نسخه چاپي
1397/03/07 :: ١٥:٥٧ 

راهبرد جدید استکبار برای جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه

احمد رضا روح الله زاد؛ دبير كميسيون سياسي و امور بين الملل جمعیت حمایت از ملت فلسطین گفت: معرفی ایران به جای اسرائیل به عنوان دشمن کشورهای منطقه، راهبرد جدید استکبار برای جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه است،

راهبرد جدید استکبار برای جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه

جمعیت حمایت از ملت فلسطین یکی از فعال ترین و گسترده ترین سازمان های مردم نهاد حامی ملت فلسطین و سرزمین های اشغالی توسط رژیم غاصب صهیونیستی در ایران است که با بسیاری از سازمان های مردمی در سایر نقاط جهان از جمله آمریکا، آفریقا، اروپا، استرالیا، آسیا و کشورهای خاوردور همکاری و تعامل دارد. این جمعیت دارای 2 اتحادیه بین المللی تحت عنوان ' اتحادیه بین المللی جوانان و نوجوانان مخالف اشغالگری' و ' اتحادیه بین المللی فعالان و سازمان های مردم نهاد حامی فلسطین' است و اعضای آن از بیش از 40 کشور جهان برای حمایت از آرمان فلسطین و دفاع از ملت مظلوم فلسطین در حوزه های مختلف فعالیت می کنند.

احمد رضا روح الله زاد؛ دبير كميسيون سياسي و امور بين الملل این جمعيت، معتقد است نظام های استکباری جهان، پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به چالش کشیده شدند و با مقاومت ها و شکل گیری تفکر جدیدی در منطقه روبرو شدند که منافع آنها را به خطر انداخت. بنابراین در 40 سال گذشته همواره با شیوه های مختلف تلاش کردند جمهوری اسلامی را که خاستگاه این تفکر و اندیشه ضد استکباری و ضد صهیونیسم در منطقه بود، مهار کنند و امروز پروژه معرفی ایران به جای رژیم غاصب اسرائیل به عنوان خطری برای منطقه و جهان را کلید زده و تلاش دارند تا ایران را دشمن و خطری برای کشورهای منطقه جلوه دهند.

 

در ادامه مشروح گفتگوی پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با احمدرضا روح الله زاد از نظرتان می گذرد.

 

  • انقلاب اسلامی، روح جدیدی در جریان های مقاومت دمید و تحرکات ضد اسرائیلی و ضد آمریکایی را در منطقه تقویت کرد

دبير كميسيون سياسي و امور بين الملل جمعيت دفاع از ملت فلسطين در خصوص تاثیر انقلاب اسلامی بر جبهه مقاومت و جریان های ضداستکباری اظهار داشت: جریان سلطه به رهبری صهیونیسم بین الملل که ترکیبی از مجموعه کشورهای سلطه گر غربی است و اسرائیل به عنوان یک پایگاه برای آن ها در منطقه خاورمیانه محسوب می شود،  تلاش داشت تا با ایجاد نوعی موقعیت تنش و ناامنی در منطقه خاورمیانه و به دست گرفتن مدیریت آن، به اهداف خود که سلطه گری و ایجاد پایگاهی مطمئن در منطقه بود، نزدیک شده و کنترل نظامی، سیاسی، امنیتی، و یه ویژه اقتصادی کشورهای منطقه را به دست گیرد.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران، درست، زمانی به پیروزی رسید که نوعی تسلیم و سازش در همه گروههای مبارز به وجود آمده بود و اغلب جریان ها و نیروهای مبارز فلسطین به سمت و سوی تسلیم سوق پیدا کرده و از مبارزه دلسرد شده بودند. اما پیروزی انقلاب در ایران، سبب شد، این فرایند موجود به چالش کشیده شده و به نفع جبهه مقاومت تغییر کند.

روح الله زاد اتوضیح داد: در واقع انقلاب اسلامی، روح جدیدی در طیف های گوناگون مردم منطقه دمید و تحرکات ضد اسرائیلی و ضد آمریکایی را افزاریش داد. به همین دلیل کشورهای استکباری و غربی تلاش کردند به هر نحو ممکن، این خاستگاه ضد صهیونیستی را محدود و مهار کنند.

وی خاطرنشان کرد: آنها چالش ها و بحران های مختلفی از جمله جنگ تحمیلی، تحریم های اقتصادی،  تروز رهبران و دانشمندان ایرانی و هزاران توطئه دیگر را بر علیه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب ملت ایران، ایجاد کردند و با همه توان و ظرفیت، جنگ روانی، اقتصادی، نظامی و حمله به ارزشها، دستاوردها و آرمانهای این انقلاب را در دستور کار قرار دادند. زیرا می دانستند که اگر بخواهند روند مبارزات و تفکرات ضد استکباری را در منطقه و جهان متوقف کنند، باید پیشانی و موتور این حرکت و خاستگاه این اندیشه و تفکر را هدف قرار داده و سرکوب کنند.

 

  • آزادی فلسطین یکی از مطالبات جدی و آرمانی جهان اسلام محسوب می شود

عضو جمعيت دفاع از ملت فلسطين با بیان این که از سالهای گذشته تاکنون آزادی فلسطین یکی از مطالبات جدی و آرمانی جهان عرب و مسلمانان منطقه محسوب می شد، اظهار داشت:جمهوری اسلامی پس از استقرار، این آرمان را پررنگ کرد و این موضوع را یکی از استراتژی های اصلی و قوانین و اصول خود قرار داد.

