اخبار

1396/9/16 پنجشنبه
حکومت اسلامی ایران الگویی مناسب برای جهان اسلام/ ملت یمن شکست‌ناپذیر است

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه حکومت ایران اسلامی الگوی مناسبی برای جوامع اسلامی است، گفت: پاکسازی سوریه و عراق از لوث تکفیری‌ها و پیروزی لبنان بر صهیونیست‌ها به کمک ایران بوده است؛ لذا ما باید با ایران متحد باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، اظهار داشت: تمدن اسلامی مدرن که در مورد آن می‌خواهیم صحبت کنیم، باید بر اساس اسلام ناب محمدی پایه‌ریزی شود. در شرایط فعلی حکومت ایران اسلامی که امام خمینی (ره) آنرا پایه ریزی کرده‌اند و امروزه هم حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) آن را ادامه می‌دهند و ملت مسلمان و مقاوم ایران نیز آن را حمایت می‌کنند، الگوی مناسبی برای جوامع اسلامی است.

وی در ادامه افزود: اراده ملت‌ها فوق همه اراده‌هاست. امام خمینی (ره) فرمودند ما هر چه داریم از عاشوراست. امام راحل تجربه امام حسین (ع) را برای امت اسلامی به ارمغان آورد. ایشان به پیروان خود آموختند که در برابر ظالم ایستادگی کنند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: حزب الله نیز جنبش نمونه‌ای مناسبی برای کشورهایی است که نمی‌توان در حکومت اسلامی تشکیل داد.

شیخ نعیم گفت: حزب الله توانسته است در مدت زمان کوتاهی اسرائیل را در جای خود بنشاند. این حزب توانسته است امتی را تربیت کند که در مقابل ظلم ظالم ایستادگی می‌کند. جوانان حزب الله ابتدا در مقابل خداوند سجده می‌کنند و سپس با دشمن مقابله می‌کنند. آنها پیامبر اکرم (ص) را رسول خود می‌دانند؛ لذا تجربه حزب الله تجربه موفقی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: دوره شکست‌ها تمام شده و دوره پیروزی‌ها فرا رسیده است. حزب الله توانسته است بسیج واقعی را بوسیله مردم بوجود آورده است.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: جهان استکبار با تجربه ایران، حزب الله لبنان و اسلام ناب محمدی مقابله می‌کند، نه اینکه آنها به سرزمین کوچکی مسلط شده‌اند، بلکه توانسته‌اند اسلام خاصی را تحویل جوامع اسلامی و غیر اسلامی بدهند که بر اساس آن زندگی با عزت و با کرامتی نصیب ملت‌ها شده است.

وی با تاکید بر اینکه نمونه اسلامی که امام خمینی (ره) آورده تاثیرگذار بوده است و دولت‌های استکباری نتوانسته‌اند با آن مقابله کنند، خاطرنشان ساخت: استکبار اقدامات کوچکی در سرزمین ایران انجام داده، اما نتوانسته است با اسلام ناب محمدی در این کشور مقابله کنند؛ چون این اسلام بر اساس ارزش‌های الهی و اسلامی است.

شیخ نعیم گفت: ضروری است با چالش‌های فراروی اسلام مقابله کرد. ما نباید خودمان را پنهان کنیم و بگوییم که مسایل مبتلی به اسلام به ما ربطی ندارد. محور مقاومت محور قدرتمندی است که ایران آن را هدایت می‌کند. پیروزی‌های ملت‌های سوریه، عراق، سوریه و یمن به محور مقاومت برمی‌گردد. همه صداهایی که در برابر ظالم بلند می‌شوند همه ریشه در محور مقاومت دارد. محور مقاومت بود که دولت تکفیری‌ها را نابود کرد.

وی تصریح کرد: سقوط داعش شاید یک سقوط نظامی باشد؛ ولی شروع سقوط یک اندیشه بود. سعودی‌ها با حمایت تروریست‌ها نخواهند توانست، ملت یمن را شکست دهند؛ ملت یمن بیش از هزار روز است که مقاومت می‌کنند. هیچ کس نخواهد توانست یمنی‌ها را شکست دهد. آنهایی که فکر می‌کنند ملت یمن شکست می‌خورد، سخت در اشتباه هستند. خداوند با ملت یمن است.

وی گفت: آمریکا و اسرائیل محورهای شرارت را علیه محور مقاومت اسلامی هدایت می‌کنند. آمریکایی‌ها می‌گویند چرا ایران با حزب الله لبنان، سوریه و ... متحد باشد، این در حالی است که آنها با اسرائیلی‌ها و برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس متحد هستند.

شیخ نعیم با تاکید بر اینکه مقاومت در آینده پیروز خواهد شد، خاطرنشان ساخت: گزینه ما مقاومت است. پاکسازی سوریه و عراق از لوث تکفیری‌ها و پیروزی لبنان بر صهیونیست‌ها به کمک ایران بوده است، ما باید با ایران متحد باشیم. ما اگر با هم متحد باشیم پیروز خواهیم شد. آنها نمی‌توانند برای آینده ما برنامه ریزی کنند. ما بر اساس قدرتی که داریم از گزینه‌های خود دفاع می‌کنیم. فلسطین در صدر اولویت‌های ما قرار دارد. ما عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رد می‌کنیم. 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
Guest (SGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما