نسخه چاپي

1399/05/12 :: ٠٨:٥٩ 

افتخار کنیم که سربازان سیدالشهدا (ع) هستیم

شهید احمد کاظمی در صحبت‌هایی گفته است: «متوسل شوید به ائمه و در راس آنان امام حسین شهید و افتخار کنیم ما سربازان او هستیم و زیر پرچم آیت‌الله خامنه‌ای این لشکر و سپاه را اداره می‌کنیم.»

افتخار کنیم که سربازان سیدالشهدا (ع) هستیم

 

دی ماه سال ۱۳۸۴ هواپیمای نظامی جت فالکون پس از پرواز از تهران به سمت ارومیه دو موتورش از کار افتاد و در حالیکه حامل احمد کاظمی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاس اسلامی و جمعی دیگر از فرماندهان و نیرو‌های پاسدار بود، سقوط کرد.

نام حاج احمد کاظمی را رزمندگان روز‌های جنگ در کنار نام شهیدانی، چون باکری و خرازی می‌شناسند. کسی که همواره خود را جامانده از قافله شهدا می‎پنداشت سرانجام پس از سال‌‎ها به همرزمان شهیدش پیوست.

حاج احمد کاظمی فوق لیسانس جغرافیای سیاسی و دانشجوی دکترای دفاع ملی بود و به پاس سوابق باارزش خود، فرماندهی عالی و قدمت مدیریت بالا، از دست فرمانده معظم کل قوا، سه مدال فتح دریافت کرده بود. او پس از خدمت در قرارگاه حمزه پس از دفاع مقدس در سال ۱۳۷۹ به سمت فرماندهی نیروی زمینی سپاه منصوب شد. وی در طول جنگ تحمیلی در عملیات‌های مهمی، چون بیت‌المقدس ۱، فتح‌المبین ۲، رمضان ۳، والفجر ۸، کربلای ۵ و… حضور داشت و بار‌ها تا مرز شهادت پیش رفت و ۴۵ درصد جانبازی حاصل حضور او در جبهه‌های دفاع مقدس است.

در ادامه بخشی از سخنان وی را می‎شنوید که در آن از خودسازی و توسل به ائمه اطهار (ع) صحبت می‌کند. وی می‌گوید: «ما اهل اینجا نیستیم، اهل جای دیگری هستیم، باید برای آنجا خیلی تلاش کنیم. صف بزرگی جلوی ما ایستاده تا ما را تحویل بگیرند. کاری نکنیم که آن صف از ما روی برگردانند.»

شهید کاظمی ادامه می‌دهد: «دل را بسپارید به خدای متعال و متوسل شوید به ائمه (ع) و در راس آنان امام حسین شهید و افتخار کنیم ما سربازان او هستیم و زیر پرچم آیت الله خامنه‌ای این لشکر و سپاه را اداره می‌کنیم که تحویل حضرت مهدی دهیم.»

دفاع نیوز


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 94403

  • بازديدکنندگان امروز : 604

  • کل بازديدکنندگان : 2190799

پیوندها