اخبار

1396/9/16 پنجشنبه
کمیته‌های ۲۲ گانه ستاد دهه فجر خراسان جنوبی تشکیل شد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از تشکیل ۲۲ کمیته برای هرچه بهتر اجرا شدن برنامه های دهه فجر در استان خبر داد.

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی حجت الاسلام احمد ملایی در جلسه هماهنگی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان، اظهار کرد: ما هر چه داریم از خون شهدا است و وظیفه ما بسترسازی است امیدواریم در این راهی که الهی و سازمانی است گام های موثری برداریم.

وی از تشکیل 22 کمیته زیر مجموعه ستاد دهه فجر در استان خراسان جنوبی خبر داد و افزود: کمیته طرح و برنامه، کمیته قرآن، کمیته مساجد، کمیته فرهنگی و هنری، کمیته فرهنگیان و داش آموزی، کمیته زنان و خانواده، کمیته کارگری، کمیته ورزش و جوانان، کمیته بسیج، کمیته روستایی و عشایر و کمیته فضای مجازی از جمله این کمیته ها هستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: همچنین کمیته نظارت و ارزیابی، کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی، کمیته ایثارگران، کمیته نهادها و سازمانها، کمیته اصناف، کمیته همیاری و تشکلها، کمیته دانشجویی، کمیته مراسم، کمیته نیروهای مسلح، کمیته فضا سازی شهری و کمیته کودک و نوجوان از دیگر کمیته‌های زیر مجموعه ستاد دهه فجر استان هستند.

حجت الاسلام ملایی با تاکید بر اینکه کلید و رمز موفقیت اسلام در وحدت نهفته است، ادامه داد: بصیرت ملت ایران همواره نقشه دشمنان را نقش بر آب کرد ه است.

وی با اشاره به اینکه امسال هشتمین سالگرد حماسه 9 دی برگزار می شود، بیان کرد: حماسه 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است که حوزه های علمیه و مساجد در این زمینه نقش ویژه ای دارند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: به مناسبت بزرگداشت حماسه 9 دی تجمع باشکوهی در یکی از مساجد بیرجند برگزار خواهد شد.

علی فرخنده، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: باید ابعاد فتنه سال 88 تبیین شود که چه خسارتهایی به کشور و مردم وارد شد.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری بزرگداشت حماسه 9 دی، ادامه داد: ضرورت دارد منویات و مواضع مقام معظم رهبری در این خصوص برای نسل جوان بیان شود و آموزش و پرورش و دانشگاه ها در راستای ارتقای فکری جوانان تلاش کنند و همچنین نقش شهرداری در فضاسازی محیط شهری برای این مهم بسیار موثر است.

مجید کریمیان، رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه هرسال نسبت به حماسه 9 دی اجحاف می شود، بیان داشت: باید هرسال بصیرت افزایی و آگاهی بخشی در این خصوص انجام شود تا شبهات برطرف شود.

وی با بیان اینکه برخی 9 دی را محل تفرقه می دانند، افزود: اما در این روز تمام گرایشات سیاسی و فکری به میدان آمدند و از انقلاب اسلامی دفاع کردند بنابراین محل اجماع است و باید روی این مهم تاکید شود.

رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی با بیان اینکه ستادهای مردمی در دهه فجر باید در اولویت باشد و دستگاه های اجرایی حمایت کنند، ادامه داد: باید دهه فجر خدمات رسانی دستگاه های اجرایی بیشتر شود.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
Guest (SGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما