نسخه چاپي
1397/02/08 :: ١٤:١٦ 

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی امنای انقلاب اسلامی است

معاون رئیس جمهور با بیان این که نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مرکز و استانها از امنای نظام جمهوری اسلامی و انقلاب هستند، تصریح کرد: ما باید عظمت و دستاوردهای جمهوری اسلامی را فراتر از مسائل سیاسی و اجتماعی بیان کنیم.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی امنای انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، محمدرضا نوبخت در همایش رؤسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مشهد اظهار داشت: در دورانی که شرق و غرب، کمونیسم و لیبرالیسم را به عنوان آخرین راه معرفی می‌کردند، انقلاب اسلامی با الهام از منشور قرآنی اندیشه متفاوتی ارائه داد.

وی افزود: تفکر اسلامی تفکر و اندیشه‌ای بود که توانست کاپیتالیسم را کنار بزند و همین موضوع باعث شد ابرقدرت‌های شرق و غرب تلاش کردند تا در جنگ سرد خود، اصلیت و هویت اسلام را مخدوش کنند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: آنها با ایجاد داعش تلاش کردند، اسلام را نزد جهانیان مخدوش و مردم دنیا را از اسلام فراری دهند.

وی ایستادگی در مقابل استکبار جهانی را بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی خواند و تصریح کرد: ما برای ایستادگی در مقابل استکبار، رجایی‌ها و باهنرها دادیم، بهشتی و ۷۲ تن دادیم و تاریخ این ایستادگی را دستاورد بزرگی می‌داند اما توقع ما بیشتر از این است.

نوبخت با بیان این که از علاقه ما به انقلاب اسلامی کاسته نشده بلکه به آن افزوده شده است، ادامه داد: در حالی 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار این نظام می‌گذرد که ما آن را بزرگ می‌داریم و برای ما بسیار عزیز است.

وی افزود: دشمنان جنگ را در کشور ایران تجربه کردند و به جایی نرسیدند آنها می‌خواهند سرمنشاء جمهوری اسلامی که همان اسلام است را گردن بزنند اما ما مفتخریم که جمهوری اسلامی هستیم.

معاون رئیس جمهور افزود: ترامپ بارها اظهار کرده است که امریکا داعش را ایجاد کرد. داعش برای کشتن نیست بلکه برای منفورکردن چهره اسلام در جهان است. استقلال و آزادی ما از چه چیزی ناشی می‌شود؟ چرا امام حاضر نبود کلمه دموکراسی را بپذیرد این استقلال و آزادی از جمهوری اسلامی ناشی می‌شود و به همین جهت اسلام را هدف قرار داده‌اند.

نوبخت با بیان اینکه ما از نظر سیاسی و اجتماعی در جهان ماندگار شدیم و به غایت موفق‌تر از گذشته بودیم ادامه داد: بیاییم امروز از نظر جهانی خود را با 40 سال پیش مقایسه کنیم. می‌خواستند از نظر سیاسی در جغرافیا نباشیم اما امروز می‌بینیم که اهداف آنها محقق نشده است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران باوجود تمام مشکلات توانسته بهداشت را در جامعه گسترش دهد، افزود: از نظر ثبات و بهداشت جزء معدود کشورهایی هستیم که به این شاخص‌ها دست یافته‌ایم.

وی همچنین به مقایسه آمار مرگ و میر نوزادان و مادران پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: مرگ و میر نوزادان زیر یک‌سال از ۱۱۱هزار در سال به ۱۳ نوزاد رسیده و آمار مرگ‌ومیر کودکان زیر پنج سال هم از ۱۷۴هزار مورد در سال، به ۱۴ مورد رسیده است.

نوبخت گفت: جمهوری اسلامی از نظر شاخص‌های توسعه انسانی توانسته خود را در میان کشورهای برتر قرار دهد.

وی افزود: نسبت بیمه‌شدگان اصلی به جمعیت شاغل از ۲۸درصد در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به ۷۱درصد رسیده و اکنون ۹۸ و یک دهم جمعیت کل کشور تحت پوشش بیمه هستند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: با اینکه درآمدهای ما از نفت به نصف رسید، به این دستاوردها رسیده‌ایم و اینها همه از ره‌آوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: براساس گزارش نظام بانکی، توزیع درآمدها در ایران به مراتب از آمریکا، روسیه و چین بهتر است.

نوبخت با اشاره به تحصیل چهار میلیون دانشجو در دانشگاه‌های کشور، گفت: بیان این موفقیت‌های نظام وظیفه ما است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مرکز و استانها از امنای نظام جمهوری اسلامی و انقلاب هستند، تصریح کرد: ما باید عظمت و دستاوردهای جمهوری اسلامی را فراتر از مسائل سیاسی و اجتماعی بیان کنیم.

 

 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 10

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 513521

  • بازديدکنندگان امروز : 169

  • کل بازديدکنندگان : 1043475

پیوندها