نسخه چاپي
1397/03/28 :: ١٠:٥٩ 

واکنش سخنگوي انصار الله يمن به ادعاي حضور ايراني ها در الحديده

سخنگوي رسمي جنبش انصار الله يمن تاکيد کرد حتي يک ايراني هم در نبردها در يمن شرکت ندارد. نبرد همچنین نيروهاي يمني در برابر تجاوز مزدوران سعودي سعودي - آمريکايي ادامه دارد و آخرين اخبار از پيروزهاي آنها حکايت مي کند.

واکنش سخنگوي انصار الله يمن به ادعاي حضور ايراني ها در الحديده

اسارات 160 نيروي مزدور سعودي 
نيروهاي مشترک يمن 160 نيروي مزدور را به اسارت گرفتند.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا به  نقل از پايگاه خبري العهد، ارتش و کميته هاي مردمي يمن در جبهه ساحل غربي موفق شدند صد و شصت نيروي مزدور را به اسارت بگيرند.
بر خلاف ادعاي متجاوزان سعودي مبني بر اشغال فرودگاه حديده، شرايط ميداني کاملا بر خلاف آن چيزي است که رسانه هاي وابسته به متجاوزان با هدف ترسيم پيروزي هاي متوهمانه انعکاس مي دهند زيرا متجاوزان که از حمايت مستقيم آمريکا و فرانسه بهره مي برند، در جبهه ساحلي يمن متحمل خسارات جاني و مالي فراواني شده اند.
علي العماد عضو دفتر سياسي انصار الله يمن در اين باره گفت، تعداد نيروهاي مزدوري که روز گذشته به اسارت قهرمانان ارتش و کميته هاي مردمي در آمدند به صد و شصت نفر رسيده است اما با توجه به تداوم حملات هوايي متجاوزان، اين اسرا به خارج از شهر حديده منتقل شده اند.

تصرف شناور متجاوزان سعودي - آمريکايي در سواحل يمن
نيروي دريايي يمن يک شناور متجاوزان سعودي - آمريکايي را که در سواحل يمن ماموريت نظامي اجرا مي کرد، به تصرف خود گرفتند.
يک منبع نظامي اعلام کرد: همزمان با آن نيروي هوايي يمن مواضع متجاوزان را در ساحل غربي هدف قرار داد و دهها تن از آنها را به هلاکت رسانده و يا زخمي و شماري از تانک هاي دشمن را منهدم کردند.
نشريه فرانسوي فيگارو فاش کرد: نيروهاي ويژه فرانسه در جنگ الحديده در کنار متجاوزان مي جنگند. منابع مطلع از اسير شدن تعدادي از نظاميان فرانسوي در يمن خبر دادند.

حمله موشکي يمن به پادگان سعودي ها
يگان موشکي ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن يک موشک بالستيک «بدر 1» به پايگاه عربستان سعودي در «جيزان» شليک کرد.
به گزارش شبکه تلويزيوني المسيره، يگان موشکي يمن يک فروند موشک بدر 1 به پادگان نظامي مستحدث در شرق جيزان شليک کرد.
منابع يمني اعلام کردند؛ يگان موشکي اين کشور يک موشک بالستيک بدر 1 به طرف پايگاه مستحدث در شرق جيزان شليک کرده است.
رسانه‌ها هنوز گزارشي درباره تلفات نظاميان عربستان سعودي ناشي از شليک موشک بالستيک «بدر1» مخابره نکرده‌اند.

دستگيري رئيس بزرگترين باند جاسوسي عربستان در «الحديدة»
سرويس‌هاي امنيتي در استان «الحديدة» يمن، موفق شدند يکي از خطرناک‌ترين باندهاي جاسوسي ائتلاف سعودي را در منطقه «تهامة» پس از رصد دقيق آن، شناسايي کنند.
 
