نسخه چاپي

1399/05/23 :: ١٥:١٦ 
در مراسم آئین تکریم و معارفه رئیس شورای هماهنگی استان اردبیل:

نصرت‌الله لطفی: برگزاری عزاداری های محرم و صفر با ایده های نو

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: مراسم انقلابی و مذهبی از جمله عزاداری‌های محرم و صفر تعطیل‌ناپذیر است و در شرایط کرونایی نیز به اقتضاء شرایط به شکل‌های گوناگون و اجرای ایده‌های نو با اولویت حفظ سلامت مردم برگزار می‌شود.

نصرت‌الله لطفی: برگزاری عزاداری های محرم و صفر با ایده های نو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، پنجشنبه (23 مردادماه) آئین تکریم و معارفه رئیس شورای هماهنگی استان اردبیل با حضور قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

 برگزاری عزاداری های محرم و صفر با ایده های نو

در این مراسم نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی متشکل از نهاد ها و ارگان ها است بیان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  نهادی فراقوه ای، فراسازمانی و متشکل از ده ها نهاد و دستگاه های اجرایی می باشد.

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مورد تأیید مقام معظم رهبری است، بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون مأموریت های این نهاد را بیان داشت و افزود: تبلیغ اصلی ترین وظیفه این نهاد است که با چهار رکن خالصانه، صمیمانه، امانت دارانه و مسئولانه همراه می باشد.

لطفی ضمن اشاره به وظایف حساس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  اظهار داشت: مبلغ اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مردم  هستند که با حضور میلیونی در صحنه های انقلاب اسلامی پیام و ارزش های والای انقلاب اسلامی را به دنیا انتقال می دهند.

نصرت‌الله لطفی با اشاره به اینکه ماموریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فقط برگزاری راهپیمایی ها نیست، افزود: در سال جاری با توجه به شرایط حساس کرونا به برنامه های جدید ورود کردیم و در این مدت نه تنها مراسم های مختلف کشور تعطیل نشد بلکه با مدیریت صحیح و با روش‌های متناسب با شرایط کنونی برگزار شد.

وی به شرایط قرنطینه شروع سال ۹۹ اشاره کرد و افزود: در ابتدای سال‌جاری با توجه به شرایط قرنطینه‌ای کشور همزمان با سالروز شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام) دعای توسل از پنج شبکه صدا و سیما پخش شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: در نیمه شعبان نیز با هماهنگی مجموعه‌ای از نهادها بانگ «یا مهدی ادرکنی» و نورافشانی، تمام شهرهای کشور را فرا گرفت.

این مقام مسئول یادآور شد: در میلاد امام حسن(علیه السلام) نیز طبق یک برنامه‌ریزی صحیح و همت همگانی در سراسر کشور، بقعه‌های متبرکه به یاد امام بی‌حرم، پرچم‌ها و گلدسته‌های خود را به نام امام حسن(علیه السلام) تغییر دادند و همچنین زیارت این امام معصوم نیز از رسانه ملی پخش شد.

لطفی اذعان کرد: برگزاری تمامی این برنامه‌ها نشان داد که مراسم های انقلابی و مذهبی تعطیل‌ناپذیر است و در شرایط کرونایی نیز به اقتضاء وضعیت به اشکال گوناگون و ایده‌های نو برگزار می‌شود.

وی گفت: امروزه «مراسم باشکوه» تعریف دیگری دارد و در واقع با شرایط امروزی و در نظر گرفتن بیماری کرونا تعریف می‌شود و تمامی مراسم ها با رعایت دستورالعمل بهداشتی و حفظ سلامت مردم برگزار خواهد شد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به توطئه دشمن برای برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: امسال با تصمیمات کشوری مقرر گردیده است مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی و با ایجاد هر خانه یک حسینیه با عزتمندی هرچه بیشتر برگزار شود تا دشمنان انقلاب اسلامی همچون گذشته از این مراسم سیلی محکمی دریافت کنند.

در این مراسم از زحمات حجت الاسلام نظرپور رییس قبلی شورای هماهنگی تبلیغات استان قدردانی و حجت الاسلام باقری به عنوان رییس جدید شورای هماهنگی تبلیغات استان اردبیل معرفی شد.
 
 
 
 

خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 4

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 23598

  • بازديدکنندگان امروز : 4433

  • کل بازديدکنندگان : 2187216

پیوندها