نسخه چاپي
1397/03/07 :: ١٠:٢٢ 

طرح جدید آمریکا علیه ایران، مجموعه‌‎ای از آرزوهای واهی است

«آنچه توسط پمپئو اعلام شد، چنگ زدن به مجموعه ای از آرزوهای واهی برای تغییر حکومت ایران بود که در پوششی از اظهارنظرهای ضعیف ظاهر شد.»

طرح جدید آمریکا علیه ایران، مجموعه‌‎ای از آرزوهای واهی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورایهماهنگی تبلیغات اسلامی، اندیشکده بروکینگز با انتشار یادداشتی به طرح دوم آمریکا برای مقابله با ایران که توسط "مایک پمپئو" اعلام شده بود واکنش نشان داد.

 این اندیشکده مطرح آمریکایی ضمن بیان اینکه "طرح دوم دولت ترامپ عله ایران، اصلا طرح نیست" به انتقاد از سخنان وزیر خارجه ایالات متحده پرداخته است.

 بروکینگز نوشت: تردید، خاتمه یافته است. دو هفته پس از آنکه "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا، توافق هسته ای 2015 با ایران را نقض کرده و به یک سری سوالات درباره "طرح دوم" دولت آمریکا دامن زد، "مایک پمپئو" وزیر خارجه، راهبرد جدید آمریکا برای مقابله با چالش های ایجاد شده توسط جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد.

 در ادامه این نوشتار می خوانیم: این استراتژی فقط یک مشکل دارد و آن هم اینکه اصلا استراتژی نیست و نمی توان از آن به عنوان یک راهبرد جدید یاد کرد.

 بروکینگز افزود: آنچه توسط پمپئو اعلام شد، چنگ زدن به مجموعه ای از آرزوهای واهی برای تغییر حکومت ایران بود که در پوششی از اظهارنظرهای ضعیف ظاهر شد.

 گفتنی است، مواضع پمپئو پیشتر هم مورد انتقاد شخصیت های سیاسی و رسانه های جهان قرار گرفته بود.

 از جمله، وزیر خارجه فرانسه گه با اظهارات ضد ایرانی همتای آمریکایی خود مخالفت کرده و درباره پیامدهای چنین رویکردی هشدار داد.

 "ژان ایو لودریان" نیروهای انقلابی و مخالف سلطه غرب در ایران را "تندرو" لقب داده و از تقویت آنان در اثر سیاست های خصمانه ترامپ، ابراز نگرانی کرده است.

 به نوشته رویترز، وی گفته، تصمیم آمریکا برای خروج از توافق هسته ای ایران و اجرای راهبردی سخت گیرانه علیه این کشور، تندروها را در تهران تقویت خواهد کرد و تمامی منطقه را به خطر می اندازد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 16

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 368384

  • بازديدکنندگان امروز : 1687

  • کل بازديدکنندگان : 750871

پیوندها