درخواست پاپ درباره تحولات يمن
پاپ مذاکرات فوري براي حل بحران يمن را خواستار شد.
به گزارش آسوشيتدپرس؛ پاپ فرانسيس رهبر مسيحيان کاتوليک در اظهاراتي در واتيکان درباره مسائل بين المللي گفت: چهارشنبه آينده روز جهاني آوارگان و پناهندگان است. اين روز را سازمان ملل متحد انتخاب کرد تا به ما شرايطي را که برادرانمان در آن با درد و رنج و اضطراب زندگي مي کنند، يادآوري کند. اين افراد به علت جنگ يا آزار و اذيت مجبور به ترک کشورشان مي شوند. قرار است به همين مناسب پيمان جهاني درباره آوارگان و پناهندگان با هدف حمايت از مهاجرت امن، سازمان يافته و با نظم و نظام آوارگان و پناهجويان تصويب شود.
پاپ افزود: اميدوارم کشورهايي که در اين فرايند دخيل هستند، به توافقي براي تضمين مسئولانه و انساندوستانه مساعدت و حمايت از آنهايي که مجبور به ترک سرزمين خود مي شوند، برسند. البته تک تک ما بايد به آوارگان و پناهندگان نزديک شويم و با آنها ملاقات کنيم و براي کمکهايي که آنها به جوامع داشته اند، ارزش بنهيم تا آنها بتوانند بهتر خود را با جوامعي که آنها را پذيرفته اند، سازگار کنند. چنين برخورد و احترام متقابل و حمايتي راه حل بسياري از مشکلات است.
پاپ درباره بحران يمن هم گفت: من سرنوشت غم انگيز مردم يمن را با نگراني دنبال مي کنم، ملتي که پس از سالها جنگ بسيار خسته شده اند. من از جامعه بين المللي مي خواهم تا از هيچ تلاشي براي آوردن فوري طرفهاي دخيل به پاي ميز مذاکره دريغ نکند تا از بدتر شدن اوضاعي که همين حالا هم از نظر انساني غم انگيز است، جلوگيري شود.

ديدار فرستاده ويژه سازمان ملل در امور يمن با وزير خارجه انصارالله در صنعا
به گزارش خبرگزاري آناتولي از صنعا، مارتين گريفيتس فرستاده سازمان ملل در امور يمن روز يکشنبه با وزير و معاون وزير امور خارجه جنبش انصار الله ديدار و با آنها درباره اوضاع يمن گفتگو کرد.
هشام شرف وزير امور خارجه يمن اعلام کرد موضع ما هميشه اين بوده است که دست دوستي را براي حل و فصل مشکلات کشور به روش مسالمت آميز دراز مي کنيم. ما هميشه اعلام کرده ايم که براي صلح در کشور که به نفع همه مردم کشور باشد آماده ايم.
وي از ادامه حملات ائتلاف سعودي به عنوان مانع اصلي سر راه از سرگيري مذاکرات صلح نام برد.

واکنش سخنگوي انصار الله يمن به ادعاي حضور ايراني ها در الحديده
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از پايگاه خبري اينترنتي العهد لبنان، سخنگوي رسمي جنبش انصار الله يمن تاکيد کرد حتي يک ايراني هم در نبردها در يمن شرکت ندارد.
محمد عبدالسلام سخنگوي رسمي جنبش انصار الله يمن تاکيد کرد حتي يک ايراني هم در يمن در نبردها شرکت ندارد در حالي که نظامياني از ارتشهاي اشغالگر سعودي، امارات و سودان در نبردها در يمن مشارکت دارند. محمد عبدالسلام هدف از جنگ ائتلاف سعودي را تسليم يمن در برابر اشغالگري بيگانگان عنوان کرد. سخنگوي رسمي جنبش انصار الله با مطرح کردن راه حلي سياسي که از الحديده آغاز شود گفت نماينده سازمان ملل بايد ميانجي حل بحران باشد و بايد راه حل نشان دهد نه اينکه فقط پيامها را رد و بدل کند.
عبدالسلام تاکيد کرد نظاميان متجاوز سعودي وارد فرودگاه الحديده نشده اند و هرگز نخواهند توانست جنگ در الحديده را نهايي کنند بلکه در مقابل، جنگي فرسايشي در انتظار آنان است که نخواهند توانست در آن پايداري کنند. سخنگوي رسمي جنبش انصار الله تصريح کرد با توجه به اينکه دشمن متجاوز سعودي براي بار سوم در پيشروي به سمت الحديده شکست خورده، به عمد به ارعاب رسانه اي و تبليغاتي روي آورده است به گونه اي که پس از دو روز دروغ پردازي درمورد سيطره بر فرودگاه الحديده، هم اکنون فقط از سيطره آتش باري بر اين فرودگاه سخن مي گويد.

