نسخه چاپي
1397/03/09 :: ١٧:٠٠ 

قدس پایتخت ابدی فلسطین خواهد ماند

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس در سومین جلسه برنامه ریزی مراسم روز جهانی قدس سال 1397 گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری قدس شریف آزاد می شود و پایتخت ابدی فلسطین خواهد ماند

قدس پایتخت ابدی فلسطین خواهد ماند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، رمضان شریف رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس روز سه شنبه 8 خرداد، در سومین نشست ستاد برنامه ریزی مراسم روز جهانی قدس سال ۱۳۹۷ که با حضور مسئولین و نمایندگان سازمان ها و انجمن های مردمی فعال در حوزه فلسطین برگزار شد، اظهار داشت: روز جهانی قدس یادگار ماندگار و ارزشمند بنیانگذار جمهور اسلامی است که توانسته در 39 سال گذشته تاثیر زیادی در وحدت جهان اسلام،تغییر مناسبات سیاسی منطقه به نفع جبهه مقاومت و بیداری اسلامی داشته باشد.

وی اضافه کرد: این ابتکار امام(ره)برآمده از یک تفکر دینی، فقهی و مبتنی بر آموزه های اسلام است و تنها روز متعلق به قدس شریف است که توانسته هم موثر بوده و هم تداوم داشته باشد و آثار و برکات آن هر سال از سال قبل نمایان تر می شود.

وی با بیان این که نامگذاری های دیگری نیز در طول سال های گذشته توسط علمای اهل سنت و مبارزان فلسطینی در خصوص روز قدس صورت گرفته است خاطرنشان کرد: روز قدس به ماندگارترین روز در حوزه فلسطین تبدیل شده است و سید حسن نصرالله نیز تاکید کرد که امسال روز قدس متفاوت و پرشوری خواهیم داشت.

شریف ادامه داد: روز قدس امسال از چند منظر اهمینت فوق العاده ای دارد .

وی به پیروزی های جبهه مقاومت در جنگ با داعش  اشاره کرد و افزود: پیروزی هایی که در سوریه و عراق اتفاق افتاد و منجر به فروپاشی بساط خلافت خودخوانده داعش شد، افکار عمومی را برای مقابله با فتنه های صهیونیستی و حامیان آن بسیج کرد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود:آمریکا به خیال اینکه یک حاشیه امن در منطقه ایجاد کند، برنامه انتقال سفارت خود به بیت المقدس را بر خلاف قوانین بین المللی اجرا کرد. و تصور می کرد، سایر کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی نیز به تبعییت از آمریکا، سفارت های خود را به بیت المقدس انتقال دهند و اجماعی بر علیه ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین تشکیل شود. اما هیچ یک از کشورهای اروپایی و آسیایی این کار را نکردند و جز چند کشور آفریقایی کشورهای دیگر از این عمل استقبال نکردند.چرا که مخالف مصوبات سازمان ملل و قوانین بین المللی است.

وی در ادامه به حضور یکپارچه مردم فلسطین در راهپیمایی های بازگشت اشاره کرد و اظهار داشت: زنده بودن آرمان فلسطین امسال پررنگ تر از همیشه است، چرا که خود مردم کشورهای اشغالی، این پرچم را به دست گرفته اند و این مسیر جلودار هستند.

رمضان شریف اضافه کرد: راهپیمایی های بازگشت، توانست افکار عمومی کشورهای جهان را بر علیه آمریکا حساس کند و دولت های این کشورها را به عدم همراهی و همکاری با آمریکا وادار نماید.

وی در ادامه در خصوص شعار محوری روز قدس 97 گفت: شعار محوری روز جهانی قدس امسال معطوف به رخدادها و آخرین تحولات سرزمین های اشغالی و جهان اسلام است.

اعضاء جلسه در پایان پیشنهاداتی در خصوص شعار محوری و قطعنامه روز جهانی قدس مطرح کردند.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 441494

  • بازديدکنندگان امروز : 1104

  • کل بازديدکنندگان : 868190

پیوندها