نسخه چاپي
1397/06/10 :: ١٢:٥١ 

آغاز رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص)

رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز (شنبه ۱۰ شهریور) در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه از برگزاری رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهان محمد رسول الله(ص) ۲ خبر داد و گفت: این رزمایش در دو مرحله از روز گذشته (۹شهریور ) آغاز و مرحله اول آن تا ۲۹ شهریور ماه ادامه خواهد یافت. وی افزود: مرحله دوم این رزمایش همزمان با هفته دفاع مقدس با تجمع ۱۰۰ هزار نفری بسیجیان در تهران دنبال می‌شود.

آغاز رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله(ص)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سردار غیب پرور امید بخشی به مردم، مایوس ساختن دشمن و اعلام حمایت بسیج به منظور مشارکت در رفع مشکلات کشور را از اهداف برگزاری این رزمایش عنوان و خاطرنشان کرد: اعزام همزمان ۷ هزار و ۱۴ گروه جهادی به استعداد ۱۵۰ هزار نفر که از روز گذشته در سراسر کشور آغاز شده و نیز رزمایش همزمان هزار گردان بیت المقدس از بخش های اصلی این رزمایش میباشد.

 وی خاطرنشان کرد: رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص) ۲ با شعار 'وحدت و پیشرفت' برگزار می‌شود.

 سردار غیب پرور  ادامه داد: ۳۸ سال از دوران دفاع مقدس گذشت و امسال هفته دفاع مقدس را در چهلمین سال  پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می کنیم.

وی افزود: این انقلاب یک روز را بدون دشمنی مستکبران سپری نکرده است و در مقابل هر گونه خطوط باطل یک' نه' محکم گفته و پای آن ایستاده  است .

رئیس سازمان بسیج مستضعفین  گفت: بعد از ۲۹ شهریور یک‌ توقف چهار روزه ای  به مناسبت تاسوعا و عاشورا و‌ رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح  خواهیم داشت و در یکی از روزهای هفته دفاع مقدس اجتماع بزرگ سازماندهی شده ۷۰۰ هزار نیروی بسیجی را در مراکز بزرگ شهرها خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه اوج این تجمعات در تهران خواهد بود خاطر نشان کرد: این  تجمعات صدهزار نفری از بسیجیان سازمان یافته است و یک بارقه امید و نقطه قوت برای نظام خواهد بود و شعار این رزمایش وحدت و پیشرفت است و بگوییم  زمانی که پای  تهدیدات از سوی بیگانگان و دشمنان صرف نظر از نگاه سیاسی باشد  همه ید واحد و پشت سر رهبری  معظم انقلاب از انقلاب   دفاع می‌کنیم.

سردار غیب پرور با تاکید بر اینکه  «بسیج »  یک دنیای پر از ظرفیت است و برای برون رفت از مشکلات برنامه های زیادی دارد ،یادآور شد:  ما در بخش صنعت و کشاورزی و مهندسی عمران و پزشکی دارای ظرفیت های زیادی هستیم .در حال حاضر  ۹۰ هزار واحد صنعتی در کشور داریم و امسال هم با وزارت صنعت درخصوص ۳۱ هزارو پانصد واحد صنعتی تفاهم نامه ای نوشته  و ظرفیت بسیج پای کار آمده و امیدواریم که مسیر هموارتر شده  و ظرفیت بسیج باور شود. 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با اشاره به مهمترین اقدامات بسیج در جنگ اقتصادی ، اظهار کرد: از حدود ۳ هفته پیس  همکاران ما در موضوع مقابله با محتکران به میدان آمدند و تاکنون  ۱۱۷۱ میلیارد تومان حجم کالاهای کشف شده در انبارها احتکار شده بود که بیشتر این کالاها مربوط به آهن آلات ،مواد خوراکی و لوازم خانگی  بوده است‌.

سردار غیب پرور با بیان اینکه  وسایل و لوزام احتکار شده باید در بازار و در اختیار مردم قرار گیرد افزود:می توان با تدبیر مسئولین این کالاها رو در بازار عرضه و در اختیار مردم قرار داد.

وی با بیان اینکه از ۳ منبع گروه های جهادی را هدایت می کنیم، افزود: کمیته امداد، خیرین و سپاه و بسیج  برای رفع محرومیت در کشور اقدامات خوبی صورت می دهند.ما بعنوان یک دستگاه انقلابی دعوت به همکاری می کنیم که می شود اقدامات را خیلی زود و ارزان انجام داد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عملکرد رژیم جعلی صهیونیستی نسبت به انقلاب اسلامی و‌مردم مظلوم‌ منطقه کاملا روشن است ، آنها کودک کش هستند ، ما کمر بسته‌ایم که این رژیم را نابود کنیم. اسناد جنایات رژیم صهیونیستی را همه می‌دانند و به آن اذعان دارند.

وی با تاکید بر اینکه  در رسیدن به اهدافمان کوتاه نمی آییم ، خاطر نشان کرد:  شهدای ما گواه روشنی برای حرفهایمان هستند. مردم ما و منطقه و حتی  دشمنان خود  می‌دانند که تهدید اصلی کیست و کجاست، اما امروز عملیات روانی سلاح برنده ای است که دشمنان ما از آن غافل نبوده اند .

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره طرح های بسیج تصریح کرد: ما طرح های ائتلای بسیج را آغاز کرده  و یکی از آن طرح ها راه اندازی گشت‌های محله محور بسیج است  که هشت ماه است این طرح راه‌اندازی شده و این گشت ها   ایست‌های بازرسی ما را پوشش می‌دهد. 

وی ادامه داد: ما ایست و  بازرسی را به طور کامل  تعطیل نکرده ایم ، اما معتقدیم که تاثیر گشت‌های محله محور بیشتر از ایست های بازرسی است و  گشت‌های محله محور بسیج «شبکه بزرگ رضویون» نامگذاری شده است.

سردار غیب پرور با اشاره به ماموریت های  یگان فاتحین بسیج نیز گفت: این یگان ،  بسیجیان داوطلب و شهادت طلب و نخبگانی  هستند که با نیروهای دیگر متفاوت بوده  و برای مقابله با  تهدیدات سخت آموزش های خاص و  ویژه ای دیده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان با اشاره به اعلام آمادگی بسیج برای ایفای نقش و کمک به حل مشکلات کشور ،گفت : بنده دو نامه به رییس جمهور در خصوص مسائل اقتصادی نوشته ام ؛ ما منتظریم تا ستاد اقتصادی از ما بخواهد تا برنامه هایمان را ارایه دهیم.توانمندهای بسیج به اندازه ای است که بتواند دولت را یاری کند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 27111

  • بازديدکنندگان امروز : 1338

  • کل بازديدکنندگان : 806377

پیوندها