هشدار برنامه جهاني غذا در مورد اوضاع انساني در يمن
برنامه جهاني غذا از طرف‌هاي درگير در يمن خواست مسيري را براي عبور مواد غذايي از طريق بندر حديده برقرار کنند.
به گزارش پرس تي وي، استيفن اندرسون مدير بخش يمن در برنامه جهاني غذا گفت: 'ما بسيار نگرانيم که هرگونه تحريم و محاصره عليه جريان آزاد اقلام انساني مانند مواد غذايي و سوختي تاثيري جدي بر غير نظاميان که بسيار آسيب پذير هستند بگذارد؛ بنابراين درخواست ما به عنوان برنامه جهاني غذا ايجاد مسيري براي انتقال مواد غذايي و سوختي در يمن است'.
اندرسون گفت: زندگي و محل در آمد دستکم شش هزار نفر از کساني که در حديده زندگي مي‌کنند بر اثر جنگ دچار آسيب شده است. وي تاکيد کرد اگر نياز‌هاي اوليه کساني که در حديده زندگي مي‌کنند فراهم نشود، ممکن است غير نظاميان دچار مشکلات جدي شوند. ­
در همين حال مدير کل سازمان جهاني بهداشت نيز در مورد شرايط وخيم انساني در بندر حديده يمن، در بحبوحه حملات نيرو‌هاي تحت حمايت عربستان به اين شهر هشدار داد.
تدروس آدهانوم گيبرسيوس با صدور بيانيه‌اي در مورد تاثير حملات نيرو‌هاي تحت حمايت سعودي بر زندگي غير نظاميان در بندر حديده ابراز نگراني کرد.
وي تاکيد کرد که بندر حديده يک ورودي حياتي براي زنده ماندن مردم يمن است. آدهانوم گفت: بيش از 70 درصد از کل مواد غذايي، دارو‌هاي اساسي و تجهيزات پزشکي از طريق حديده وارد يمن مي‌شود.

جنايت جنگي عربستان در الحديده
وزارت بهداشت و حقوق بشر يمن با ابراز اعتراض شديد به حملات ائتلاف سعودي به مراکز بهداشتي در يمن،‌ اعلام کردند که حمله به بيمارستان الحديده، جنايت جنگي است.
وزارت بهداشت و حقوق بشر يمن امروز يکشنبه با ابراز انزجار از حمله روز شنبه ائتلاف سعودي به «اتاق عمل‌‌هاي» بيمارستان «الثوره» در استان الحديده، آن را مصداق جنايت جنگي عربستان دانستند. 
به گزارش خبرگزاري سبأ يمن، وزارت بهداشت در بيانيه‌اي اعلام کرد:‌ اقدام ائتلاف متجاوز به هدف گرفتن مستقيم اتاق عمل دفتر بهداشت در الحديده را که بسيار آسيب ديد، بشدت محکوم مي‌کنيم. اين حمله سبب شد کادر خارجي اين مرکز که بزرگترين بيمارستان استان الحديده به شمار مي‌رود، آن را ترک کنند و تنها به پذيرش موارد اورژانسي بسنده شود». 
وزارت بهداشت يمن از سکوت جامعه بين‌المللي در مقابل بمباران شب و روز يمن،‌ آن را «جنايت‌هايي در حق بشريت» توصيف و تأکيد کرد که حمله عربستان به اين مرکز جنايت جنگي است.
به گفته وزارت بهداشت يمن، تاکنون بيش از 400 مرکز بهداشتي از جمله چندين بيمارستان حياتي و مراکز ساخت [کپسول‌هاي] اکسيژن و بيش از 62 واحد امدادي هدف بمباران و حمله قرار گرفته است. 
ائتلاف سعودي و اماراتي با حمايت آمريکا، انگليس، فرانسه و رژيم صهيونيستي از روز چهارشنبه گذشته، مرحله جديدي از عمليات اشغال الحديده را که از يک ماه پيش آغاز شده، تحت نام «پيروزي طلايي» شروع کرده‌اند که طي آن به بيمارستان الحديده حمله شد. 
همچنين وزارت حقوق بشر يمن در بيانيه‌اي که در خبرگزار رسمي يمن «سبأ» منتشر شد، حمله به بيمارستان الحديده را «جنايت جنگي وحشيانه» توصيف کرد.
در اين بيانيه آمده است که اولين بار نيست که ائتلاف سعودي مراکز بهداشتي درماني را هدف مي‌گيرد و پيشتر بيش از 460 مرکز بهداشتي درماني و امدادي را در استان‌هاي مختلف يمن بمباران کرده است.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 335601

  • بازديدکنندگان امروز : 1988

  • کل بازديدکنندگان : 702512

پیوندها