نسخه چاپي
1397/03/14 :: ٠٨:٣٢ 

برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در 900 شهر کشور/مسیرهای 10 گانه تهران

رئیس ستاد مرکزی قدس و انتفاضه با بیان این که امسال راهپیمایی روز قدس در 900 شهر کشور برگزار می شود گفت: بیش از 5 هزار و 300 عکاس و خبرنگار داخلی و خارجی راهپیمایی روز جهانی قدس در سراسر کشور را پوشش می دهند.

برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در 900 شهر کشور/مسیرهای 10 گانه تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، رمضان شریف در نشست خبری اعلام برنامه های راهپیمایی روز جهانی قدس که صبح امروز شنبه 12 خرداد در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد،با تشریح ویژگی های متفاوت روز جهانی قدس امسال نسبت به سالهای گذشته و آخرین تحولات منطقه و جهان اسلام گفت:امسال روز جهانی قدس با ویژگی های متفاوتی برگزار می شود که متاتر از تحولات و رویدادهای اخیر منطقه است.

امسال باشکوهترین راهپیمایی روز قدس را در منطقه و سرزمین مقدس فلسطین شاهد خواهیم بود

رمضان شریف شکست فتنه آمریکایی- صهیونیستی داعش را یکی از این تحولات مهم عنوان کرد و افزود: امسال شاهد نابودی و فروپاشی گروه تروریستی داعش بودیم و لذا حاشیه امنی که آنها به واسطه ایجاد و حمایت از داعش در منطقه به وجود آورده بودند، پایان داده شده و درگیری ها در جغرافیای جهان اسلام ، فروکش کرد و شرایط جدیدی را برای حمایت از آرمان فلسطین به وجود آورد.

وی افزود: ویژگی دوم، دست برتر جبهه مقاومت است که با ایمان، عزم و اراده منسجم و به واسطه پیروزی های به دست آمده در برابر فتنه خطرناک داعش توانست عمق نفوذ خود را در کشورهای اسلامی افزایش دهد و توانمندی خود را به اثبات برساند.

رمضان شریف در ادامه به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس اشاره کرد و افزود: ویژگی بعدی راهپیمایی روز قدس امسال، اقدامی است که آمریکا تحت عنوان 'معامله قرن' با انتقال سفارت خود با بیت المقدس کلید زد، هر چند همپیمانان آمریکا در نقاط مختلف دنیا حاضر نشدند در انتقال سفارت با آمریکا همراهی کنند اما سبب بیداری افکار عمومی شد و همه کسانی که دل به میانجی گری امثال آمریکا بسته بودند، به این نتیجه رسیدند که آمریکا حامی اصلی صهیونیسم است.

وی تاکید کرد: انتقال سفارت انگیزه مضاعفی را برای حمایت از قبله اول مسلمین به همراه خواهد داشت و روز قدس فرصت مناسبی برای عکس العمل امت اسلام نسبت به این اقدام خصمانه خواهد بود.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه به راهپیمایی های بازگشت در سرزمین های اشغالی و اهمیت آنها در هفته های منتهی به روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت:مردم فلسطین 10جمعه پی در پی راهپیمایی هایی را تحت عنوان راهپیمایی بازگشت برگزار کردند که بیش از 120 شهید و 2 هزار زخمی برجای گذاشت.

رمضان شریف تاکید کرد: این راهپیمایی ها، پیام مهم و معناداری برای اشغالگران دارد و نشان دهنده عزم و اراده راسخ نسل سوم و چهارم ملت فلسطین برای بازگشت به سرزمین مادری است.

وی در ادامه با بیان این که جبهه حامیان رژیم صهیونیستی و حامیان ملت فلسطین در اقصی نقاط جهان کاملا شفاف و علنی شده است گفت: امسال به واسطه راهپیمایی های بازگشت،باشکوهترین راهپیمایی روز قدس را در سرزمین مقدس فلسطین شاهد خواهیم بود و این روز با حضور شاداب و باطراوت مردم فلسطین به صورت انبوه تر و متراکم برگزار خواهد شد.

رمضان شریف با اشاره به این که آزادی فلسطین یک آرمان مقدس و وعده الهی است تاکید کرد: امسال باشکوهترین راهپیمایی روز قدس را در سرزمین مقدس فلسطین شاهد خواهیم بود

 5 هزار و 300 تصویربردار و خبرنگار راهپیمایی روز قدس در سراسر کشور را پوشش می دهند

وی در ادامه با بیان این که امسال در ایران چهلمین راهپیمایی روز قدس در 900 شهر کشور برگزار می شود گفت: بیش از 5 هزار و 300 عکاس و خبرنگار داخلی و خارجی راهپیمایی روز جهانی قدس را پوشش می دهند، که 160 نفر از عوامل رسانه های خارجی هستند.

