مطالب روز
1396/9/14 سه شنبه
واکنش ایران به سخنان بی پایه مشاور ارشد رئیس جمهور امریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات اخیر «جرد کوشنر»، مشاور ارشد رئیس جمهور امریکا این اتهامات را ناشی از سرخوردگی و ناراحتی مقامات امریکایی دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی اظهار داشت: اگر تلاش ها و فداکاری های اخیر جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تهدیدات تروریستی و افراط گرایی در منطقه و از جمله کشورهای عراق و سوریه نبود، خیابان های امریکا هم اکنون شاهد ترور و اقدامات خشونت آمیز گروه های افراط گرا بود و بدین جهت جامعه جهانی باید قدردان فداکاری ها و سیاست های اصولی و عقلایی ایران در راستای مقابله با جریان های افراط گرا و تروریستی در منطقه باشد.

وی افزود: انتساب جمهوری اسلامی ایران به تجاوزگری و افراط گرایی از جانب مشاور ارشد رئیس جمهور امریکا، در واقع واکنش توأم با ناراحتی، سرخوردگی و افسردگی مقامات امریکایی در قبال تلاش های ایران در مقابله با تروریسم است و آنان را متوسل به بهانه های واهی علیه جمهوری اسلامی ایران کرده است و بدین ترتیب بقای خود را در ایجاد فضای تنش آلود علیه جمهوری اسلامی در منطقه می پندارند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان خاطرنشان کرد: این اتهامات واهی در حالی صورت می گیرد که ایران بهترین روابط را با همسایگان خود در منطقه دارد.


 
امتیاز دهی
 
 

Guest (SGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما