نسخه چاپي
1397/04/06 :: ١٢:٥٩ 

کاهش نفوذ آمریکا در سازمان ملل

تصمیم آمریکا به خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل رسیدگی به نقض حقوق بشر را بی‌اثرتر می‌کند و جز به انزوای بیشتر آمریکا در میان جامعه جهانی نتیجه دیگری نخواهد داشت.

 کاهش نفوذ آمریکا در سازمان ملل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نشریه آمریکایی 'امریکن کنسرواتیو' در گزارشی می‌نویسد، خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، نفوذ واشنگتن در این سازمان را کاهش خواهد داد.

 آمریکن کنسرواتیو در ادامه تاکید می‌کند: «ممکن است نیکی هیلی و هیأت دیپلماتیک آمریکا در سازمان ملل از تصمیم برای خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل احساس شادمانی کنند، اما این تصمیم آمریکا را با مشکلات جدیدی برای اعمال نفوذ خود در صحنه بین المللی روبرو خواهد کرد».

 این نشریه امریکایی می‌افزاید: «هنگامی که ترامپ در آغاز ریاست جمهوری خود نیکی هیلی را در سمت سفیر آمریکا در سازمان ملل انتخاب کرد، بسیاری از آگاهان سیاسی از اینکه فرماندار کارولینای جنوبی برای این مأموریت مهم برگزیده شده است، تعجب کردند».

 در این گزارش آمده است، با این حال نیکی هیلی از روز آغاز کار خود تا امروز همان سیاست‌ها و رفتار ترامپ نسبت به سازمان‌های چندملیتی را در پیش گرفته است. درنظر او سازمان‌ ملل مجموعه‌ای از افراد بی‌کفایت را در خود جا داده که به خرج آمریکا و مالیات‌دهندگان آن، وقت خود را صرف اجرای سیاست‌ها و تصمیم‌هایی می‌کنند که در مخالفت با خود آمریکا و دولت‌های اسرائیل است.

 نیکی هیلی در مورد شورای حقوق بشر گفته است که این سازمان درحقیقت با چشم‌پوشی از نقض حقوق بشر در بسیاری از کشورها برخلاف وظیفه خود عمل می‌کند.

 با این حال تصمیم به خروج از این شورا نیز رسیدگی به نقض حقوق بشر را بی‌اثرتر می‌کند و جز به انزوای بیشتر آمریکا در میان جامعه جهانی نتیجه دیگری نخواهد داشت.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335663

  • بازديدکنندگان امروز : 2070

  • کل بازديدکنندگان : 702594

پیوندها