نسخه چاپي
1397/04/24 :: ٠٩:٢٧ 

فرهنگ ایثار و شهادت، ریشه در قیام عاشورایی امام حسین (ع) دارد

استاندار کرمانشاه گفت: فرهنگ ایثار و شهادت که فرهنگی والا و عزت‌آفرین است در حقیقت یکی از گران‌بهاترین دست آوردها و سرمایه‌های بزرگ انقلاب شکوهمند اسلامی است و این فرهنگ ارزشی ریشه در قیام عاشورایی حسین‌ابن‌علی (ع) و نهضت خونین کربلا دارد.

فرهنگ ایثار و شهادت، ریشه در قیام عاشورایی امام حسین (ع) دارد

با هدف بررسی مصوبات نخستین نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان کرمانشاه، دومین نشست این شورا به ریاست هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و با حضور اعضا در روز پنج‌شنبه 21 تیرماه 97 در سالن امید ساختمان استانداری کرمانشاه برگزار شد.
در این نشست استاندار کرمانشاه در سخنانی با تجلیل از مقام والای شهدای گران‌قدر ایران اسلامی گفت: فرهنگ ایثار و شهادت که فرهنگی والا و عزت‌آفرین است در حقیقت یکی از گران‌بهاترین دست آوردها و سرمایه‌های بزرگ انقلاب شکوهمند اسلامی است و این فرهنگ ارزشی ریشه در قیام عاشورایی حسین‌ابن‌علی (ع) و نهضت خونین کربلا دارد.
بازوند افزود: تاریخ انقلاب به‌خوبی گواه این مدعاست که هرکجا این نهضت با مشکل و یا تهدیدی مواجه شده است، فرهنگ والای ایثار و شهادت با تمام توان به میدان آمده و توانسته است سد محکم و مطمئنی در برابر این تهدیدات باشد.
وی خاطرنشان کرد: مدیران ما باید باایمان و اعتقاد به این فرهنگ ارزشمند، هر آنچه را که در توان دارند در راستای اعتلا بخشیدن به این فرهنگ غنی به‌ کار گیرند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 27105

  • بازديدکنندگان امروز : 1237

  • کل بازديدکنندگان : 806276

پیوندها