نسخه چاپي
1397/05/23 :: ١٢:٠٦ 

پخش مستندهای چالشی در چهل‌سالگی انقلاب

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما ضمن تشریح بیست و یکمین جشنواره تولیدات استان‌ها از پخش مستندهای چالش‌برانگیز در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در صداوسیما خبر داد.

پخش مستندهای چالشی در چهل‌سالگی انقلاب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از ایسنا، نشست علی دارابی ـ رئیس جشنواره تولیدات استان‌ها ـ به منظور تشریح بیست و یکمین جشنواره که در شهرکرد برگزار خواهد شد، دوشنبه ۲۲ مرداد ۹۷ در ساختمان اداری سازمان صدا و سیما برگزار شد.

دارابی توضیح داد: بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز صداوسیمای استان‌ها از سوم تا پنج شهریور ماه ۹۷ در شهرکرد برگزار می‌شود. این جشنواره با مشارکت استانداری چهارمحال و بختیاری همراه خواهد بود.

او گفت: شعار این جشنواره شبکه‌های استانی، چهل سال پایداری، افتخار و پیشرفت است که به مناسبت چهل سالگی انقلاب انتخاب شده است. در مراسم افتتاحیه ۵ تن از خانواده‌های معظم شهدا و چهار تن از مدیران اسبق صداوسیمای مراکز و ۱۰ تن از هنرمندان محلی و استانی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

دارابی اعلام کرد: در مراسم اختتامیه از پنج تن از خانواده معظم شهدا، شش تن از پیشکسوتان انقلاب اسلامی و فعالان رسانه‌ای به مناسبت چهل سالگی انقلاب و ۱۵ نفر از چهره‌های فرهنگی هنری با حضور رییس سازمان صدا و سیما تجلیل خواهد شد. به ۲۰ نفر از هنرمندان و برگزیدگان آثار در حوزه‌های سیما، صدا، خبر، موسیقی، فضای مجازی، پژوهش، در مراسم اختتامیه لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا خواهد شد.

وی درباره داوری‌ آثار نیز گفت: امر بررسی و داوری آثار توسط ۱۲۸ نفر از صاحب‌نظران برجسته، کارشناسان، مدیران حرفه‌ای مورد بررسی و داوری قرار گرفته است. از میان ۱۰۰۳۹ اثر، ۵۵۹ اثر در حوزه سیما، ۵۳۱ اثر در حوزه صدا، ۱۵۵۱ اثر در حوزه فضای مجازی، ۶۵۲۵ در حوزه خبر، ۶۴۲ اثر در حوزه شعر و موسیقی، ۲۳۱ اثر در حوزه پژوهش به هیات بررسی واصل شده است و از این میان ۲۶۳۲ اثر به داوری راه یافته و در نتیجه ۲۱۸ اثر در حوزه سیما، ۲۱۷ اثر در حوزه صدا، ۷۲۳ اثر در حوزه فضای مجازی، ۱۰۸۹ در حوزه خبر، ۲۲۰ اثر در حوزه شعر و موسیقی و ۱۶۵ اثر در حوزه پژوهش و تحقیقات به مرحله داوری راه یافته است.

معاون امور استان‌ها گفت: امسال با رشد پنج برابری برنامه‌های شرکت‌کننده روبه‌رو بوده‌ایم. سال ۹۶ جشنواره بیستم گویای افزایش تولیدات، ۲۴ ساعته شدن شبکه‌ها، رقابتی‌تر شدن جشنواره، امیدوارتر بودن برنامه‌سازان و فراهم ساختن تسهیلات مناسب از سوی معاونت برای حضور همه آثار است. ضمن آنکه بخش انیمیشن را جدا کرده‌ایم. همچنین نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی، علمی، کشاورزی، صنعتی، گردشگری، اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری در هفته فرهنگی هنری چهارمحال و بختیاری در شهرکرد برگزار خواهد شد.

او سپس مطرح کرد: برای اول بار در «رادیو نما» بخش داوری هم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. ترکیبی از داوران جوان و تحصیلکرده و باتجربه و حرفه‌ای در کنار هم امر داوری را بر عهده دارند.

دارابی سپس با اشاره به تقارن جشنواره با هفته دولت، اظهار کرد: آغاز جشنواره همزمان با هفته دولت است. مسؤولان، دولتمردان، استانداران، فرمانداران، بخشداران و مدیران دستگاه‌های دولتی و نهادهای انقلابی از طریق شبکه استانی فرصت دارند اقدامات و خدمات خود را با مردم در میان بگذارند. در همین راستا ویژه‌برنامه «کارنامه» را برای هفته دولت در استان‌ها تدارک دیده‌ایم و مسؤولان فارغ از هرگونه گرایش سیاسی، خدمات، خاطرات و فعالیت‌های خود را بیان و ارائه می‌کنند. در سطح رسانه ملی هم یک برنامه با عنوان «با وزرا و مسؤولان» را داریم که مسؤولان دستگاه‌های اجرایی از دولت موقت تا کنون عملکرد و خدماتشان را بیان می‌کنند. هدف اصلی این برنامه‌ها نشان دادن وحدت بزرگ نیروهای انقلاب است.

دارابی اظهار کرد: ما تلاش کرده‌ایم به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مستندهایی را به روی آنتن ببریم که چالش‌برانگیز باشند. در عین حال که باید مقتضیات رسانه را در نظر بگیریم نسبت به تناسب شبکه‌ها و مخاطبان آن شبکه‌ها، همکاران ما باید بتوانند این مستندها را درست از آب دربیاورند.

او با اعلام اینکه قرار است مستندهای جذاب و گیرا به مناسبت این ایام از تلویزیون پخش شود، گفت: باید به پرسش‌های جدی و قانع‌کننده درباره موارد انقلاب پاسخ داده شود. مستندها زمانی جذاب و گیرا می‌شوند که بر روایت‌های درست قائم باشند تا مخاطبان بنشینند و آن را حس کنند. در این عرصه رقابت نفس‌گیر است و هر کس که متاعی بهتر داشته باشد، پیروز است. پیش از این نیز مستندهایی که در ارتباط با انقلاب پخش شده است، هم مخالفان و هم موافقان جدی داشته است. سوال ما از سیاست‌مداران این خواهد بود که ناکامی‌ها و عدم موفقیت‌های دوره خودتان را چه چیزهایی می‌دانید و نقدی که به وضع کنونی کشور دارید چیست؟


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 17

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1530

  • بازديدکنندگان امروز : 1297

  • کل بازديدکنندگان : 806336

پیوندها