نسخه چاپي
1397/04/03 :: ١٤:٣١ 

هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در سراسر کشور برگزار می شود

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: از ششم تا دوازدهم تیرماه سالجاری، «هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» با هدف معرفی جنایت های مستکبران و ایادی آن ها، با اجرای برنامه های متنوع در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در سراسر کشور برگزار می شود

نصرت الله لطفی روز پنجشنبه در جلسه ستاد بزرگداشت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی گفت: بعد از حادثه هولناک سال 60 و به شهادت رسیدن شهید مظلوم آیت الله بهشتی و یاران صدیق انقلاب، هر ساله برنامه هایی تحت عنوان ستاد بزرگداشت هفتم تیرماه ترتیب می یابد این برنامه ها از سال جاری با توجه به ضرورت تبیین چهره پلید استکبار و منافقین و لزوم به چالش کشیدن موضع آمریکا در برابر حقوق بشر، با عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی برگزار می شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: در هفتم تیرماه سال 1360، دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، درحالی که جمعی از بلندپایه ترین و دل سوزترین مسئولان نظام، هم چون آیت اللّه بهشتی رئیس دیوان عالی کشور، چهار وزیر، دوازده معاون وزیر و حدود 30 نماینده مجلس در آن جلسه حضور داشتند، با بغض منافقان منفجر شد و 72 یار وفادار انقلاب و امام، با ذکر خدا بر لب و بدن های پاره پاره، به دیدار حق شتافتند.

وی با اشاره به این که باید در برابر آمریکا و اقدامات آن حالت مطالبه گرایانه داشته باشیم، افزود: امروز کشوری که صدها کلاهک هسته ای دارد ایران را به واسطه فعالیت های صلح آمیز هسته ای مورد لطمه قرار می دهد و یا این که ایران را با وجود تقدیم کردن بیش از 17 هزار شهید ترور به تروریست بودن متهم می کند.

لطفی با بیان لزوم برگزاری برنامه های متنوع در این هفته، ادامه داد: در روز ششم تیرماه به شکرانه حفظ وجود رهبر معظم انقلاب و سالم ماندن ایشان از حادثه تروریستی، برنامه هایی در بقاع متبرکه، مساجد و سایر اماکن مذهبی برگزار و برکات جایگاه ولایت فقیه در نظام اسلامی برای مردم تبیین خواهد شد.

وی اظهار داشت: در روز ششم تیرماه سال 60 حادثه تروریستی سوء قصد به جان رهبر معظم انقلاب از سوی منافقین و ایادی استکبار به وقوع پیوست.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: در روز جمعه با هماهنگی ائمه جمعه و جماعات  به موضوع جنایت های آمریکا علیه ملت ایران، پرداخته خواهد شد و ابعاد ننگین حقوق بشر آمریکایی برای مردم تبیین می شود.

لطفی افزود: پرداختن به ابعاد تروریستی حادثه ای که منجر به شهادت شهید آیت الله صدوقی از شهدای محراب گردید و نیز سایر خون هایی که در مصلای نماز به دست منافقین به ناحق ریخته شد، همچنین جنایت آمریکا در ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران و حمله شیمیایی صدام به منطقه سردشت از دیگر وقایعی است که در این هفته مورد توجه قرار می گیرد.

وی ادامه داد: شهید آیت الله صدوقی در یازدهم تیرماه سال 1361 پس از ادای نماز جمعه در محراب عبادت توسط جنایتکاران منافق به شهادت رسید و در 12 تیرماه 1367، ناو آمریکایی وینسنس، یک فروند هواپیمای مسافربری ‏ایران را در خلیج فارس هدف قرار داد و همه 290 سرنشین آن را به شهادت رساند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: عراق در 7 خرداد سال 1366 به یکی از شهرهای کردنشین مرزی ایران به نام «سردشت» حمله شیمیایی کرد که موجب شهادت بیش از 100 تن و مصدومیت هزاران تن شد که برخی از مصدومین این حادثه همچنان از عوارض آن رنج می ‌برند.

لطفی با تقدیر از عملکرد شهرداری ها در فضاسازی شهری در مناسبت های مذهبی و انقلابی، گفت: همه دستگاه ها و نهادها باید توان خود را برای آشنایی نسل جوان کشور با جنایت های آمریکا به کار گیرند.

وی بیان کرد: نباید اجازه داد فضای مجازی بستر دروغ پردازی دشمنان نظام علیه انقلاب اسلامی شود، هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی بهترین فرصت برای روشنگری و تبیین توطئه های دشمن در برابر ملت ایران است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: در روزهای گذشته برخی درخواست مذاکره مستقیم با یک عهد شکن خبیث به نام ترامپ را مطرح کرد، این مساله خدمت به دشمن و در معرض خطر قرار دادن امنیت ملی است، نباید اجازه داد این افراد، قلم به دست گیرند و افکار منحرف خود را منتشر کنند.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری مراسم های انقلابی، تنها گرامیداشت یک حادثه نیست، بلکه در این آیین ها باید دستاوردها و آموزه های انقلاب اسلامی به بهترین شیوه معرفی شود.

لطفی گفت: هماهنگی های لازم برای پوشش مناسب برنامه های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی و به تصویر کشیدن جنایت های نظام استکبار علیه ایران با رسانه ملی و معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور همچنین با تشکر از حضور پررنگ مردم در راهپیمایی روز قدس، افزود: این راهپیمایی با حضور پرشور کمی و کیفی مردم و همچنین کم حاشیه برگزار شد و باردیگر نشان داد که مردم خسته نیستند و کسانی که احساس می کنند مردم خسته شده اند، خود خسته اند.

لطفی گفت: امام خمینی (ره) در 16 مرداد 1358 دراقدامی هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» نامگذاری کردند و این روز را روز مقابله مستضعفان با مستکبران دانستند و از مسلمانان جهان خواستند که دراین روز همبستگی خود را برای حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین به نمایش بگذارند.


وی با اشاره به این که مردم با کسی عقد اخوت نبسته اند، ادامه داد: مردم از دست کسانی که مشکلات را انکار می کنند خسته اند اما تا آخرین قطره خون به اصل نظام، کشور و رهبرمعظم انقلاب وفادارند.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335730

  • بازديدکنندگان امروز : 2152

  • کل بازديدکنندگان : 702676

پیوندها