نسخه چاپي
1397/02/08 :: ١٤:٣٨ 
آیت الله جنتی در همایش مشهد

در چهل سال گذشته جمهوری اسلامی توانست در مقابل همه فشارها ایستادگی کند

 در چهل سال گذشته جمهوری اسلامی توانست در مقابل همه فشارها ایستادگی کند

آیت الله جنتی با بیان این که نباید دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی را دست کم گرفت، خاطرنشان کرد:در چهل سال گذشته با همه فشارها جمهوری اسلامی ایران توانست روی پای خود بایستد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، آیت‌الله احمد جنتی روز پنجشنبه 6 اردیبهشت در همایش سراسری رؤسا و سرپرستان دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مشهد مقدس با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد: چیزی که در حال حاضر مهم است این است که خودمان بدانیم در این ۴۰ سال چه کردیم و اکنون کچا هستیم.

* در چهل سال گذشته با همه فشارها جمهوری اسلامی ایران توانست روی پای خود بایستد

وی با بیان اینکه ما منکر مشکلات اقتصادی مردم نیستیم اضافه کرد: بیان این دستاوردها به معنی نداشتن مشکلات نیست و بلکه به این معناست که باید تلاش کنیم به آنجا که شایسته نظام و جمهوری اسلامی است برسیم.

آیت الله جنتی متذکر شد: نباید دستاوردهای این ۴۰ سال را دست کم گرفت و باید برای مردم بازگو شود که این دستاوردها با چه مشکلات و ایستادگی هایی به دست آمده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در ادامه خاطرنشان کرد: ما هشت سال جنگ را پشت سر گذاشتیم، جنگی که در آن بسیاری از زیرساخت‌های ما از بین رفت و سپس با تحریم‌های بی رحمانه روبرو شدیم.

آیت الله جنتی تصریح کرد: در این چهل سال با همه این فشارها جمهوری اسلامی ایران توانست روی پای خود بایستد و این ایستادگی در دنیا بی‌سابقه است.

وی یادآور شد: ما با دست خالی در مقابل دشمن ایستادیم آن‌هم دشمنی که دستش پر بود و توانستیم در مقابل همه فشارها ایستادگی کنیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، پیروزی در جنگ را مدیون رهبری امام راحل دانست و افزود: اگر تکیه به خدا نبود ما به این موفقیت دست نمی‌یافتیم.

* بهترین خدمات خالصانه و مخلصانه را سپاه و بسیج عرضه کرده اند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به سالگرد تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز اشاره و بیان کرد: بهترین خدمات خالصانه و مخلصانه را سپاه و بسیج عرضه کرده اند. سپاهیان به فکر درجه، پست و مقام نیستند و الگوی برتر آنها نیز سردار سلیمانی است که این همه کار کرد و زحمت کشید اما خود را مطرح نکرده است.

وی ادامه داد: اگر سپاه نبود، داعش عراق و سوریه را گرفته و از حکومت اسلامی حکومت داعشی باقی می‌ماند سپس به ایران می‌امدند و همان بلاها را بر سر ما می‌آوردند. اما سپاه به پشتوانه این مردم توانست با قدرت جلوی دشمنان بایستد که باید قدر این مردم را هم دانست.

* دشمن می‌داند که اگر بخواهد ایران را از بین ببرد باید ولایت فقیه را از ما بگیرد

رئیس مجلس خبرگان با بیان اینکه مردم مشکلات بسیاری دارند که باید به آنها رسیدگی شود، اظهار کرد: دشمن از طریق مشکلات مردم می‌خواهد ولایت فقیه را از بین ببرد.

جنتی افزود: باید قدر حضور رهبری و هدایت ایشان را در جامعه درک کنیم و دشمن می‌داند که اگر بخواهد ایران را از بین ببرد باید ولایت فقیه را از ما بگیرد.

وی اضافه کرد: دشمن بیشتر از ما می‌داند این رهبر است که در مقابل حیله‌ها و هجمه‌های آنها ایستاده و کشور را اینگونه قدرتمند نگه‌داشته و از آسیب های مختلف حفظ کرده است.

* مقام معظم رهبری چند سال است که بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند

رئیس مجلس خبرگان بیان کرد:مقام معظم رهبری چند سال است که بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند اما هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده‌ایم.

وی افزود: امسال هم مقام معظم رهبری بحث تولید ملی و اشتغال را مطرح کردند که توجه به این موضوع نشان از هوشیاری ایشان به مشکلات و راهنمایی برای عبور از این بحران دارد.

آیت الله جنتی با اشاره به اینکه با جلوگیری از قاچاق می‌توان کمک بسیاری به تولید ملی و اشتغال در کشور کرد، گفت: وقتی جلوی قاچاق گرفته شود، سرمایه‌گذارها سرمایه‌شان را به جای بانک‌های خارجی در دایره تولید داخلی سرمایه‌گذاری می‌کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تشکر از سخنگوی دولت در بیان دستاوردهای چهل ساله انقلاب در گردهمایی رؤسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: مسئولان شورای هماهنگی می‌ توانند تقاضاهای خود را به دولت منعکس کنند تا از استانداران بخواهد همکاری لازم را با آنها را انجام دهند.

آیت الله جنتی اظهار داشت: باید به فکر ایمان مردم باشیم و آنها را به عبادت، بندگی، خداپرستی، دوری از گناه، رباخواری، رشوه خواری و رشوه دهی تشویق کنیم. وظیفه اصلی ما به عنوان روحانیت حفظ دین مردم است. نباید از دین مردم غافل شویم. باید خانواده، دوستان و دیگران را امر به معروف و نهی از منکر کنیم و جلو منکرات را بگیریم که اگر دین درست نشد دنیا هم خراب می ‌شود.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 513504

  • بازديدکنندگان امروز : 150

  • کل بازديدکنندگان : 1043456

پیوندها