نسخه چاپي
1397/03/17 :: ١٠:٤٠ 

دعوت مراجع تقلید از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس

حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی، جوادی آملی و علوی گرگانی، با صدور پیام‌هایی ملت شریف ایران را به حضور با شکوه در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند.

دعوت مراجع تقلید از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس

آیت الله مکارم شیرازی راهپیمایی روز قدس را نشانه بیداری مسلمانان دانست و از مردم خواست در این حرکت تاثیرگذار اتحاد خود را به رخ جهانیان بکشند. وی هدف دشمنان را محو هویت اسلامی بیت المقدس و جایگزینی هویت صیهونیستی به جای آن بیان کرد. آیت الله مکارم شیرازی همچنین افزود: توطئه دشمنان اسلام بیرون کردن صاحبان اصلی فلسطین از این خاک است که راهپیمایی روز قدس ابتکاری ارزشمند برای بی اثر کردن این توطئه ها خواهد بود. این مرجع تقلید از مردم خواست با فرزندان کوچک و بزرگ خود در این حرکت تاثیرگذار حضور پیدا کرده و با سر دادن شعار «القدس لنا» انزجار خود را از غصب فلسطین به گوش جهانیان برسانند.

آیت الله نوری همدانی هم با اشاره به اقدام غیر قانونی در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: راهپیمایی امسال پرشور تر از سال های گذشته برگزار خواهد شد. وی افزود: روز قدس به عنوان یادگار ماندگار حضرت امام خمینی(ره) است و همه آحاد جامعه از پیر و جوان، زن و مرد باید در این حرکت جهانی شرکت کنند.

آیت الله سبحانی هم گفت: اسرائیل غده ای سرطانی است که در بیش از 70 سال گذشته قبله اول مسلمانان را اشغال کرده است. این مرجع تقلید با بیان اینکه فلسطین به عنوان قبله اول مسلمین جایگاه والایی نزد مسلمین دارد، افزود: امام راحل با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام قدس، طرحی بزرگ را برای نابودی این رژیم جعلی برنامه ریزی کردند. آیت الله سبحانی گفت: اگر همه مسلمانان جهان در چنین روزی در راهپیمایی شرکت کنند، کمر این رژیم شکسته می شود. وی ابراز امیدواری کرد: همه مسلمانان در راهپیمایی روز جهانی قدس با شور و شعور شرکت کنند.

آیت الله جوادی آملی هم در پیامی با اشاره به اینکه بیش از 70 سال است صهیونیست ها به قبله اول مسلمین سلطه دارند و مردم این سرزمین را از دیار خود رانده اند، افزود: راهپیمایی روز قدس یکی از بهترین توصیه های امام خمینی(ره) است. وی گفت: رضای خداوند در حمایت از مظلوم است و همگان برای حمایت از قبله اول مسلمین و نشاندن ظالم بر سر جای خودش در این راهپیمایی پرشور شرکت کنند.

آیت الله علوی گرگانی هم جمعه آخر ماه مبارک رمضان را یادآور ندای الهی امام راحل در حمایت از مظلومین عالم مخصوصا ملت فلسطین دانست و از مردم شریف ایران خواست همچون گذشته با هوشیاری و بیداری در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 10

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 441496

  • بازديدکنندگان امروز : 1116

  • کل بازديدکنندگان : 868202

پیوندها