رمضان شریف اضافه کرد: در تظاهرات امسال نیز، آدمکهای صهیونیستی و آمریکایی به عنوان نماد استکبار شیطانی و پوستر ، تراکت و کارتن‌پلاست و پلاکاردهایی علیه اقدام رذیلانه آنان در انتقال سفارت به قدس شریف ، به نمایش در خواهد آمد. در سراسر کشور و در تهران ( چهارراه ولی عصر عج ) پرچم های رژِم اشغالگر قدس به عنوان نفرت و انزجار مردمی از صهیونیست ها و  نماد شیطانی
به آتش کشیده خواهد شد .

وی گفت: بیش از 300 غرفه فرهنگی و اطلاع رسانی در کشور و 50 غرفه فرهنگی، نمایشگاهی و تبلیغاتی در تهران در حاشیه راهپیمایی برقرار خواهد شد. همچنین جمعیت هلال احمر ، اورژانس کشور و سازمان آتش نشانی با استقرار در تمامی مسیرهای راهپیمایی سراسر کشور به ارائه خدمات خواهند پرداخت .

رمضان شریف ادامه داد: بیش از 45 سخنران ملی برای ایراد سخنرانی و ارائه تحلیل پیرامون موضوع قدس به استان‌های کشور اعزام می شوند که به عنوان سخنرانان پیش از خطبه‌ها ی نماز جمعه سخنرانی خواهند داشت. همچنین نمایشگاه منتخب آثار گرافیکی هنرمندان متعهد با موضوع فلسطین و بیداری در اکثر فرهنگسراها ، خانه های فرهنگ و گالری های هنری آماده بازدید مردم عزیز خواهد بود .

وی در ادامه از برگزاری شب‌های شعر فلسطین با حضور شاعران متعهد در استان‌های مختلف کشور و با مشارکت ادارات کل ارشاد اسلامی و حوزه هنری خبر داد و گفت: جمعیت هلال‌احمر، امسال نیز ایستگاه‌های سلامت و استراحت سالمندان را برای آسایش هموطنان در طول مسیرهای راهپیمایی پیش بینی کرده است.

شعار محوری روز قدس امسال: پیروزی جبهه مقاومت، شکست فتنه آمریکایی ـ صهیونیستی، عزم ملت فلسطین برای بازگشت

وی در ادامه شعار محوری روز جهانی قدس سال 1397 را اعلام و خاطرنشان کرد: شعار محوری امسال تحت عنوان ' پیروزی جبهه مقاومت، شکست فتنه آمریکایی ـ صهیونیستی، عزم ملت فلسطین برای بازگشت' با در نظر گرفتن تحولات و رخدادهای اخیر در منطقه و سرزمین های اشغالی نامگذاری شده است.

 

مسیرهای 10 گانه روز جهانی قدس

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان مسیرهای 10 گانه روز جهانی قدس را به شرح زیر اعلام کرد.

مسير شماره 1 مسجد امام حسین (علیه‌السلام)، میدان امام حسین، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران
مسير شماره 2 مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی(قلعه‌مرغی)، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسير شماره 3 مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان ولی‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه‌ الشریف)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسير شماره 4 مسجد امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسير شماره 5 مسجد حضرت ابوالفضل (علیه‌السلام)، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسير شماره 6 مسجد حضرت مهدی(عجل‌الله تعالی فرجه‌ الشریف)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره 7 مسجدالجواد(علیه‌السلام)، میدان هفتم‌تیر، خیابان کریم‌خان، میدان ولی‌عصر (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف)، بلوار کشاورز، دانشگاه تهران

مسیر شماره 8 مسجد امام جعفر صادق(علیه‌السلام)، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره 9 مسجد حضرت امیر(علیه‌السلام)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره 10 مسجد جامع رسول اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم)، تهرانسر، بلوار شاهد، بلوار

تهرانسر، میدان کمال الملک، بزرگراه شهید لشگری، خیابان آزادی، خیابان انقلاب ، دانشگاه تهران

« ساعت شروع مراسم راهپیمایی 10:30 صبح می‌باشد.»»


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 441577

  • بازديدکنندگان امروز : 1246

  • کل بازديدکنندگان : 868332

پیوندها