وی گفت: همین موضع گیری و رویکرد موجب شد تا به تدریج حوزه های نفوذ صهیونیسم و حامیان آن آرام آرام در منطقه متزلزل شود و حتی این تفکر انقلابی و ضداستکباری، توانست حوزه های نفوذی را در منطقه به وجود آورد و گفتمانی جدید شکل بگبرد. البته اصول و رویکردهای ما با مستکبرین جهانی و صهیونیسم بین الملل بسیار متفاوت است، زیرا تفکر ما تفکر فرهنگی و معنوی است. اما تفکرات آنها مادی و مبتنی بر تامین منافع خودشان است.

روح الله زاد ادامه داد: کشورهای استکباری در ادامه مخالفت ها و توطئه های خود، جنگ داعش را در منطقه ایجاد کردند و در این آتش دمیدند، تا بتوانند پروژه دوقطبی سازی شیعه و سنی و ایجاد تفرقه میان مسلمانان را دامن بزنند و از این طریق، گرایش و اقبالی را که مردم منطقه نسبت به ایران و گفتمان و تفکر انقلاب اسلامی پیدا کرده اند را، مخدوش نمایند. اما هوشمندی محور مقاومت و همراهی و علاقه ای که توده مردم به محور مقاومت داشتند، باعث پیروزی های مردم عراق و سوریه شد و برنامه های آنها به نتیجه نرسید و این اقدام نه تنها نتوانست ایران را از صحنه خارج کند، بلکه به گسترش نفوذ ایران در منطقه انجامید.

وی تصریح کرد: آنها با تقویت تکثرگرایی و تشدید کانون های بحران در سطح منطقه، وارد میدان شدند تا بتوانند به زعم خود، ضربه نهایی را به ایران بزنند و به همین دلیل از اختلاف و تنش های ایجاد شده در ایران و منطقه حمایت می کنند و انتساب موشک های یمنی به ایران را مطرح می کنند و برجام را زیر پا می گذارند و انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف را اجرایی می کنند و این همه کشتار را نادیده می گیرند و سکوت می کنند، از داعش و.حمله به سوریه دفاع می کنند و انواع تنش ها و ناآرامی ها را در منطقه ایجاد می کنند تا بتوانند در پوشش تشدید بحران در منطقه و بالا بردن هزینه های مقاومت، تفکر و جنبش ضدصهیونیسم و استکبار جهانی را که ایران امروز پرچمدار آن است، مهار و محدود کنند و جبهه مقاومت را به عقب نشینی وادار نمایند.

 

* معرفی ایران به جای اسرائیل به عنوان دشمن منطقه، راهبرد جدید استکبار است

وی با اشاره به اینک ه معرفی ایران به جای اسرائیل به عنوان دشمن منطقه، راهبرد جدید استکبار برای جلوگیری از نفوذ ایران است، اظهار داشت: آنها می خواهند، صورت مسئله فلسطین را کاملا پاک کنند تا ایران و کشورهای حامی مقاومت، بهانه ای برای حضور در سطح منطقه نداشته باشند و یک ائتلاف واحد توسط اسرائیل، آمریکا، عربستان و متحدانشان شکل دهند و به مقاصد نظامی و اقتصادی خود دست یابند.

دبير كميسيون سياسي و امور بين الملل جمعيت دفاع از ملت فلسطين اضافه کرد: بحث عادی سازی روابط و در حقیقت علنی سازی روابط با اسرائیل، نیز در همین راستا در دستور کار قرار گرفت و در سطح منطقه اینگونه القا شد که ایران برای کشورهای منطقه خطر است نه اسرائیل.

وی گفت: آنها این توهم را القا می کنند که اسرائیل و کشورهای عربی از ناحیه ایران در خطر هستند و برای مقابله با این خطر باید متحد شوند و این همان پروژه ای است که دنبال می شود. یعنی جایگزنی ایران به جای اسرائیل به عنوان خطر برای منطقه. توطئه ای که با هدف جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه و سرپوش نهادن بر جنایات رژیم صهیونیستی و عربستان کلید خورده و دنبال می شود.

روح الله زاد یادآور شد: اما آنها این حقیقت را نمی دانند که گذشته اسلام و جبهه مقاومت، آموزه های کربلا و آینده آن دولت امام زمان(عج) است و دراین میان، از این گذشته تا آن آینده، راهبردی جز مقاومت، جهاد و شهادت، نیست و این تفکر و راهبرد، جریانی شکست ناپذیر است که از هیچ قدرتی هراس ندارد .

این همان راهبردی است که بر اساس آن، حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی فرمودند: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات اخیر خود بر آن تاکید کرده و فرمودند: فلسطین آزاد خواهد شد. اکنون نسل چهارم مقاومت که با فرهنگ شهادت عجین شده اند، وارد صحنه مبارزات شده و راهبرد آنها جهاد و شهادت است و از هیچ چیز هراس ندارند.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 21

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 439959

  • بازديدکنندگان امروز : 357

  • کل بازديدکنندگان : 865279

پیوندها