نسخه چاپي
1399/05/08 :: ٠٩:٤٠ 

جهاد یک لفظ مقدس است و تمام عرصه ها را در بر می گیرد

حجت الاسلام رسول برگي رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي اظهار كرد: جهاد يك لفظ مقدس است و تفاوتي هم ندارد جهاد در كدام عرصه باشد، ممكن است جهاد فيزيكي در ابعاد مختلف باشد و يا جهاد در عرصه هاي علمي انجام شود.

جهاد یک لفظ مقدس است و تمام عرصه ها را در بر می گیرد

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی حجت الاسلام رسول برگي  رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي با اشاره به 16 مرداد ماه، چهلمين سالروز تأسيس جهاد دانشگاهي اظهار كرد: جهاد يك لفظ مقدس است و تفاوتي هم ندارد جهاد در كدام عرصه باشد، ممكن است جهاد فيزيكي در ابعاد مختلف باشد و يا جهاد در عرصه هاي علمي انجام شود.

وي ادامه داد: تقدس جهاد علمي به مراتب بيشتر است و حتي جهاد فيزيكي وابسته به جهاد علمي است و هرچقدر علم، شناخت و معرفت ما بيشتر باشد، مي توانيم گام هاي بيشتر و رو به جلوتري برداريم.

وي با بيان اينكه جهاد دانشگاهي يكي از مواليد خوش قدم، خوش يُمن و با بركت انقلاب اسلامي است، عنوان كرد: جهاد و كار جهادي بركت مي آورد و همانطور كه حضرت علي(ع) فرموده اند كه يكي از درهاي بهشت، باب الجهاد است، اعتقاد من هم اين است كه يكي از راه هاي درك بهشت حقيقي براي انسان ها، جهاد و كار جهادي مخصوصا جهاد علمي است و جهاد دانشگاهي عاملي براي سوق دادن دانشگاه به سمت بهشت حقيقي و آرمان بشريت است.

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي خاطرنشان كرد: جهاد دانشگاهي توانسته با تبعيت از منويات رهبر انقلاب و فرمايش ايشان مبني بر اينكه « تا جان در بدن دارم از نخبه ها حمايت خواهم كرد»، در اين مسير نيز مأموريت هاي خود را با موفقيت انجام دهد و زمينه و بستر را براي فعاليت جوانان نخبه در عرصه هاي مختلف علمي فراهم آورد.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 10537

  • بازديدکنندگان امروز : 138

  • کل بازديدکنندگان : 1912521

پیوندها