نسخه چاپي
1397/02/27 :: ١٧:٢٦ 
صلاح الزواوی در نشست خبری؛

اسرائیل نقاط قوت جهان اسلام را هدف قرار داده است/ ما از یک وجب خاک فلسطین چشم‌پوشی نمی‌کنیم

باشگاه خبرنگاران جوان:الزواوی گفت: اسرائیل نقاط قوت جهان اسلام را هدف قرار داده و آمریکا اجرا کننده سیاست‌های تل‌آویو است.

 اسرائیل نقاط قوت جهان اسلام را هدف قرار داده است/ ما از یک وجب خاک فلسطین چشم‌پوشی نمی‌کنیم


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ صلاح الزواوی سفیر فلسطین در تهران در نشست خبری که امروز چهارشنبه 26 اردیبهشت در محل سفارت فلسطین برگزار شد، اظهار کرد: ما در یک شرایط سخت و بغرنجی قرار داریم، اما از نتیجه کار مطمئن هستم، چرا که وقتی کودک بودم با خانواده خود از سرزمین فلسطین فرار کردم و به دنبال پناهگاهی بودم و تا به امروز نسبت به فلسطین احساس دلبستگی دارم. زمانی یکی از بزرگان اسرائیل گفت بزرگان می‌میرند و کودکان فراموش می‌کنند، اما تاریخ نشان داد این حرف یک دروغ بزرگ است و امروز تمام جوانان برای آزادی فلسطین می‌جنگند.

سفیر فلسطین در تهران بیان کرد: بیت‌المقدس برای فلسطین است و وسعت آن به اندازه یک سرزمین است. فلسطین وطن من است و از یک وجب خاک آن چشم‌پوشی نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: فلسطین فقط به معنای یک سرزمین برای سکنی نیست، بلکه معنای مذهبی، ملی و قومی دارد. مذهبی است، زیرا بسیاری از اصحاب پیامبر در فلسطین خاک شدند و پیامبر اسلام (ص) از خاک این سرزمین به معراج رفته است. مسئله ملی است، زیرا این سرزمین برای مردم فلسطین است و در عین حال قومی است، چرا که مربوط به اعراب است. سرزمین فلسطین جایی است که در آن حضرت مهدی (عج) نماز خواهد خواند.

الزواوی گفت: ما از یک وجب خاک فلسطین چشم‌پوشی نمی‌کنیم، به طوری که در این چند روز 160 شهید و 12 هزار زخمی را تقدیم کرده‌ایم. این قهرمانان با قلبی پر از ایمان برای وطن خود جنگیده‌اند، به طوری که مطلع شدیم فرزند برادر عزیزم اسماعیل هنیه نیز دچار آسیب شده و در کما بسر می‌برد؛ با این جانفشانی‌ها فلسطینی‌ای نیست که یک اسیر و یا معلول نداشته باشد.

سفیر فلسطین تأکید کرد: من به عنوان سفیر فلسطین و بنیانگذار مبارزات مسلحانه به شما قول می‌دهم هرگز از خاک فلسطین چشم‌پوشی نخواهیم کرد. شما شاید بگویید ما پیمان اسلو را امضاء کرده‌اید، اما با امضای آن بخشی از خاک خود را بدست آورده‌اید، با این وجود این بدعهدی آمریکا و اسرائیل بود که موجب شد کشور مستقل فلسطین تسلیم نشود.

الزواوی افزود: فلسطین از آن ماست و از آن مسیحیان و مسلمانان است. ما منکر نیستیم که باید در نوک پیکان نبرد با اسرائیل باشیم، اما آزادی فلسطین نیازمند همراهی برادران مسلمان است.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس کشورهای اسلامی با موضوع انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس، تصریح کرد: در این کنفرانس هر کشور اسلامی‌ باید بگوید چه کاری را می‌خواهد انجام دهد، زیرا راهپیمایی و بیانیه کافی نیست، آنهایی که پول دارند پول بدهند، آنهایی که جنگجو دارند جنگجو بفرستند و تبلیغ کنند.

سفیر فلسطین خاطرنشان کرد: آزادی فلسطین با عادی‌سازی روابط با اسرائیل محقق نمی‌شود و سخنرانی صرف دردی را دوا نمی‌کند. دشمن فلسطین اگر احساس کند که مسلمانان یک امت واحد هستند، خیلی از کارها را تکرار نمی‌کنند.

وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) که در آن جهاد را دری از درهای بهشت توصیف کرده بود، اضافه کرد: الان جهاد در کجای جهان اسلام است، اگر هر مملکتی از کشورهای اسلامی چند جنگجو به فلسطین بفرستند، آن وقت اسرائیل می‌فهمد در برابر چه کسانی است. مسئله نبرد مسلمانان با یهود مسئله‌ای است که در احادیث پیامبر (ص) هم به آن اشاره شده است.

الزواوی اشاره کرد: یهودیان قهرمان و جنگجو نیستند و بزدل هستند، اما متأسفانه از شرایط جهان عرب و اسلام سود می‌برند و نبرد میان کشورهای اسلامی موجب بهره‌برداری آنها از این اختلاف‌نظرها شده است، به طوری که اسرائیل امروزه آسوده است.

وی تصریح کرد: اگر 10 کشور اثرگذار جهان اسلام اجماع کنند مشکلات مسلمانان برطرف می‌شود و حتما می‌توانند کاری را برای برادران دینی خود انجام دهند. این اختلافات موجود فقط به اسرائیل خدمت می‌کند، اگر مراجع دینی در مصر، قم، نجف و حرمین شریفین باهم به اجماع برسند، مطمئنا به نتایج خوبی دست پیدا می‌کنیم.

سفیر فلسطین ادامه داد: ترامپ یک دیوانه زنجیری است و نزد صهیونیست‌ها بزرگ شده. او نه تنها تاجر موفقی نیست، بلکه یکبار باعث ورشکستگی شرکت پدر خود نیز شده است. این فرد به واسطه پول صهیونیست‌ها خود را به آنها فروخته و کاری را که هیچ‌کس نمی‌توانست انجام بدهد انجام داد و سفارت آمریکا را منتقل کرد.

وی تأکید کرد: انتقال سفارت به یک سرزمین موجب پایتختی آن نمی‌شود و ترامپ نمی‌تواند پایتخت کشوری دیگر را تقدیم کند، شاید واشنگتن یا شیکاگو پایتخت اسرائیل باشد، اما بیت‌المقدس برای فلسطین است.

صلاح الزواوی افزود: ما از کشورهای عربی و اسلامی که موضع‌گیری درستی را در برابر این اقدام آمریکا داشتند تشکر می‌کنیم و از جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیش قراول مبارزه با صهیونیسم قدردانی می‌کنیم، زیرا زمانی حضرت امام خمینی (ره) گفتند ایران به استقلال نمی‌رسد مگر فلسطین آزاد شود. حضرت امام به ما جمهوری را هدیه دادند و ما در یک جبهه خواهیم ایستاد و اسرائیل را نابود می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در این مورد که آیا انتقال سفارت فلسطین در چارچوب توافق قرن بوده است یا خیر، گفت: وقتی به وضعیت کنونی جهان اسلام نگاه کنیم، درک می‌کنیم که دشمن فلسطین از مسائل موجود در بین مسلمانان برای پیشبرد طرح خود استفاده کرد و بخشی از فلسطین تاریخی را به اشغال درآورد.

سفیر فلسطین در تهران افزود: طرح اسرائیل فقط نظامی نیست و وارد مرحله جدیدی شده است، این مرحله با ایجاد تناقض و اختلاف‌افکنی همراه است.

وی گفت: اسرائیل به دنبال مورد هدف قرار دادن نقاط قوت جهان اسلام است. به عنوان مثال جنگ سوریه نمایانگر چنین اتفاقی است. سوریه به مقاومت کمک می‌کرد آنها تصمیم گرفتند که این کشور را بمباران کنند. لیبی را به یک کشور جنگ‌زده تبدیل کردند، چرا که با نفت خوبی که داشت به جنبش مقاومت کمک مالی می‌کرد. وضعیت عراق که امروز آن را مشاهده می‌کنیم نشانگر این است که بغداد دارای ارتشی قوی بود و تصمیم گرفتند آن را تضعیف کنند. وضعیت مردم افغانستان و یمن نیز به همین گونه است.

صلاح الزواوی تأکید کرد: وقتی ما تمام مسائل را کنار هم می‌گذاریم می‌فهمیم چرا به اینجا رسیده‌ایم و ضربه به لبنان نیز در همین راستاست تا با ایجاد تناقضات زیاد به اهداف خود برسند.

سفیر فلسطین در تهران در پایان تأکید کرد: سیاست منطقه یک سیاست اسرائیلی است که آمریکا آن را اجرا می‌کند. ما امروز با کشورهایی روبرو هستیم که با دولتی که سفارت اسرائیل را بسته است و به جای آن سفارت فلسطین را جایگزین کرده است، به چشم دشمن نگاه می‌کند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 446402

  • بازديدکنندگان امروز : 52

  • کل بازديدکنندگان : 875927

پیوندها