نسخه چاپي
1397/04/09 :: ٠٦:٣٥ 

نصرت الله لطفی: وظیفه امروز ما به‌چالش کشیدن آمریکا در نقض حقوق بشر از موضع تهاجمی است

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: وظیفه امروز ما به چالش کشیدن آمریکا در نقض حقوق بشر از موضع تهاجمی است، نه آنکه اجازه دهیم ما را متهم کنند و سپس از خود دفاع کنیم.

نصرت الله  لطفی: وظیفه امروز ما به‌چالش کشیدن آمریکا در نقض حقوق بشر از موضع تهاجمی است

نشست خبری نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با موضوع تبیین برنامه‌های این شورا برای هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر امریکایی و گزارش اجمالی در مورد آغاز فعالیت ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور جمعی از اصحاب رسانه در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

لطفی در این نشست با اشاره به اینکه از جهت گستردگی ابزارهای تبلیغاتی و شبه‌افکنی‌ها و رواج شایعات در یکی از حساس‌ترین مقاطع تاریخ بشری قرار گرفته ایم گفت:  رسالت حساس و خطیر دلسوزان انقلاب، بصیرت‌افزایی، روشنگری و آگاهی بخشی در میان اقشار جامعه بویژه نسل جوان است که می بایست متناسب با شرایط و نیازها برای شناساندن نقشه دشمن با هدف مهیا شدن برای مقابله با او گام های محکم و موثری برداریم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد:  امروز بیش از 80 درصد جمعیت کشور دوران انقلاب و بیش از 50 درصد جمعیت نیز دوران دفاع مقدس هشت ساله را درک نکردند و باید بدانند که آیا پیشرفت‌های موشکی ما قابل دفاع است یا نه؟ 

وی افزود: با ادله غیر قابل انکار و با اسناد و مدارک معتبر یک واقیعت را نباید انکار کرد که سرسخت ترین دشمن ایران آمریکای جنایتکار است.

دولت آمریکا بزرگ ترین نقض کننده حقوق بشر در جهان است

لطفی در ادامه با برشماری توطئه‌ها و کینه‌توزی‌های آمریکا علیه ملت ایران از زمان کودتای 28 مرداد تا شیطنت‌های اول انقلاب، تبدیل سفارتخانه به جاسوس‌خانه،‌بلوکه کردن اموال و دارایی‌ها، قائله 78، فتنه 88،‌اغتشاش‌های سال 96 و برجام و فشارهای اقتصادی و روانی و تحریم‌ها با هدف به زانو درآوردن مردم اظهار داشت: آمریکا در رأس ناقضان حقوق بشر است و نباید اجازه داد چنین دولتی ادعای حقوق بشری داشته باشد و جمهوری اسلامی ایران را متهم به نقض حقوق بشر کند. از این رو وظیفه ما به چالش کشیدن این کشور در نقض حقوق بشر آن هم از موضع تهاجمی است، نه از موضع تدافعی که ابتدا متهم شویم و بعد از خود دفاع کنیم.

6 الی 12 تیرماه فرصتی برای تبیین و تشریح  مصادیق نقض حقوق بشر توسط آمریکا

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از جدا کردن کودکان از والدینشان و نگهداری آنها در قفس در مرزهای آمریکا به عنوان آخرین نمونه نقض حقوق بشر از سوی این کشور یاد کرد و با یادآوری اشاره رهبر معظم انقلاب در سال 94 به کم‌کاری‌های صورت گرفته در بهره‌گیری از ظرفیت موارد نقض حقوق بشر از سوی آمریکا در کشورهای مختلف به برشماری اقدامات تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران در بازه زمانی 6 تا 12 تیر در سال‌های مختلف از جمله ترور نافرجام مقام معظم رهبری ،‌ انفجار حزب جمهوری اسلامی، بمباران شیمیایی سردشت و حلبچه با 110 هزار شهید و 8 هزار مجروح، ترور شهید کچویی، ترور شهید آیت‌الله صدوقی و ... اشاره کرد و گفت: همه این اقدامات تروریستی یا طراحی شده اتاق فکر آمریکا بوده و یا با حمایت این کشور صورت گرفته و یا آمریکا با سکوت خود از آنها حمایت کرده است.  

