نسخه چاپي
1397/04/07 :: ١٠:٠٠ 

ترورها و تحریک قومیت ها از جمله نقشه های دنیای استکبار برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی بود

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر و 17000 شهید ترور راس ساعت 10 صبح در مسجد جامع حضرت صاحب الزمان (عج) یاسوج با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم و با سخنرانی مهندس مهدی چمران برگزار شد.

 ترورها و تحریک قومیت ها از جمله نقشه های دنیای استکبار برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی بود

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مهدی چمران پیش در آیین بزرگداشت شهدای هفتم تیرما و 17000 شهید ترور در مسجد صاحب الزمان شهر یاسوج با گرامیداشت این روز اظهار کرد: استکبار حقوق بشر مورد دلخواه خود را به جهان تحمیل می‌کند.

چمران ادامه داد: یکی از راه‌های مقابله با نظام جمهوری اسلامی ترور بود و در ابتدای پیروی انقلاب استکبار تلاش کرد قومیت‌ها را در کشور تحریک کند و آن ها را به قیام وا دارد و دشمنی را در بین ایرانیان نهادینه کنند.

وی در ادامه با بیان تاریخچه‌ای از ترور در ایران و ایجاد ناامنی در شهرهای مختلف به حضور دکتر چمران در پاوه و مقابله وی با کومله اشاره کرد و گفت: این توطئه و سایر کودتاهای آنها شکل نگرفت و شکست خورد.

چمران به حمله نظامی به طبس اشاره کرد و گفت: در آن جا هم شکست خوردند و خداوند این ملت را کمک کرد اما بعد از آن جنگ را داشتیم.

وی افزود: فردی عقده‌ای مثل صدام را تجهیز کردند و در مقابل کشوری قرار دادند که نه سازماندهی و نه آموزش جنگی داشت چرا که انقلاب به تازگی به وقوع پیوسته بود.

رئیس سابق شورای شهر تهران به هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هشت سال جنگیدیم و طولانی‌ترین جنگ زمانه بود و آخر سر با سرافکندگی به مرزهای بین المللی برگشتند.

وی به توطئه‌های بعد از جنگ مثل فتنه ۷۸ اشاره کرد و گفت: هم اکنون هم همان مسیر را به شکل دیگری دنبال می‌کنند.

چمران به برخی از ترورهای ابتدای انقلاب مثل ترور شهید مطهری و شهید مفتح اشاره کرد و گفت: سازمان مجاهدین خلق قبل از انقلاب تشکیل شد و با سازمان چریک‌های فدایی خلق اقداماتی کردند.

وی گفت: اینها در ابتدای انقلاب با مردم همراه شدند و نیروهای جوانی هم از بین مردم گرفتند و از دکتر چمران دعوت کردند و از او خواستند که با هم بر سر برخی مسائل صحبت کنند.

چمران افزود: به مقر آنها در محل وزارت بازرگانی کنونی رفتیم و نشستیم و صحبت کردیم و به دکتر چمران گفتند که ایدئولوژی شما التقاطی است و ما دنبال اسلام ناب هستیم.

چمران افزود: آنها از بنی‌صدر حمایت کردند و به بنی‌صدر هم نزدیک و نزدیک شدند و همان شد که او هم در اواخر ریاست جمهوری به مانند همان‌ها رفت و مخفی شد و از ایران گریخت.

وی به ترورهای بعد از خلع بنی‌صدر اشاره کرد و گفت: از پاسدار و غیر پاسدار و از هر قشری از مردم را ترور می‌کردند و این گونه شد که به ۱۷ هزار ترور انجامید و ما کشوری با بیشترین قربانی ترور در دنیا هستیم.

چمران اظهار کرد: همان‌هایی که اجازه نمی‌دادند اول انقلاب کاپشن‌های غنیمتی آمریکایی را بپوشیم با سناتورهای آمریکایی می‌نشینند و برای ما برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی با بیان اینکه ترامپ دیوانه نیست و درست فکر می‌کند اظهار کرد: از برجام بیرون آمد تا به راحتی مردم ما را به ستوه در آورد و از آن طرف هم پیاده نظام آن‌ها وارد کشور شود و سو استفاده کند.

چمران با بیان این که مردم مشکلاتی دارند و باید مسوولان خودشان مشکلات را حل کنند افزود: باید کمر همت ببندند و اطرافیانشان را هم که از رانت استفاده می‌کنند کنار بگذارند و بدانند که با شوخی و خنده نمی‌توان مشکلات کشور را حل کرد.

چمران تصریح کرد: بازار ارز و اتومبیل را به هم می‌ریزند و عده‌ای هم نادانسته با آنها همکاری می‌کنند و این گونه است که صهیونیست‌ها هم لفاظی می‌کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به همه کمک‌هایی که دنیا به صدام کردند اشاره کرد و گفت: از اتریش و آلمان گرفته تا هند و برزیل به صدام کمک می‌کردند اما نتوانستند کاری کنند و در نهایت در تنگه مرصاد شکست نهایی را پذیرفتند.

وی افزود: آنها امروز دایه دلسوزتر از مادر شده‌اند و به دنبال ایجاد شورش در ایران هستند و در این میان خودشان عده ای زیادی را در کشور به شهادت رساندند و در عین حال علم خون خواهی را هم برافراشته اند.

رئیس سابق شورای شهر تهران با بیان این که در نهایت پیروز خواهیم شد اظهار کرد: آن‌ها که می‌خواهند تخم یاس و ناامیدی بکارند آب در هاون می‌کوبند.

وی در ادامه با بیان این که اسرائیل خودش بزرگترین آب دزد منطقه است تصریح کرد: این‌ها می خواهند برای ما دلسوزی کنند و نمی‌دانند که ما با تنگدستی در جنگ پیروز شدیم و امروز با مدرن‌ترین سلاح هایی که در اختیار داریم اسراییل را نابود خواهیم کرد.

چمران به نامه‌ای که عده‌ای برای مذاکره با آمریکا نوشتند اشاره کرد و گفت: دوستانشان هم آنها را تف و لعنت می‌کنند.

وی افزود: آنها به دنبال به هم ریختن بازار ارز و خودرو هستند تا با ایجاد بی‌ثباتی افکار عمومی را منحرف کرده و بستری ایجاد کنند تا دوباره نوکر آمریکا شویم.

چمران به تهمت‌هایی که به شهید بهشتی زده شد اشاره کرد و گفت: چه خانه‌ها و ویلاهایی که به ایشان نسبت ندادند و دروغ‌ها و تهمت‌هایی که به ایشان زدند.

وی به فضای مجازی امروز اشاره کرد و گفت: روشنگری وظیفه ماست و باید اصلاح صورت گیرد و رانت از بین برود و به درد مردم رسیدگی شود تا دروغ‌ها و تهمت‌ها هم از بین برود.

وی شهید بهشتی را فردی تشکیلاتی و معتقد دانست و گفت: آن‌ها نمی‌خواستند انقلاب با تشکیلات و سازماندهی پیش برود به همین خاطر شهید بهشتی را ترور کردند.

چمران با بیان این که در جنگ ۲۰۰ هزار شهید دادیم و نباید آرام بنشینیم تصریح کرد: این قدر جان و خون دادیم که آرام ننشینیم و علیه طواغیت و استکبار فریاد بزنیم.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 14

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335599

  • بازديدکنندگان امروز : 1986

  • کل بازديدکنندگان : 702510

پیوندها