نسخه چاپي

1399/05/20 :: ٠٩:٠٠ 

واکنش ایران به اقدام دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس

سخنگوی وزارت امور خارجه از اقدام دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر درخواست تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران، ابراز تاسف کرد.

واکنش ایران به اقدام دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در پی خبر منتشره دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر درخواست تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران و سایر اتهامات باطله دبیرکل جدید الورود این شورا، سید عباس موسوی از رویکرد غیرسازنده برخی اعضای این شورا در قبال جمهوری اسلامی ایران ابراز تاسف کرد.

وی گفت: متاسفانه به نظر می‌رسد شورای موسوم به همکاری خلیج فارس به سخنگوی برخی کوته فکران داخل شورا و خارج منطقه مبدل شده و دبیرخانه شورا نیز با تاثیر از سیاست‌ها و رفتار‌های اشتباه و مخرب برخی اعضای آن، بلندگوی ایران ستیزان شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: شورای همکاری خلیج فارس که در اوج ناکارآمدی خود است و اختلافات درونی و سیاست‌های غیر واقع بینانه آن موجب عقیم بودن این شورا شده است با این اقدام خود موجب نادیده گرفتن حقایق منطقه و چشم فروبستن به روی واقعیات و اولویت‌ها در این شرایط حساس شده است.

سیدعباس موسوی گفت: بیانیه غیرمسئولانه دبیرکل در حالی یکجانبه و دیکته شده صادر می‌شود که برخی از اعضای شورا حتی در زمان مشکلات اقتصادی، دست از خرید و انباشت سلاح بر نداشته و از بزرگترین خریداران تسلیحات در منطقه و جهان هستند و بدون شک منافع آمریکا نیز به فروش بیشتر تسلیحات به این کشور‌ها با چنین رویکرد و ادعا‌های واهی گره خورده است.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در خاتمه افزود: وضع کشتار مردم و کودکان بی دفاع یمن از مصادیق عینی سیاست‌های غلط برخی اعضای این شوراست که هر روز با انواع سلاح‌های غربی و توسط سردمداران همین شورا در مقابل چشم جهانیان قربانی می‌شوند.


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 798315

  • بازديدکنندگان امروز : 786

  • کل بازديدکنندگان : 2190981

پیوندها