وی افزود: در اقدام تروریستی ناو آمریکایی که به اسقاط هواپیمای مسافربری جمهوری  اسلامی ایران در روز 12 تیر منجر شد 66 کودک و 50 زن نیز در میان قربانیان بودند که نه تنها دولت آمریکا از این اقدام عذرخواهی نکرد بلکه فرمانده ناو مربوطه را هم مورد تمجید قرار داد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور از افشاگری درباره سیاست‌های ضدحقوق بشری آمریکا در همه کشورها و نیز تبیین مولفه‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی به نام دو محور سیاست‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی طی هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آ‌مریکایی نام برد و با ذکر اقدامات صورت گرفته در این باره از جمله تشکیل ستاد مرکزی با عضویت نهادهای فرهنگی نظام و تشکل‌های فرهنگی، هماهنگی با معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و صدا و سیما و اعزام شخصیت‌های فرهنگی به استان‌ها با هدف ظرفیت‌افزایی در این باره اظهار داشت: فردا در مساجد و بقاع متبرکه مراسم شکرگزاری صحت وجود مقام معظم رهبری برگزار شده و مراسم ویژه‌ای نیز در مسجد اباذر محل ترور نافرجام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با سخنرانی آیت‌الله حسینی بوشهری عضو مرکز خبرگان رهبری برپا می‌شود. 

نصرت الله لطفی از برپایی مراسم بازخوانی، جنایت انفجار حزب جمهوری اسلامی در همه استان‌ها طی روز پنج‌شنبه 7 تیر و غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای این انفجار در 16 استان خبر داد و با اشاره به برپایی یادبود قربانیان حمله شیمیایی سال 66 در مسجدجامع سردشت گفت: مراسم یادبود شهدای محراب در مسجد حذیره یزد و مراسم گلباران محل سقوط هواپیمای مسافری با حضور بازماندگان و خانواده‌هایشان روز 12 تیر برگزار که در این مراسم از چندین جلد کتاب مرتبط نیز رونمایی می‌شود. 

وی در بخش دیگری از نشست خبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصتی جهت اعلام بلوغ و تکامل این انقلاب و تبیین کارنامه نظام برای مردم خواند و با اشاره به تلاش دشمن جهت دلسرد کردن مردم و تطهیر نظام ستم‌شاهی اظهار داشت: باید از این فرصت استفاده برده و زمینه رشد و نشاط بیشتر را برای بالندگی نظام فراهم آوریم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور بر ضرورت ارائه پاسخ‌های مستدل و باورپذیر برای همه اقشار جامعه تاکید کرد و با یادآوری اینکه ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ا سلامی از مهر سال گذشته با حضور مقامات لشکری و کشوری از همه ارکان نظام آغاز به کار کرده است گفت: این ستاد به دو شیوه آیینی و تبیینی عمل خواهد کرد که جنبه آیینی  در بهمن سال 97 خواهد بود اما جنبه تبیینی که شامل بصیرت افزایی و آگاهی بخشی است محدود به ماه بهمن نبوده و همه سال را شامل می‌شود.

وی افزود: شورای عالی سیاستگذاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی متشکل از  بیست و یک کارگروه تخصی است که در استان ها دوازده کارگروه با عضویت مدیران مسئولیت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را برعهده دارند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با ذکر اینکه بنابر مصوبات ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در همه نهادها یک ستاد درون سازمانی و فرعی تشکیل خواهد شد گفت: محوریت اصلی مراسم با ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است که با شعار افتخار به گذشته و امید به آینده فعالیت خود را آغاز نموده است.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 14

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335597

  • بازديدکنندگان امروز : 1982

  • کل بازديدکنندگان : 702506

پیوندها