نشست هم اندیشی دانشگاهیان و نخبگان با موضوع چهلمین سالگرد در خراسان شمالی

نشست هم اندیشی دانشگاهیان و نخبگان استان خراسان شمالی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد با موضوع چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار شد.

بيانيه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز بمناسبت سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی

فرارسیدن 19 آذرماه سالگرد تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی، به امر رهبر کبیر انقلاب و بنیان‌گذار نظام جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی«ره» یادآور اهمیت موضوع فرهنگ و علم در منظومه فکری انقلاب اسلامی است

همایش تببین حقوق بشر اسلامی در فصل چهل سالگی انقلاب اسلامی در کرمان

در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همایش «تببین حقوق بشر اسلامی در فصل چهل سالگی انقلاب اسلامی» در کرمان برگزار شد

دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ایران

انقلاب اسلامی را باید سرآغاز تحولات بزرگ و بنیادین در ایران، منطقه، جهان اسلام و غیراسلام دانست؛ زیرا در نیم قرن گذشته هیچ حادثه‌ای به اندازه این انقلاب نتوانسته است به حیثیت بین‌المللی آمریکای ظالم و مستکبر ضربه وارد کند.

رؤیای ایرانیان در انقلاب اسلامی

رضا شاه دست‌نشانده انگلیسی‌ها بود که برای تحقق بخشیدن به اهداف آن‌ها قدرت به او سپرده شده و محمدرضا شاه نیز وارث این حکومت نامشروع بود. علاوه بر این او کشور را تحت سیادت آمریکا قرار داد.

انتظارات حکومت پهلوی از دانشگاه

این از تضادهای ساختاری حکومت پهلوی بود که از یک‌سو، دلارهای نفتی را به گسترش تأسیسات دانشگاهی اختصاص می‌داد، خدمات ارزان ارائه می‌کرد و به تعداد دانشجویان مباهات می‌نمود؛ ولی از سوی دیگر، ساواک را در کمین همین دانشجویان و اساتید قرار داده، هرگونه مطالبه‌ی سیاسی را که با منافع‌اش همخوانی نداشت، سرکوب می‌کرد.

افزایش 13 درصدی صادرات غیرنفتی

در ۸ ماه امسال ارزش صادرات غیرنفتی از ۳۱ و نیم میلیارد دلار عبور کرده و ۱۳ درصد افزایش داشته است.

اعتماد مردم به روحانیت رمز پیروزی انقلاب اسلامی بود

نماینده مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه اعتماد مردم به روحانیت رمز پیروزی انقلاب بود، گفت: دشمن با استفاده از ابزارهای جدید ارتباطی با شایعه پراکنی و افتراء درصدد ایجاد شکاف بین مردم و روحانیت است.

فرهنگ استفاده از فضای مجازی در تریبون‌هایی مانند نماز جمعه تبیین شود

گروه فناوری اطلاعات ــ رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری معتقد است که باید با آموزش و تبلیغ در رسانه‎های مختلف و تریبون‌های فرهنگی مانند مساجد و نماز جمعه شیوه استفاده درست از این ابزار و امکانات مجازی را ترویج دهیم. اگر این اصل را امروز رعایت نکنیم، در آینده با مشکلات فراوانی مواجه‌ایم.

درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 110690

  • کل بازديدکنندگان : 527582

پیوندها