نسخه چاپي
1397/04/07 :: ١٠:١٤ 

حجت‌الاسلام صدیقی: شهید بهشتی ولایت فقیه را حاکمیت خدا می‌دید

امام جمعه موقت تهران گفت: شهید بهشتی، ولایت فقیه را حاکمیت خدا می‌دید و در برابر آن تسلیم بود، لذا در مقابل هجمه‌های شدید مخالفان داخلی و خارجی منفعل نمی‌شد.

حجت‌الاسلام صدیقی: شهید بهشتی ولایت فقیه را حاکمیت خدا می‌دید

آیت الله کاظم صدیقی در سی و هفتمین مراسم بزرگداشت شهدای اقدام تروریستی هفتم تیر سال ۱۳۶۰ که در مجتمع سرچشمه تهران (یادمان شهدای هفتم تیر) برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله بهشتی و هفتاد و دو تن از همراهانش گفت: انبیا از جانب خداوند متعال مسئول تحول در جامعه بودند تا انسان‌ها را علیه بدی‌های خودشان تشویق کنند، تاریخ همواره شاهد درگیری حق و باطل بوده است و همه پیامبران الهی برای برپایی حق تلاش کردند. 


وی افزود: پیامبر اکرم(ص) در ۱۰ سال حکومتش بیش از ده جنگ را داشتند. بعد از ایشان نفوذی ها که در کنار پیامبر اکرم بودند و درونشان تغییر نکرده بود، علی علیه السلام را ۲۵ سال خانه نشین کردند.


حجت الاسلام صدیقی گفت: بعد از ائمه اطهار علیهم السلام، امام خمینی(ره) به لطف الهی توانست علیه ظلم قیام کند و با حضور مردم انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. در این راه شهدایی بسیاری فدا شدند تا نهال انقلاب نتیجه بدهد.


وی با اشاره به توطئه دشمنان علیه انقلاب اسلامی اظهار داشت: دشمنان به این نتیجه رسیدن که باید برجستگان انقلاب را ترور کنند،اما فکر نمی‌کردند بعد از شهادت ایت الله شهید بهشتی و همراهانش و دیگر بزرگان، انقلاب اسلامی بتواند راه خود را ادامه دهد.


امام جمعه موقت تهران گفت: آیت‌الله بهشتی فردی دانشمند و مدیر و مدبر بودند. او فردی صبور بود که دشمنان و انتقادات آنها را تحمل می کرد. او در مظلومیت همانند مولایش امیرالمومنین بود که شهادتش منافقین و بنی صدر را رسوا کرد.


وی در ادامه به مشکلات جامعه اشاره کرد و گفت: دشمنان با جوسازی به دنبال این هستند که مردم را از انقلاب اسلامی دلسرد کنند؛ همان کاری که با تبلیغات گسترده و منفی برای آیت الله بهشتی پیش آورده بودند.


حجت الاسلام صدیقی قوه قضائیه را هموار کننده راه انقلاب اسلامی دانست و گفت: به دلیل اهمیت قوه قضائیه، امام مسئولیت معماری دستگاه قضایی را شهید بهشتی قرار دادند و ایشان با تاسیس دادگاه های انقلاب توانست منافقین را سر جای خودشان بنشاند.


مراسم گرامیداشت سالگرد عروج شهدای هفتم تیر با حضور خانواده های شهدا و جمعی از مسئولین در مجتمع سرچشمه تهران (یادمان شهدای هفتم تیر) برگزار شد.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335725

  • بازديدکنندگان امروز : 2146

  • کل بازديدکنندگان : 702670

پیوندها