نسخه چاپي

1399/03/11 :: ١٣:٢٤ 

سیره امام راحل، همان سیره پیامبر عظیم‌الشأن اسلام بود

آیت‌الله محسن مجتهدشبستری با بیان این که سیره امام راحل، همان سیره پیامبر عظیم‌الشأن اسلام بود گفت: یکی از ویژگی‌های برجسته حضرت امام (ره) شجاعت و حساسیت نسبت به توطئه کفار و بیگانگان بود که قبل از انقلاب هم در سیره ایشان مشهود و ملموس بود.

سیره امام راحل، همان سیره پیامبر عظیم‌الشأن اسلام بود

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، آیت‌الله محسن مجتهدشبستری در گفت وگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه سیره امام راحل، همان سیره جدش پیامبر عظیم‌الشأن اسلام بود، اظهارداشت:. یکی از ویژگی‌های برجسته حضرت امام (ره) شجاعت و حساسیتش نسبت به توطئه کفار و بیگانگان بود که تا قبل از انقلاب هم مشهود و ملموس بود.

وی ادامه داد: روحیه‌ معمار کبیر انقلاب، در حساسیت‌های اجتماعی مانند سایر افراد جامعه نبود و  نسبت به مسائل اجتماع دغدغه داشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به خاطره ای از دوران مبارزاتی امام (ره) بیان داشت: وقتی امام (ره) در قم سکونت داشت و ۳۰ نفر از مأموران ساواک برای دستگیری ایشان به منزلشان می‌روند، خطاب به آنها می‌گوید، برای بردن یک نفر؛ ۳۰ نفر آمده‌اند؟ بعد‌ها یکی از آن افرادی که برای دستگیری امام(ره) آمده بود، نقل کرده است وقتی ایشان را از قم به تهران منتقل می‌کردیم، با کمال آرامش‌خاطر و طمأنینه بودند و ما بودیم که ترس و دلهره داشتیم. بعد از انتقال امام راحل به تهران، صدور بیانیه‌های تندشان مستقیماً بر علیه شخص شاه آغاز می‌شود.

آیت الله مجتهد شبستری تاکید کرد: در آن زمان اگر مراجع بزرگوار دیگری هم وارد کارزار شده و بیانیه می‌دادند، معمولاً هیئت حاکمه را خطاب قرار می‌دادند. منتهی امام راحل مستقیما لبه تیغ حملات خود را متوجه شخص شاه می‌کردند.

وی در پایان تصریح کرد: از دیگر امتیازات اخلاقی و شخصیتی امام خمینی (ره) شب زنده داری و عبادت بسیار بود. ایشان حتی در زمان تبعید و هم وقتی که در بیمارستان بستری بودند، تهجد و نماز شب شان ترک نمی‌شد. این عبادت‌ها و تقرب به خدا، سبب شد که به رهبری و مرجعیت ایشان انقلاب به پیروزی برسد.

انتهای پیام/


خروج
درباره شورا

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 و استقرار جمهوری اسلامی ایران، موضوع مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف به عنوان نماد و تبلور عینی جمهوریت مورد توجه ویژه حضرت امام خمینی(ره) و سایر مسئولان کشور قرار گرفت.   ادامه...

 

سروش ايتا اينستاگرام آپارات ايميل

آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 1

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 32756

  • بازديدکنندگان امروز : 1403

  • کل بازديدکنندگان : 2138301

پیوندها