لزوم استفاده از ابزار هنر در معرفی دستاوردهای انقلاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: استفاده از ابزار هنر در معرفی دستاوردهای انقلاب ضروری است و بسیاری از فعالیت‌ها باید در این مسیر قرار گیرد.

نمایشگاه سرچشمه سرخ به مناسبت هفتم تیرماه در تهران برپا می‌شود

مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: به مناسبت گرامیداشت هفتم تیرماه نمایشگاه سرچشمه سرخ در چهار رشته نقاشی، عکاسی، هنر جدید و پوستر از روز چهارم تیرماه در محل مجتمع فرهنگی هنری شهدای هفتم تیر و موزه شهدا برپا می‌شود.

رسانه ها باید زنگ خطر جریانات نفوذی را به صدا درآورند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در نشست ستاد بازخوانی هفته حقوق بشر آمریکایی استان با بیان اینکه آمریکا در تقابل با ایران نماد اتم باطل در جهان است گفت: جریان نفوذ در بدنه انقلاب مسئله کم اهمیتی نیست.

حقوق بشر چیست؟

حقوق بشر حربه ای برای تک روی های استکباری و باج خواهی در دست دشمنان قرار گرفته که با آن بر حاکمیت های داخلی فشار می آورند. از این رو تبیین جایگاه و مبانی حقوق بشر و نقد عملکردها، فاصله بین حقوق بشر غربی با حقوق بشر اسلامی و حقوق بشر از نظر تا عمل را به خوبی روشن خواهد کرد.

تعریف دوگانه آمریکا از حقوق بشر

حمایت های آمریکا از اسرائیل از ابتدای تاسیس این رژیم به یکی از اصول سیاست خارجی واشنگتن تبدیل شده است. روسای جمهور این کشور در طول بیش از 60 سال گذشته به اشکال مختلف تلاش کرده اند مانع قدرت یابی رقبا و مخالفان اسرائیل شوند. همچنین تقویت توان این رژیم برای افزایش ضریب امنیت و بقا آن نیز در دستور کار کاخ سفید بوده است.

سالهای بدون جمهوری!

جمهوری اسلامی ایران با برگزاری حدود چهل انتخابات در چهار دهه عمر خود یکی از مردمی ترین نظام‌های سیاسی جهان را به نمایش گذاشته است، به طوری که تمام مسئولین آن به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به وسیله‌ی مردم انتخاب می‌شوند. این مهم در حالی است که در سابقه‌ی سیاسی ایران کمتر نشانی از جمهوریت و احترام به خواست و نظر مردم وجود دارد. از این جهت شاید طرح گوشه‌هایی از دیکتاتوری و استبداد در سبک قاجاریه یا پهلوی برای فهم آنچه در جمهوری اسلامی به واسطه‌ی حکومت ولایت فقیه اتفاق می افتد قابل تأمّل باشد.

53 نکته در باب حقوق بشر در کلام رهبر معظم انقلاب

حفظ حقوق بشر و کرامت انسانی از مباحث اساسی و مورد تأمل در هر جامعه ای است و دولتمردان کشورهای مختلف هر یک به گونه ای سعی دارند حتی در ظاهر دم از آن بزنند. مقام معظم رهبری در بیانات مختلف خود و در مراسم گوناگون دیدگاه خود را نسبت به این امر مهم آشکار ساخته و به گوش جهانیان رسانده اند.

مختصات حقوق بشر اسلامی و تفاوت آن با حقوق بشر مورد نظر غرب

حقوق بشر از جمله مقوله‌هایی است، که با تصویب اعلامیة جهای حقوق بشر مورد توجه و اسقبال ملت‌های گوناگون قرار گرفته است. اما از آن‌جایی که پذیرفتن هر امری در بین‌الملل و جوامع اسلامی منوط به دریافت نظر اسلام در مورد آن می‌باشد، لذا لازم است، مفهوم حقوق بشر از منظر اسلام مورد بررسی قرار گیرد.

شهید چمران هویت انقلابی و مقاومت اسلامی را جاودانه کرد

چمران با اشاره به برخی از خدمات شهید مصطفی چمران در دوران دفاع مقدس گفت: شهید چمران هویت انقلابی و مقاومت اسلامی و روحیه شجاعت ایرانی را به نمایش گذاشت و جاودانه کرد.

درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.
... ادامه»

سروش ايتا اينستاگرام

آمار بازدید

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 68630

  • بازديدکنندگان امروز : 3975

  • کل بازديدکنندگان : 200495

پیوندها