نسخه چاپي

1399/06/25 :: ١٣:٣٧ 

برنامه 13 آبان در تمامي شهرستان هاي استان البرز برگزار مي شود

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان البرز گفت: امسال برنامه 13 آباد در همه شهرستان هاي استان البرز به صورت تجمعي برگزار مي شود.

برنامه 13 آبان در تمامي شهرستان هاي استان البرز برگزار مي شود

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز حجت الاسلام و المسلمين محمدحسين روحي يزدي، رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي البرز،  در نشست خبري كه به مناسبت برگزاري مراسم 13 آبان، در سالن جلسات اين اداره كل برگزار شد، گفت: در شش ماه آينده سال برنامه هاي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي با سه عنوان برنامه در قالب بزرگداشت 13 آبان، 9 دي و ايام اله دهه فجر مي باشد كه به صورت ويژه جزو وظايف سازماني ما است و بايد با برنامه ريزي و بدون نقص برگزار شود.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي البرز با اشاره به شيوع ويروس كرونا افزود: با رعايت شيوه نامه ها و دستورالعمل هاي ستاد ملي مبارزه با كرونا مراسم 13 آبان همزمان با ولادت پيامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع)، گراميداشت روز مبارزه با استكبار جهاني و روز دانش آموز با شكوه هرچه بيشتر برگزار خواهد شد، كي از جهات شكوه بخشيدن به اين مراسمات در خصوص اهانتي است كه چندي پيش به ساحت پيامبر اكرم (ص) شده بود.

وي در خصوص عدم برگزاري مراسم پياده روي اربعين نيز خاطر نشان كرد :يكي از محروميت هاي تشيع در برگزاري مراسم اربعين است و بايد شعائر عاشورا و امان حسين حفظ شود.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي البرز يكي از ويژگي هاي اربعين را برگزاري تجمعات توسط اقشار مختلف شيفته امام حسين خواند و تصريح كرد : شعار شاخص در پياده روي اربعين هيأت ها (من الذله) مي باشد كه متاسفانه اين كنگره عظيم امسال برگزار نمي شود اما مردم ما و ملت ايران بايد تمام تلاش خود را در بزرگداشت اربعين و احياي شعارهاي امام حسين (ع) داشته باشند. 

حجت الاسلام روحي يزدي بيان كرد: روز 13 آبان هم به نوعي روز ملي مبارزه با استكبار و احيا كننده شعار امام حسين (ع) است؛ از اين جهت بناي شوراي هماهنگي بر اين است حتما اين مراسم، روز 13 آبان با حضور تمامي اقشار برگزار شود و همه اقشار احساس كنند در برگزاري مراسم سهيم هستند. 

وي در ادامه به انجام عمليات عمراني در ميدان جمهوري اشاره كرد و افزود: ميدان جمهوري به لحاظ وضعيت جغرافيايي و دارا بودن دو بلوار پاسخگوي حجم زياد جمعيت مردم بود اما متاسفانه امكان برگزاري راهپيمايي در اين ميدان و بلوار وجود ندارد. 

وي همچنين از برگزاري تجمع در شهرستان ها همزمان با 13 آبان خبر داد و افزود: اين اقدام بايد با رعايت دستورالعمل  بهداشتي باشد.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي در ادامه با تاكيد بر آشنايي نسل جوان با ارزش هاي انقلاب گفت: نسل جديد از گذشته تاريخ ايران بي خبرند و دشمنان از اين خلا و بي اطلاعي نسل جديد نسبت به گذشته به خوبي استفاده كرده و فعاليت مي كنند، امروز مهمترين وظيفه ما در خصوص انتقال اين مفاهيم به نسل امروز است. 

اين مسؤول در پايان افزود: البرز تنها استاني است كه كميته فضاي مجازي دارد و مسؤول آن صدا و سيما استان مي باشد و در حال حاضر يكي از مهم ترين فرصت ها استفاده از فضاي مجازي است و از اين ظرفيت نهايت استفاده را در بحث اطلاع رساني خواهيم برد.

برگزاري نشست هاي بصيرتي، انتشار وصاياي شهداي دانش آموز، برگزاري مسابقه كتابخواني، نواختن زنگ استكبارستيزي با تدابير لازمه از سوي آموزش و پروش، برگزاري مسابقه ‍هاي فرهنگي از ديگر ويژه برنامه هاي 13 آبان مي باشد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 37682

  • بازديدکنندگان امروز : 3288

  • کل بازديدکنندگان : 2173513

پیوندها