نسخه چاپي
1398/09/12 :: ٠٨:٥٧ 

شهید محمد اکبرى: با هوای نفس مقابله کنید، راه شهدا را ادامه دهید

شهید محمد اکبرى در وصیت‌نامه خود آورده است: راه شهدا را با حفظ حجاب و خواندن قرآن و نماز و گرفتن روزه و مقابله با هواى نفس و شرکت در نمازهاى جماعت و جمعه ادامه دهید و همیشه در فکر مرگ باشید تا از راه راست منحرف نشوید.

شهید محمد اکبرى: با هوای نفس مقابله کنید، راه شهدا را ادامه دهید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهید محمد اکبرى در وصیت‌نامه خود آورده است: راه شهدا را با حفظ حجاب و خواندن قرآن و نماز و گرفتن روزه و مقابله با هواى نفس و شرکت در نمازهاى جماعت و جمعه ادامه دهید و همیشه در فکر مرگ باشید تا از راه راست منحرف نشوید.

«شهید»؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها،‌ شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید»

تبرک لحظاتمان با شهید محمد اکبرى:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر سالار شهیدان حسین(ع) و مهدى موعود منجى عالم بشریت و نایب بر حقش خمینى کبیر و شهداى گرانقدر صدر اسلام تا به امروز و با سلام بر شیران روز و زاهدان شب و خط‌شکنان جبهه‌هاى توحید.

من وصیت‌نامه خود را در حالى شروع مى‌کنم که وقت امتحان الهى رسیده و با نواخته شدن شیپور جنگ تمام بدنم به لرزه مى‌افتد و به این سبقت گرفتن عاشقان در شهادت حسودیم مى‌شود. و به یاد عاشوراى کربلاى حسینى مى‌افتم که آنها هم براى شهادت لحظه‌شمارى می‌کردند پس بیایید ما هم با چنگ و دندان با دشمن بجنگیم و به نداى هل من ناصر ینصرنى حسین زمان لبیک بگوییم و این فرصت را از دست ندهیم تا انشالله خریدار خون ما خدا باشد و به شهادت برسیم اگر بدن‌هاى ما ساخته شد‌ه‌اند که بعد از مدتى بمیرند پس چرا در راه خدا تکه تکه نشوند و در زیر تانک‌ها له نشوند، به قول حسین ابن على(ع): اگر قرار است با کشته  شدن من دین اسلام باقى بماند پس اى شمشیرها مرا دریابید.

اى مردم مواظب اعمال و رفتار خود باشید و پشت رهبر عزیزمان را خالى نکنید و اگر عزیز در خون غلتید بروید و اسلحه او را بردارید و به دشمن مجال نفس کشیدن ندهید چه افتخار بزرگى است که اسم ما را هم در زمره شهدا بنویسند، نمازها را در اول وقت بخوانید و توکل بر خدا کنید و قرآن زیاد بخوانید و در زندگى ساده باشید در مجالس پر زرق و برق شرکت نکنید و خود نیز چنین زندگى نداشته باشید.

به خاطر مادیات دنیوى ایمان خود را بر باد ندهید خانه ما آن دنیا است ما در اینجا مهمان هستیم و دیر یا زود باید برویم پس چه بهتر مر گ ما شهادت باشد و رضاى خدا در آن باشد.

و اما پدر و مادر عزیزم! شما سختی‌ها کشیده‌اید تا مرا بزرگ کرده‌اید مرا ببخشید و حلال کنید و هیچ غمى به دل راه ندهید چون من شهید هستم و شما در نزد خدا روسفید هستید و اگر خواستید برایم گریه کنید بر حسین و على اکبر و قاسم گریه کنید و بدانید شهادت برایم از عسل  هم شیرین‌تر است.

راه شهدا را با حفظ حجاب و خواندن قرآن و نماز و گرفتن روزه و مقابله با هواى نفس و شرکت در نمازهاى جماعت و جمعه ادامه دهید و هر وقت دل شما گرفته شد یاد خدا کنید و دعاى کمیل و توسل زیاد بخوانید و خدا را فراموش نکنید و همیشه در فکر مرگ باشید تا از راه راست منحرف نشوید.

مازنده برآنیم که آرام نگیریم                     موجیم که آسودگى ما عدم ماست
ما تشنه‌گان شهد و شربت شهادتیم              ما عاشقان خدا و سعادتیم  
شهیدان لاله سرخ بهارند                             شهیدان هر دو عالم روسفیدند
شهیدان میوه باغ بهشتند                            وصیت نامه را با خون نوشتند
اى خوش روز که از این ویرانه روم            راحت جان طلبم از پى جانانه روم
 


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 2

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 64534

  • بازديدکنندگان امروز : 540

  • کل بازديدکنندگان : 1423429

پیوندها