقوق بشر آمریکایی است.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه به توصیه مقام معظم رهبری ایام جنایت عوامل استکباری در ترور ناجوانمردانه شهدای هفتم تیر تا بمباران شیمیایی سردشت و انهدام هواپیمای مسافربری ایران درآبهای خلیج فارس از ششم تا 12 تیرماه به نام هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است ادامه داد:این هفته فرصت مغتنم و مناسبی است تا جنایات ضد حقوق بشری و تروریستی دولت آمریکا بازخوانی شود و ضروری است رسانه ها با توجه به ظرفیت بالایی که در تولید، تبیین و روشنگری نسبت به این مسئله دارند، اثرگذار گذار باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، به سختی ها و مشکلاتی که خانواده شهدای جانباز شیمیایی متحمل می شوند اشاره داشت وگفت: بنیاد شهید علاوه بر جانبازان شیمیایی باید از خانواده این عزیزان به خاطر تحمل مشکلات تجلیل کند.

وی، جانبازی را مدال افتخار دانست و تاکید کرد: بزرگترین افتخاری که جانبازان دارند این است که سالروز ولادت با سعادت قمربنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) بزرگ جانباز صحرای کربلا به عنوان روز جانباز نامگذاری شده است.

آیت الله شاهچراغی با اشاره به مقام و منزلت قمر بنی هاشم (علیه السلام) در قیامت گفت: سایر شهدا و جانبازان به مقام و جایگاه حضرت ابوالفضل (علیه السلام) در روز قیامت غبطه می خورند.

 در این نشست برخی از جانبازان شیمیایی گوشه ای از خاطرات دوران دفاع مقدس را بیان کردند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335584

  • بازديدکنندگان امروز : 1963

  • کل بازديدکنندگان : 702487

پیوندها