نسخه چاپي
1397/03/02 :: ١٤:١٤ 
رمضان شریف:

روز قدس روز پیوند جهان اسلام است

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با بیان اینکه روز قدس یک فرصت استثنایی و نشان دهنده پیوند با جهان اسلام، اهل سنت و مدافعان فلسطین در سراسر جهان است، تاکید کرد: احساس برتری و القای قدرتمند بودن اسرائیل و آمریکا در منطقه یک بازی رسانه ای و عملیات روانی است.

روز قدس روز پیوند جهان اسلام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، رمضان شریف در جلسه ستاد انتفاضه و قدس که صبح امروز - سه شنبه اول خرداد- برگزار شد، با اشاره به مخاطرات و چالش های انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و موج اعتراضات در فلسطین و کشورهای مختلف گفت: شرایط روز قدس امسال شرایط حساس و ویژه ای است.


رئیس ستاد انتفاضه و قدس با بیان این که این تجمعات و اعتراضات میدانی، روز قدس را تحت تاثیر قرار داده اظهار داشت:درگیری های اخیر در سرزمین های اشغالی حدود 70 کشته و بیش از 2 هزار زخمی برجای گذاشت و در کنار صدور بیانه های محکومیت و واکنش های بین المللی، افکار عمومی جهان را حساس کرده و شرایط متفاوتی را در آستانه روز جهانی قدس بر علیه رژیم صیونیستی و متحدان آنها در منطقه و جهان به وجود آورده است.


رمضان شریف اضافه کرد:این حساسیت افکار عمومی و فضای به وجود آمده به نفع جریان مقاومت و موجب انگیزش عمومی مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس خواهد بود.


وی با اشاره به اینکه روز قدس یک روز اعتقادی و اخلاقی است گفت: احساس برتری و القای قدرتمند بودن اسرائیل و آمریکا و متحدان آنها در منطقه یک احساس رسانه ای و عملیات روانی است که کاملا بی اساس و دروغین و نمایشی است و در حقیقت آنها امروز از هر زمان دیگری ضعیف تر هستند و از جبهه مقاومت و قدرت و نفوذ منطقه ای آن وحشت دارند.


رئیس ستاد انتفاضه و قدس اضافه کرد: امروز نسل چهارم مقاومت در فلسطین و سرزمین های اشغالی به کابوس رژیم صهیونیستی و متحدان آنها تبدیل شده است.


رمضان شریف خاطرنشان کرد: انگیزه و احساس مقاومت در میان جوانان فلسطینی با رویکرد ایمانی و اعتقادی در هیچ زمانی مانند امروز پررنگ نبوده است و جوانان نسل چهارم، امروز فارغ از گرایشات ناسیونالیستی و عربی و با اعتقاد و ایمان قلبی وارد عرصه مبارزه شده اند.

وی افزود: کشورهای استکباری و اسرائیل که در چند سال گذشته با ایجاد داعش و تقویت آن، حاشیه امنی برای خود به وجود آورده بودند، با موجی از نفرت مردم منطقه و ملت سوریه و عراق و سایر کشورهای درگیر جنگ مواجه شده و جایگاه و نفوذ خود را از دست داده اند.

شریف با اشاره به این که داشته های معنوی ما با دارایی های آنان قابل مقایسه نیست بیان داشت: آنها در طول سالهای متمادی از همه ظرفیت ها و توان خود و دست نشانده های خود استفاده کردند و کشورهای عربستان، اسرائیل و آمریکا هزینه های گزافی پرداخت کردند، اما با یاری خداوند یک موج تنفر و انزجار از رژیم غاصب اسرائیل در منطقه ایجاد شده و این یک بستر اجتماعی عظیم است که فارغ از هر گونه گرایش سیاسی و مذهبی در منطقه شکل کرفته است.

وی در ادامه به جایگاه ایران در میان مردم منطقه و جهان اشاره کرد و افزود: قدرت و نفوذ ایران درمنطقه به عنوان مدافع ملت های مظلوم و پرچمدار مبارزه با تروریسم افزایش داشته و حضور ایران در قلب مردم سوریه و عراق است و هیچ کس نمی تواند جمهوری اسلامی را از سوریه بیرون براند.


رمضان شریف ادامه داد: پایگاه جمهوری اسلامی، پایگاه نظامی و مادی نیست، بلکه در اعتقادات، بینش و تفکرات مردم و در میان نخبگان و اندیشمندان نفوذ کرده است.


وی اظهار داشت: روز قدس، برای ما یک فرصت استثنایی و نشان دهنده پیوند با جهان اسلام، اهل سنت و مدافعان فلسطین در سراسر جهان است.


وی با اشاره به عهدشکنی آمریکا در مسئله برجام گفت: آمریکا ناقض معاهدات و قطعنامه های بین المللی است و روز قدس امسال می تواند یک فرصت جهت دفاع از منافع ملی و اعتراض به این عهدشکنی ها و نقض حقوق بین المللی باشد.


وی در پایان تاکید کرد: دفاع از قدس و ملت فلسطین یک موضوع اعتقادی، مذهبی و در راستای منافع ملی است.جلسه ستاد مرکزی انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پیش از ظهر روز سه شنبه اول خرداد در سالن همایش های دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 441558

  • بازديدکنندگان امروز : 1210

  • کل بازديدکنندگان : 868296

پیوندها