نسخه چاپي
1397/04/10 :: ١٠:٣٦ 
به مناسبت هفته ی بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی :

برگزاری همایش «ترویج فرهنگ مهدویت و تأثیر آن در مبارزه با استکبار» در شیراز

همایش «ترویج فرهنگ مهدویت و تأثیر آن در مبارزه با استکبار» به مناسبت هفته ی بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در شیراز برگزار شد.

برگزاری همایش «ترویج فرهنگ مهدویت و تأثیر آن در مبارزه با استکبار» در شیراز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس  حجت‌الاسلام والمسلمین محمد رضایی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس نیز در حاشیه این همایش گفت: همایش مذکور یکی از برنامه‌هایی است که به‌منظور تبیین حقوق بشر آمریکایی برگزار شده است.


وی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت: ۷ تیرماه مصادف با سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و شهادت ۷۲ تن از یاران انقلاب اسلامی است که همگی این توطئه‌ها از جنایت‌های آمریکاست.

 

شیعیان با سه فرهنگ ایثار و شهادت، عاشورا و مهدویت، شکست‌ناپذیرند 


رضایی با تأکید بر اینکه جنایت‌ها و توطئه‌های آمریکا بر علیه انقلاب اسلامی و جهان تشیع و اسلام تمامی ندارد، گفت: دشمن تلاش می‌کند تا سه فرهنگ ایثار و شهادت، عاشورا و مهدویت را از جامعه تشیع بگیرد زیرا می‌داند تا وقتی که شیعیان دارای این سه فرهنگ هستند، شکست‌ناپذیرند.


رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس تأکید کرد: قطعاً و مطمئناً همان‌طور که خداوند هم در قرآن وعده است، پیروزی نهایی از آن مستضعفان و صالحان است و تمام توطئه‌های آمریکا و استکبار ناکام خواهد ماند.


یادآور می‌شود، در این برنامه آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین یزدی، معاون فرهنگی دادگستری استان قم به سخنرانی پرداختند.

 

 آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس در همایش «ترویج فرهنگ مهدویت و تأثیر آن در مبارزه با استکبار» که در شیراز برگزار شد، با تأکید بر اینکه حرکت برای مقابله با دشمن بیرونی نیاز به خودسازی دارد و انتظار برای امام زمان (عج) به این مسئله کمک می‌کند، گفت: آنکه نمازش قبول می‌شود مستکبر نیست و برعکس آن‌کسی که اَدای نمازخواندن درمی‌آورد و نمازش قبول نمی‌شود، مستکبر است چراکه برای قبول نمازش مانع دارد.

مهدویت مستکبرستیز است 


وی با یادآوری فرمایشات امام راحل گفت: به فرموده امام راحل اگر ما از درون خود را اصلاح کنیم دشمن بیرونی هیچ غلطی نخواهد کرد و انتظار امام زمان(عج) انتظار کسی هست که بداند ایشان در زمان غیبتش شاهد بر عمل ما هست و هر کاری که می‌کنیم، می‌بیند که با چه نیتی این کارها را انجام می‌شود، بنابراین مهدویت مستکبرستیز است چراکه می‌داند ما برای چه این کارها را می‌کنیم.


آیت‌الله دژکام در ادامه با تأکید بر لزوم شناخت حقایق و واقعیت‌ها گفت: گاهی مصادیق را در میدان مبارزه اصلی و واقعی با مفاهیم اشتباه می‌گیریم و کسی هم که می‌خواهد مقابل استکبار بایستد خودش دچار چنین مشکلی است (خودبزرگ‌بینی).

 

معنی انتظار، دوری از هر چیزی است که امام زمان(عج) دوست ندارد 


وی افزود: دلیل اینکه حضرت صاحب‌الزمان‌(عج) ظهور نمی‌کند، تنها مستکبران آن‌طرف آب نیستند، ممکن است ما نیز دچار خلق‌وخوی استکباری شده باشیم و معنی انتظار این است که ما خودمان از آنچه امام زمان(عج) دوست ندارد، دوری کنیم.

تفرقه‌افکنان، جزو مستکبران هستند 


آیت‌الله دژکام با بیان اینکه هر کس که می‌خواهد صف مردم را تکه‌تکه کند جزو مستکبران است و مشکل دارد، گفت: در چنین شرایطی باید وحدت خود را حفظ کنیم چراکه به اندازه کافی دشمن خارجی هست و نباید بیش از این دشمن‌تراشی کرد.

 

برای مبارزه با استکبار نباید تنها به افق‌های دور نگاه کنیم 


امام جمعه شیراز اظهار کرد: مبارزه با استکبار از همین نزدیکی‌های جلوی گوشمان شروع می‌شود و نباید نگاهمان را تنها به افق‌های دور بیندازیم و از جلوی پایمان غافل شویم.

سربازان امام زمان(عج) باید خودسازی کنند 


وی بیان کرد: مستکبر وقتی مردم را تقسیم و تکه‌تکه کرد، گروهی از مردم را کوچک می‌شمارد و مستضعف می‌کند، در حالی که آن که می‌خواهد سرباز لشکر امام زمان(عج) باشد، باید خود را از پیش با خودسازی آماده کند لذا این ‌همه تأکید امام راحل و مقام معظم رهبری بر خودسازی به دلیل این است که ابتدا مشکلات درونی خود را برطرف کنیم، چراکه اگر این مشکلات برطرف نشد، زمینه ورود دشمن فراهم شده است. 


آیت‌الله دژکام یادآور شد: در فضای فعلی با گذشت ۴۰ سال از انقلاب، دشمنان می‌دانند که در نبرد بیرونی زمین خواهند خورد و به همین دلیل به دنبال ایجاد مشکل در درون و تکه‌تکه کردن ما هستند و ما خودمان نیز گاهی با رفتار اشتباه به آن‌ها کمک می‌کنیم. 
خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335602

  • بازديدکنندگان امروز : 1989

  • کل بازديدکنندگان : 702513

پیوندها