نسخه چاپي
1397/04/09 :: ١١:٢٩ 
در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی صورت پذیرفت:

دیدار مسئولین دادگستری استان کرمانشاه به نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه کرمانشاه

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت: روز قوه قضاییه مزین شده با شهادت آیت‌الله بهشتی و این به معنای این است که قوه قضاییه باید جهادی و شهادت گونه عمل کند.

دیدار مسئولین دادگستری استان کرمانشاه به نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه به نقل از  شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت‌الله مصطفی علما در نشست با رئیس کل و دیگر مسئولان دادگستری استان به مناسبت هفته قوه قضاییه اظهار داشت: شخصیت آیت الله دکتر بهشتی شخصیتی قانونمند، توانمند، انقلابی، قاطع و با شکوه و شهادت‌طلب بود و همه قضات و مسئولان قوه قضاییه باید چنین رفتاری را در خود جلوه‌گر سازند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه افزود: امروز هجمه علیه قوه قضاییه زیاد است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند بایستی خدمات و عملکرد قوه قضاییه به طور کامل و هنرمندانه به مردم ارائه شود که مردم وسعت خدمات را ببینند.

محمدرضا عدالتخواه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه هم در این نشست با اشاره به اینکه استان کرمانشاه تنها استانی است در کشور که در پرونده‌های کیفری آن کاهش داشته است، اظهار داشت: در سال ۹۳ حدود ۱۱۷ هزار پرونده جرم و جنایت در دادسراها داشتیم که این رقم در سال ۹۶ به ۷۶ هزار پرونده رسیده است که نشان از بهبود این موضوع در استان کرمانشاه دارد.

وی افزود: یکی از اقدامات مفید دادگستری کرمانشاه اعمال مجازات‌های جایگزین به جای زندان بوده است که فواید زیادی را برای مردم و بیت‌المال به دنبال دارد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: تاکنون یک هزار و ۵۰۰ نفر طی مجازات‌های جایگزین موظف به اجرای ۴۰۰ هزار ساعت خدمات عمومی شده‌اند و علاوه بر کاهش هزینه زندانی شدن آنها که ماهانه ۷۰۰ هزار تومان برای هر نفر از بیت‌المال هزینه می‌شود خدمات گسترده‌ای نیز ارائه شده است.

همچنین در این نشست مدیران ذیربط دادگستری استان کرمانشاه نیز گزارش‌هایی از فعالیت‌های خود ارائه دادند.

آرتین کمالی هم با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در پزشکی قانونی استان، اظهار داشت: پس از زلزله شایعات بی اساسی در آمار کشته‌شدگان این زلزله ارائه شد که کاملا بی‌اساس و کذب بود.


مدیر کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه افزود: مجموع کشته شدگان زلزله کرمانشاه ۶۲۰ نفر است و پزشکی قانونی کرمانشاه بلافاصله پس از زلزله در محل حاضر شدند و ۴۹۵ نفر معاینه و گواهی فوت صادر شد.

وی تصریح کرد:در بازدید از همه روستاها کل اجسادی که خود مردم به خاک سپرده بودند ۸۵ نفر بود و مابقی نیز در بیمارستان‌های استان و خارج از استان از دست رفتند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335632

  • بازديدکنندگان امروز : 2028

  • کل بازديدکنندگان : 702552

پیوندها